Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά οτι κοιτάμε ικον/κινέζο λέει κάτι. Τύπου ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρεαλιστικοτατα για Κυριακη - Δευτερα δεν εχει αλλαξει κατι. Το χαμηλο που θα επηρεασει τη βορεια Ελλαδα θα επηρεασει και εμας μεχρι το μεσημερι της δευτερας ! Παμε για βελτιωση για ενα 6ωρο και απο βραδυ δευτερας μεχρι τεταρτη πρωι θα εχουμε επιδεινωση . Το ποσο θα διαρκεσει δεν γνωριζουμε αλλα εκει πονταρουν οι περιοχες κατω των 200 μετρων για χιονοστρωση ! 

Ενδιαφερων σεναριο για το ΣΚ με την αναδιπλωση του αυλωνα. Πρωτο το εδειξε το UKMO και το παραλληλο του τζιφου, πλεον αρχιζει και διαφαινεται μια ταση ! Για να δουμε, μηπως μας κατσει κανας Τηλεμαχος (και γιατι οχι καλυτερος) το επομενο ΣΚ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Παντως το icon οταν οι αλλοι χαρτες εδειχναν απιστευτες ιστορικες καταστασεις, εδειχνε πιο light καταστασεις να πω την αληθεια. Και γω το φοβομουν..

 Πιστευω οτι καλο ειναι να δινουμε βαρυτητα στο μοντελο, δεν ειναι και για τα σκουπιδια

Καθολου για τα σκουπιδια δεν ειναι! Ευτυχως η δυστυχως! Εχει πολυ καλη αξιολογηση απο οσο γνωριζω τουλαχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, South Athens said:

Κ ακόμα δυσκολότερα για εμάς στα νότια παραλιακά. Τουλάχιστον να μην παλεύουμε με χιονόνερα. Αυτό 

Χιονι θα δεις τελος .Αν έμενες και άνω Γλυφαδα θα εβλεπες και στρωμένο πετσα στην χειροτερη πανω απο τα 100-120μΑπο εκει κ κατω θα παίξουν  πολλα ρολο που θα τα δουμε στο σκ .

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, south coast said:

Χιονι θα δεις τελος .Αν έμενες και άνω Γλυφαδα θα εβλεπες και στρωμένο πετσα στην χειροτερη πανω απο τα 100-120μΑπο εκει κ κατω θα πλέξουν πολλα ρολο που θα τα δουμε στο σκ .

Θα δείξει γείτονα. Το πολύ πολύ αν δεν έχω ξενερώσει τη ζωή μου θα ανέβω πιο ψηλά μήπως κ δω την πέτσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Φυσικά οτι κοιτάμε ικον/κινέζο λέει κάτι. Τύπου ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται 

Ελεος ρε  με την μιρλα σου 

Πράγματικα Ελεος 

Κουρασες

Εδώ μέσα δεν ειναι τσατ 

Αλλά ανάλυση μετεωρολόγικων μοντελων

Υποδείξεις στο τι θα βλέπουμε, και θα ανεβάζουμε αλλού. 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, carpe diem said:

Καλημέρα,

Καλά χιόνια να 'χουμε! Θα υπάρχουν αναφορές από Καρπενήσι (960μ)

Αγαπαμε Ευρυτανία φίλε μου...καλά χιόνια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South Athens είπε:

Θα δείξει γείτονα. Το πολύ πολύ αν δεν έχω ξενερώσει τη ζωή μου θα ανέβω πιο ψηλά μήπως κ δω την πέτσα

Να ανέβεις πλατεία Καραϊσκάκη. Ξεκινούν λίγο πιο πάνω και κάποια ωραία μονοπάτια στον Υμηττό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως, φαινεται μια αναδιπλωση να γινεται Τεταρτη-Πεμπτη στα μοντελα λογω του οτι ενισχυεται ο αντικυκλωνας πιο πολυ και κανει καλυτερο εμποδισμο στην Σκανδιναβια.. Εχει τετοια ταση. 

Και επιπλεον παμε ουτως ή αλλως για ωραιες καταστασεις Δευτερα βραδυ ΚΑΙ τριτη βραδυ!

Και αυτο που λενε, ισως χιονισει στο κεντρο, εγω το εχω σιγουρο οτι θα χιονισει και μαλιστα πολυ.. Το αν θα στρωσει, δεν το ξερω δυστυχως, θα φανει στη πορεια.

 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!!Ας πιοω τον πρωινο καφε και να χαζεψω λιγο μοντελα ...😀 Αποτέλεσμα εικόνας για φωτο κουπα καφε με χιονι

Και συνάμα ρίξε και ενημέρωση 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Πιθανοτατα θα αλλαξει τελευταια στιγμη αλλα ειναι φοβερο το ΠΟΣΟ σταθερος ειναι ο Κινεζος. Εχει μουλαρωσει πραγματικα. Δεν εχει αλλαξει καθολου εδω και 2 μερες την λογικη του

κοιτα, γενικα ειναι πολυ ξεροκεφαλοι!

οσον αφορα εμας, εδω που φτασαμε ακολουθουμε τακτικη Βαγγου, παμε με οτι μας συμφερει, χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Spartan said:

Ελεος ρε 

Πράγματικα Ελεος 

Κουρασες

Εδώ μέσα δεν ειναι τσατ 

Αλλά ανάλυση μετεωρολόγικων μοντελων 

Χαλάρωσε λίγο φίλε μου.

Σχόλιο πάνω στα μοντέλα έκανα κ συγκεκριμένα για τη εγκυρότητα τους. Για μένα απόλυτο θεμιτό να εκφράζουμε τις αμφιβολίες μας για τα συγκεκριμένα σε τόσο κρίσιμες ώρες

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!!Ας πιοω τον πρωινο καφε και να χαζεψω λιγο μοντελα ...😀 Αποτέλεσμα εικόνας για φωτο κουπα καφε με χιονι

Αντε ρε Βαγγέλη πες μας ο Θερμαϊκός τι θα κάνει θα βοηθήσει στο 30ποντο η οχι? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιστευβ οτι εχουμε κερδισει πολλες ωρες απο το σαββατο πλεον που θα ειναι καθοριστικος παραγοντας οσον αφορα την χιονοστρωση αλλα ακομη πιο καθοριστικος ειναι οι ωρες που δειχνουν να εχουν κερδηθει απο το κυριακη καθως ακομη και με λιγοτερο υετο τα εκατοστα θα στιβιαζουν..πιστευω οτι απο το απογευμα του σαββατου προς νωρις το βραδυ ηδη θα εχουμε μηδενισει γιατι φαινεται καλος υετος που παντα οταν η θερμοκρασια παιζει εκει κοντα στο 0 ειναι αυτο το κλικ που σου την ριχνει κατω απο το 0 και ειναι αυτο που κανει την διαφορα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να του σηκωθηκε λιγο καλυτερα του Αζορ, με καλυτερη κληση. Και σαν να στηνετε και καλυτερα ο αυλωνας

Επεξεργάστηκε από snowzz
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Χαλάρωσε λίγο φίλε μου.

Σχόλιο πάνω στα μοντέλα έκανα κ συγκεκριμένα για τη εγκυρότητα τους. Για μένα απόλυτο θεμιτό να εκφράζομαι τις αμφιβολίες μου για τα συγκεκριμένα σε τόσο κρίσιμες ώρες

Να σέβεσαι τα άτομα που βγάζουν τα μάτια τους πάνω από τα μοντέλα σε παρακαλώ 

Και ψάχνουν το δυνατόν καλύτερο σεναριο μέχρι την τελευταία στιγμή. 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο ανατολικοτερα το κεντρο του αυλωνα, φυσικα αυτο δεν επηρεαζει τιποτα στη πορεια.

Παμε γερα, καλυτερος αζορικος!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...