Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Παπλαμουδας είπε:

θα με σκασεις ντε!

συμμεριζομαι απολυτα τον καημο σου αλλα το χουμε πανω το χιονακι/χιοναρα!

εγω το γραψα...αν θυμαμε καλα ο μιχαηλ ειναι σημερα να φυγει απο τα γιαννενα...χαχαχα..λαρισα?ε λαρισα?..ερχεται!!!!..χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες ο Ζιακόπουλος ανέβασε στο blog του κάτι για ενδεχόμενο περιορισμό χιλιοστών λόγω στροφής των ανέμων από Α σε ΝΑ για κεντροδυτική Μακεδονία...μπορεί κάποιος έμπειρος να πει την γνώμη του για Θεσσαλονίκη σχετικά με αυτό? βέβαια η Θεσνίκη είναι κεντρική Μακεδονία αλλά αγχώθηκα...διαφωτίστε παίδες!

Επεξεργάστηκε από Snow_Addict
Διόρθωση
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τοίχος που κάνει στον Ατλαντικό ο Αζορικός είναι απίστευτο πάει να κανει μύτη Σκανδιναβία σύμφωνα με το icon. Ο τζιφος θα κάνει επική τούμπα το βράδυ το βλέπω εγώ, είδη έχει κάνει τούμπα στον αυλώνα προς Παιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα στην παρέα...σας διαβάζω από το παλιό forum αλλά γενικά δεν έστελνα μνμ γιατί είμαι  και λίγο άσχετος ( μη πω καμία ασυναρτησία)...εύχομαι καλά χιόνια σε όλους και η αττικαρα μας να τα σπάσει!!!..αναφορές από Σεπόλια με το καλό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow_Addict είπε:

Παίδες ο Ζιακόπουλος ανέβασε στο blog του κάτι για ενδεχόμενο περιορισμό χιλιοστών λόγω στροφής των ανέμων από Α σε ΝΑ για κεντροδυτική Μακεδονία...μπορεί κάποιος έμπειρος να πει την γνώμη του για Θεσσαλονίκη σχετικά με αυτό?

αν εννοει στα 850 μακαρι να εχουμε ν.ανατολικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Saikosnow είπε:

Καλημέρα στην παρέα...σας διαβάζω από το παλιό forum αλλά γενικά δεν έστελνα μνμ γιατί είμαι  και λίγο άσχετος ( μη πω καμία ασυναρτησία)...εύχομαι καλά χιόνια σε όλους και η αττικαρα μας να τα σπάσει!!!..αναφορές από Σεπόλια με το καλό..

Καλώς ήρθες φίλε και καλές χιονοαναφορες!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν εννοει στα 850 μακαρι να εχουμε ν.ανατολικο

http://ziakopoulos.blogspot.com/2021/02/blog-post_12.html#more

nai gia ta 850 milaei

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν εννοει στα 850 μακαρι να εχουμε ν.ανατολικο

στα 850 ναι θα έχει ΝΑ και  στα 700 ΝΔ .... Εγώ αυτό που φοβάμαι το έγραψα και στον Τασο και με καθησύχασε έχουμε για κάποιες ΑΒΑ επιφανείας συμφωνα με τζιφο ... ο Ευρωαπαίος τον έχει πιο εξασθενημένο και λιγότερη ώρα...Αλλά κλαιν ... δεν μασάμε .. ότι έρθει ... εδώ ο Λεανδρος μας ασπρισε παντού ... αν κάνει και η Μηδεια κατι αντίστοιχο τότε κομπλέ

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, snowmix99d said:

Το τοίχος που κάνει στον Ατλαντικό ο Αζορικός είναι απίστευτο πάει να κανει μύτη Σκανδιναβία σύμφωνα με το icon. Ο τζιφος θα κάνει επική τούμπα το βράδυ το βλέπω εγώ, είδη έχει κάνει τούμπα στον αυλώνα προς Παιο.

Μωρε και γω το σκεφτομαι αυτο συνεχεια... 

Απλα σκεφτομουν, φετος ειχαμε ποτε καλη ανοδο αζορικου, ολο κατι light αντικυκλωνες εχουμε.. Αυτο δυσκολευει τη κατασταση και δεν ξερω που οφειλεται αυτη η δυσκολια φετος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παπλαμουδας είπε:

θα με σκασεις ντε!

συμμεριζομαι απολυτα τον καημο σου αλλα το χουμε πανω το χιονακι/χιοναρα!

χαχαχα!!!φιλε παπλαμουδα πολυ μεγαλες βελτιωσεις σε τζιφο και φαινεται θα γινει χιονοπανικος παπλαμουδας εδω γιατι μπαινει στο παιχνιδι και ο Ν.Δ στην ηπειρο με πολυ χαμηλες θερμοκρασιες.

Τεραστιες βελτιωσεις στην χιονοστρωση!!!!!!  31 εκατοστα δινει ο τζιφος στα Γιαννενα!!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχικα για την Κυριακη εχει βελτιωθει...Και αυτο μ ενδιαφερει..Να μπουν οι θερμοκρασιες και ο χιονουετος οσο το δυνατον πιο γρηγορα στην Αττικη...Νομιζω οτι πλεον και τα βπ θα παιξουν μπαλα νωριτερα...Για το μετα βλεπουμε...Δεν ειναι κακο τρεξιμο..

Στα 500 αρια δεν υπαρχει περιπτωση να φτασει στα τρελα που εδινε προ δυο ημερων οποτε κακως ασχολειστε..Απο -30-34 θα παιξουμε μπαλα αναλογα με τις συγκυριες...Το στοιχημα παραμενει..Τριτη βραδυ-Τεταρτη πρωι...Καλη συνεχεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ταφοπλακα και απ το αμερικανικο και ΤΕΛΟΣ για εδω οπως ηταν το αναμενομενο.. τωρα αν του ερθει καμια αναλαμπη του καιρου και ριξει καμια πετσα δε με απασχολει καθολου.. το θεμα ειναι οτι χαθηκε κατι που μπορουσε να βγει ιστορικο..τωρα ποιος ξερει ποτε ξανα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν εννοει στα 850 μακαρι να εχουμε ν.ανατολικο

ναι απο ανατολικος γινεται ΑΝΑ στα 850. κ σορυ για το οφ τοπικ σε τι παιζουν ρολο οι ανεμοι στα 850 ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εγω το γραψα...αν θυμαμε καλα ο μιχαηλ ειναι σημερα να φυγει απο τα γιαννενα...χαχαχα..λαρισα?ε λαρισα?..ερχεται!!!!..χαχαχαχα

χαχαχα, αποδιοπομπαιος κανονικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, freeze είπε:

στα 850 ναι θα έχει ΝΑ και  στα 700 ΝΔ .... Εγώ αυτό που φοβάμαι το έγραψα και στον Τασο και με καθησύχασε έχουμε για κάποιες ΑΒΑ επιφανείας συμφωνα με τζιφο ... ο Ευρωαπαίος τον έχει πιο εξασθενημένο και λιγότερη ώρα...Αλλά κλαιν ... δεν μασάμε .. ότι έρθει ... εδώ ο Λεανδρος μας ασπρισε παντού ... αν κάνει και η Μηδεια κατι αντίστοιχο τότε κομπλέ

στο ανατολικο κομματι του νομου και ειναι ασθενης...οποτε😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Snow_Addict είπε:

Αν καταλαβαίνω καλά επηρεάζει την κατανομή του υετού στις περιοχές που λέει, άλλου αυξάνει και αλλού μειώνει..τώρα το πού θα μας το πού οι έμπειροι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα μοντελα πλεον συγκλινουν σε ενα μετριο περασμα Κυριακη βραδυ / Δευτερα μεσημερι και αλλο ενα μετριο περασμα Δευτερα βραδυ/ Τεταρτη πρωι. Η πρωτη φαση δε μπορει να αλλαξει αλλα δε μπορει να δωσει κατι παραπανω απο μια πασπαλα μεχρι τα 200-300...

Η δευτερη φαση μπορει να αλλαξει αλλα οσο παει χειροτερευει και πλεον εχουμε πεσει κατω απο 5 μερες! Με αυτα που δειχνει τωρα το μεγιστο που παιρνουμε ειναι 10 ποντοι στα ΒΠ και μια γανουδα απο κεντρο και κατω... Τα υπερβορεια (πανω απο 350) πανε για καλο χιονι ! 

 

Επεξεργάστηκε από Santa snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

στο ανατολικο κομματι του νομου και ειναι ασθενης...οποτε😀

Υπάρχουν ενδείξεις για ισχυρότερα φαινόμενα στα ανατολικά του νομού παρά στα δυτικά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

χαχαχα!!!φιλε παπλαμουδα πολυ μεγαλες βελτιωσεις σε τζιφο και φαινεται θα γινει χιονοπανικος παπλαμουδας εδω γιατι μπαινει στο παιχνιδι και ο Ν.Δ στην ηπειρο με πολυ χαμηλες θερμοκρασιες.

Τεραστιες βελτιωσεις στην χιονοστρωση!!!!!!  31 εκατοστα δινει ο τζιφος στα Γιαννενα!!!

 

Παράθεση

 

επειδη διαβαζω τις αναφορες σου ξερω απολυτα πως νιωθεις και σε καταλαβαινω.

μεσα μου και γω ετσι βραζω και θελω να ειμαι καρασιγουρος καθε φορα απο ολες τις μπαντες αλλιως με ζωνουν φιδια

αλλα το κραταω μεσα μου.

παμε δυνατα Γιαννεναρα!

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Τα μοντελα πλεον συγκλινουν σε ενα μετριο περασμα Κυριακη βραδυ / Δευτερα μεσημερι και αλλο ενα μετριο περασμα Δευτερα βραδυ/ Τεταρτη πρωι. Η πρωτη φαση δε μπορει να αλλαξει αλλα δε μπορει να δωσει κατι παραπανω απο μια πασπαλα μεχρι τα 200-300...

Η δευτερη φαση μπορει να αλλαξει αλλα οσο παει χειροτερευει και πλεον εχουμε πεσει κατω απο 5 μερες! Με αυτα που δειχνει τωρα το μεγιστο που παιρνουμε ειναι 10 ποντοι στα ΒΠ και μια γανουδα απο κεντρο και κατω... Τα υπερβορεια (πανω απο 350) πανε για καλο χιονι ! 

 

Χωρις παρεξηγηση αλλά πιστευεις οτι τα μοντέλα ειναι σε θέση να αποτυπώνουν 100% τον υετο ειδικά στην Αττική που κατά καιρους κάνει ότι της κατέβει ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow_Addict είπε:

Υπάρχουν ενδείξεις για ισχυρότερα φαινόμενα στα ανατολικά του νομού παρά στα δυτικά?

αν βγουν οι συγκλίσεις στο Θερμαικο όπως έγινε στο Λεανδρο ... τα ανατολικά της πολης από το ύψος της Θέρμης ως επανομή πήγαν καλύτερα από δυτικά ... Σε αυτή νομίζω θα είναι το αντίθετο .... δινω πιο πολύ πιθανότητα στα Δυτικά λογω παραμονης στο ΒΔ ρεύμα.... καλά τα βλέπουμε και στο ναουκαστ ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...