Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

THE DAY AFTER TOMORROW σήμερα δεν περιγράφω χιονοθυελλα στουπα χαμοοοοος είμαι άυπνος και δεν έχω δυνάμεις παιδιά πανικοοοοοος!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2.2 βαθμούς τώρα στο πλατύ.....τα χιόνια του κάμπου λιώνουν δυστυχώς σιγά σιγά....το βράδυ βέβαια θα ξαναπαγώσουν όσοι πόντοι θα μείνουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα τις 6 οι θερμοκρασίες θα ναι τούμπανες σε όλο το λεκανοπέδιο. Γύρισα από τη βόλτα μέχρι Διόνυσο, καθώς ανέβαινα τα ψευτοστρωσίδια ξεκινούσαν από Πεύκη και στην Ερυθραία σοβάρευε η κατάσταση. Μετά την Εκάλη είχε αρκετούς πόντους. Στην επιστροφή είχε ηρεμήσει η χιονόπτωση και από το ύψος της Νέας Κηφισιάς είχε σπαστό καιρό και είχαν λιώσει όλα. Η σοβαρή χιονόστρωση παραμένει από mega βασιλόπουλο και πάνω, ενώ χαοτική η διαφορά μεταξύ καλλιφτάκη και βαρυμπόμπης. Διόνυσο είχε λίγο περισσότερο από Δροσιά και Άγιο Στέφανο. 20cm δε θα τα λεγα πάντως, δεν ξέρω πως τα μετράτε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Αν σκεφτείς οτι η ''υφεση' ειναι αυτο το τρομερο για εμας και το ματι μας on-off (ρίχνει πράμα τωρα με ηλιο) ομορφιά της φύσης και αυτό!!!..
Τότε όπως προανέφερα είμαι πεπεισμένος για 10 ποντους το λιγότερο εδώ Γαλατσοκύψελο!!!

εδειξε το πρωι 6,7 καπου εκει.. οποτε αν τωρα που γραφουμε εχει πάει στο αντε λέω -9,5 τότε μόλις παει 17.00 θα μηδενίσω εδώ εγω.. και εσεις το πολύ 1.. αλλά αν εχει φαινόμενα τότε θα παιξετε κι εσεις στο 0

Χθες με την αρχή των φαινομένων πεσαμε ακριαια απο τους 2,7 στους 1,4 και ο περισοτερος υετος έπεσε με 1 βαθμό. Στο πικ φτάσαμε και 0,7.Ελπζιω να γινει το θαυμα και να μηδενισουμε έστω στο πικ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, kostasmarousi13 said:

Αχαχαχχαχα μακακες τι κάνει;;;Σταματημό δεν έχει

Κώστα13 λες να γινει αυτο που περιμενουμε το βραδυ??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Απίστευτο. Θεωρείς ότι και το βράδυ θα ευνοηθεί η δυτική Αττική;

ετσι δειχνει, τουλαχιστον αρχικα και ως τις μεταμεσονυκτιες-πρωτες πρωινες. μετα σταδιακα θα παιρνουν σκυταλη τα Ανατολικα. αλλα τι να εμπιστευτεις; το ξημερωμα για σημερα εδειχνε 0.5-1.0 mm/3h και τωρα στην ανανεωση ( κατοπην εορτης δηλαδη ) το εκανε 3-5 mm οπως και εγινε.

λογικα ναι θα συνεχισει δυνατα παντως. σταθερα θα συνεχισει να εχει και πιο χαμηλα επ. παγοποιησης τα οποια θα πεσουν κι αλλο τη νυχτα.

 

εν τω μεταξυ τωρα που κοιταω 0.25 παλι και αυτο το αναφερω προς ολους, μετα τις 19:00 η -35 στα 500 σουλατσαρει νοτια του Σαρωνικου!

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παπλαμουδας είπε:

ετσι δειχνει, τουλαχιστον αρχικα και ως τις μεταμεσονυκτιες-πρωτες πρωινες. μετα σταδιακα θα παιρνουν σκυταλη τα Ανατολικα. αλλα τι να εμπιστευτεις; το ξημερωμα για σημερτα εδειχνε 0.5-1.0 mm/3h και τωρα στην ανανεωση ( κατοπην εορτης δηλαδη ) το εκανε 3-5 mm οπως και εγινε.

λογικα ναι θα συνεχισει δυνατα παντως. σταθερα θα συνεχισει να εχει και πιο χαμηλα επ. παγοποιησης τα οποια θα πεσουν κι αλλο τη νυχτα.

 

εν τω μεταξυ τωρα που κοιταω 0.25 παλι και αυτο το αναφερω προς ολους, μετα τις 19:00 η -35 στα 500 σουλατσαρει νοτια του Σαρωνικου!

Μπορει να μας επηρεάσει κάπως ο Σαρωνικος ;Η απλά το ανέφερες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εν τω μεταξυ δεν σταματα να χώνει Γαλατσοκύψελο! Για το μάτι βέβαια μιας και η Τ είναι απαγορευτική για στρώσιμο 2,5 τώρα (εκτός αν κάνει τρελή μπούκα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...