Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρυσούπολη Περιστερίου σήμερα πρωινές ώρες....... από αναφορά του φίλου μου που μένει λίγο πιο πάνω από εμένα, χιόνιζε λέει καλά εδώ από τις 5 περίπου το πρωί...... !! Νωρίς το πρωί πιάσαμε ελάχιστη -0.7℃..... από απόψε λογικά τα πιο σπουδαία... ελπίζω να πάμε καλά κι απόψε......

Εννοείται φυσικά πως με το που εξασθενησε η χιονόπτωση, ανέβηκε η Τ και με συνοπτικές διαδικασίες η όποια πέτσα / χιονοστρωση σε ευαίσθητες επιαφάνειες έλιωσε.. στους 2.9 τώρα η Τ.. που και που πλεον ψιλορίχνει μερικές νιφαδούλες.... που και που.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια καλημερα απο γερμανια. Τι σας εκανε κατω!!!!! Ιστορικο ετσι!!!! Μπραβο. Πολλους χαιρετισμους απο εμενα εδω. Μα εισαστε καλα. Μου εστειλε φωτο απο ελευσινα ξ μανα μου, μαγουλα ενας φιλος κολητος. Απο το 2008 εχω να το δω αυτο κατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πριν λίγο και δω στούπαρε για λίγο με το ποιοτικότατο ρυζόχιονο που πιάνει κατευθείαν.
Δυχτυχώς πέραν του ήλιου που μας κοιτάει κλεφτά, καταλαβαίνετε σήμερα με τον υετό που ''χάνεται''  γιατί τουλάχιστον οι του κέντρου και πιο νότια ποτέ δεν  πρέπει να κοιτάμε υετό αλλά Τ!!!!!!!
2,4 αυτή τη στιγμή και ευχομαι στις 18.00 να έχουμε μηδενίσει!!! 
Όπως βλέπετε το ρυζόχιονο (όπως μου έλεγε και ο παππούς μου) είναι το καλύτερο χιόνι. κλείνει δρόμους και εθνικές για πλάκα!
πάμε γερά! πήραμε τη τζούρα μας και....το αιγαίο μας κλείνει το μάτι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....πριν δυό ώρες .....Μάνδρα Αττικής 100μ υψόμετρο .....Φωτογραφια: Νικος Διολετης μέσω σελίδας

(Ο καιρός της Δυτικής Αττικής)
Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος και χιόνι
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....πριν μιά ώρα .....Βορεια Ευβοια, Ροβιες.....Η συνεχομενη χιονοπτωση εχει καλυψει τα παντα .....

Φωτογραφιες Γιωργος Παρισσης.....
Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός και χιόνι
 
Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι και δέντρο
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικα φουλ χιονοκουρτινες μεχρι χαμηλα,ανατολικα σπασιματα απο εκει βγαινει δειλα δειλα ο ηλιος και μας καιει.4,5 βαθμους παρολα αυτα αρχισε παλι να χιονιζει εναλλαξ με χιονονερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο πικ στον Ασπροπυργο διπλα στη θαλασσα,ξαναγραφω..Δειτε ρς παιδια τι εριχνε..Παλι καλα που προλαβα και ηρθα καλλιθεα..Και μεταξυ μας αυριο δεν παιζει να παμε για δουλεια..

20210215_094148.jpg

20210215_100937.jpg

20210215_090718.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 πόντου μετρημένοι στο αυτοκίνητο κ 22 στο δρόμο. Χαλάρωσε λίγο τώρα. Πέφτω γιατί εχω διαλυθεί. Τα λέμε σε 4ωρο. Αν ξαναγίνει μπουκα πάμε για ιστορικό. Όλη η Αθήνα στο κόλπο σήμερα! Στους -0,1 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τ σε πτωση τώρα ενώ έχουν σταματήσει τα φαινόμενα στους 3,4 . Πάμε πολυ καλα θερμοκρασίακα!! 

Ανέβηκε τωρα

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, SNOWFLAKE 1.8 είπε:

ευχομαι πραγματικα στα ανατολικα προσηνεμα γενικοτερα

οπου εχει στρωμενο χιονι,να λιωσει οσο το δυνατο λιγοτερο

και να ερθει η καινουργια επιδεινωση να γραψει ιστορια.

Ανω Κυψελη σχεδον οτι ειχαμε σε ευαισθητες επιφανειες εχει λιωσει

αλλα αυτο δεν αποτελει ανασταλτικο παραγοντα χιονοχαρας!

παμε με θεληση της φυσης να ξεπερασουμε τουλαχιστον τον τηλεμαχο για το κεντρο της Αττικης

τουλαχιστον τοτε επιασε μια πετσα στους δρομυς στα 260μ της Κυψελης.

ιστορικος ο χιονιας για κεντρο ομως θεωρω οτι ειναι μια καλη χιονοστρωση μεχρι το συνταγμα.

Ολα ειναι εφικτα,παμε δυνατα χιονοαδερφια!!

Έ όχι και πέτσα 3 με 5 πόντοι στον Τηλέμαχο φίλτατε Ηλία. (Τα σπάσω όλα αχαχ) για υπενθυμίσου...

 

IMG_20190108_044427.jpg

IMG_20190108_045425.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Trans Siberian είπε:

Η Τ θα ανεβει κι αλλο μην πω καμια κουβεντα, μεχρι και Κομοτηνη που χουμε - 10 φευγα στα 850 

Δεν έπεσε ούτε εδώ πολύ.. το βράδυ είχαμε συννεφιά 4 βαθμούς εδώ 

Επεξεργάστηκε από Weather xanthi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...