Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μπόχα και σαπιλα ο τζιφουλας το πρώην μοντέλο, ο γελωτοποιός της πρόβλεψης, ο καραγκιόζης του υετου.

πίσω μωρή λου@@@α θα τον φέρουμε ότι και να δείξεις 

Σε λίγες μέρες που φέρει τα επάνω κάτω θα τον εκθειάζεις πάλι🤣😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Τζιφός χάλασε για εδώ, αλλά έκανε ακόμα πιο αντίθετα βήματα στην Αμερική από ευρωπαϊκό. Απλά δεν έχουν σχέση μεταξύ τους. Από την άλλη το ευρωπαϊκό αν εβγαιβε έτσι όπως ήταν δεν θα ήταν κακό. Ένα πρόσκαιρο χιόνι στην Λάρισα, και μετά θα κατέβαζε το τέρας νότια. Το ουκμο τώρα βλέπεις έναν τεράστιο εμποδισμο, αλλά είναι άχρηστος, πάει για άμεση κατάρρευση. Οπότε απλά αναμένω. Προφανώς για πλάκα τα λέω όλα στα. Οκ ναι υπάρχουν κάποια στοιχεία που με κάνουν να αισιοδοξησψ, αλλά όταν έχουμε χάσει ευκαιρίες και ευκαιρίες 100 ώρες πιο κοντά, μόνο για χαβαλε μπορώ να τα ζητάω τώρα αυτά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Ευτυχως οι αχρηστες διαταξεις που απλα φερνουν αερα με τα χαμηλα τερατα πανω απο την χωρα ειναι πιο σπανιες απο εκεινες που χιονιζει στο ηρακλειο και τα χανια και δεν υπαρχει λογος ανησυχιας οτι θα μας ερθει κατι τετοιο. Μερικοι δεν θα ζουμε οταν ξαναβγει τετοια διαταξη.

 

 Εφοσον δεν θελει να ερθει αυλωνας backdoor δυτικα μας και χαμηλο στη σκοπελο,με το καλο να μας πλακωσει ο αντικυκλωνας  να σταθεροποιηθουν γρηγορα οι θερμοκρασιες γυρω απο τους 20 βαθμους και να ηρεμησουμε οριστικα με το φετινο πραγμα που υποτιθεται λεγεται χειμωνας,αλλα καμια σχεση δεν ειχε με το χειμωνα. Και το βλεπουμε ξανα του χρονου

Μόνο 2-3 χρόνια διαφορά δηλαδή σε σχέση με την αχιονια της Θεσσαλονίκης . Η οποία με τέτοια τύχη παίζει να δει χιόνι ανάλογο με το αθηναϊκό της μηδειας μόνο σε καμία 20αρια χρόνια 🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Νουνού από τα παλιά 

......τσσσσ..... έριξες πολύ χαμηλά το επίπεδο ( MASL )...... και στα 50 m ......😂🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μόνο 2-3 χρόνια διαφορά δηλαδή σε σχέση με την αχιονια της Θεσσαλονίκης . Η οποία με τέτοια τύχη παίζει να δει χιόνι ανάλογο με το αθηναϊκό της μηδειας μόνο σε καμία 20αρια χρόνια 

το ειδαμε με την σοφια και την υπατια...απλα ψαχνουμε το 2ημερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

το ειδαμε με την σοφια και την υπατια...απλα ψαχνουμε το 2ημερο

Ρε πλάκα κάνω ρεεε. Ξέρω. Εδώ η Μήδεια και η σοφία ήταν διημέρου χιονιαδες, αλλά σε καμία περίπτωση μεγάλοι χιονιαδες. Το 2010 ήταν το βράδυ και έβαλε τα διπλάσια από την Μήδεια . Αλλά εγώ ειμαι άτομο της έντασης όχι της διάρκειας. Μπορώ να πω πως το ψιλό έστω και πυκνό που έριχνε στην πρώτη μέρα άρχιζε να μου σπάει τα νεύρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ολα τα μοντελα εχουν το ιδιο προβλημα..δεν στηνουν σκανδιναβικο οποτε καταρεει και δεν ερχεται αυλωνας...ευκολακι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ρε πλάκα κάνω ρεεε. Ξέρω. Εδώ η Μήδεια και η σοφία ήταν διημέρου χιονιαδες, αλλά σε καμία περίπτωση μεγάλοι χιονιαδες. Το 2010 ήταν το βράδυ και έβαλε τα διπλάσια από την Μήδεια . Αλλά εγώ ειμαι άτομο της έντασης όχι της διάρκειας. Μπορώ να πω πως το ψιλό έστω και πυκνό που έριχνε στην πρώτη μέρα άρχιζε να μου σπάει τα νεύρα 

Γιατί Μιχαλακο μου σε χαλάει το ψιλο? Ο Δροσοπηγιωτης έβαλε 60 πόντους με.ψιλο πριν θαφτεί την Τριτη. Το παγωμένο ψιλό κάνει θαύματα μην.το υποτιμάς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, notios_polos said:

ολα τα μοντελα εχουν το ιδιο προβλημα..δεν στηνουν σκανδιναβικο οποτε καταρεει και δεν ερχεται αυλωνας...ευκολακι!!!

προς το παρόν, ναι. αλλά δεν βλέπουν ακόμα την εξέλιξη. συνεχίζω να πιστεύω ότι θα έρθει κάτι σοβαρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

προς το παρόν, ναι. αλλά δεν βλέπουν ακόμα την εξέλιξη. συνεχίζω να πιστεύω ότι θα έρθει κάτι σοβαρο

Ε μη μου τα χαλας τώρα ...σταθεροποιήσου κάπου🤣 .....πέρα απο τη πλάκα, συνυπογράφω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ρε πλάκα κάνω ρεεε. Ξέρω. Εδώ η Μήδεια και η σοφία ήταν διημέρου χιονιαδες, αλλά σε καμία περίπτωση μεγάλοι χιονιαδες. Το 2010 ήταν το βράδυ και έβαλε τα διπλάσια από την Μήδεια . Αλλά εγώ ειμαι άτομο της έντασης όχι της διάρκειας. Μπορώ να πω πως το ψιλό έστω και πυκνό που έριχνε στην πρώτη μέρα άρχιζε να μου σπάει τα νεύρα 

Ετσι ειναι παντα φιλε Μιχαηλ..Δυστυχως αν και μικρη χωρα η Ελλαδα,η καθε περιοχη της θελει αλλες παραμετρους για να χιονιστει..Σταθηκαμε τυχεροι εμεις στην αθηνα..Η Μηδεια απεδειξε σε μας περιτρανα οτι κατουραει ορθια!!!😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτός από αυτό Σακαρε η Μηδεια έθεσε και άλλο προβληματισμό κατ' εμε: αρκεί να βγει ένα αρχικό Χ στην Αδριατική ή στο Ιόνιο για να πει κανείς "αυτός ο χιονιάς δεν είναι προσηνεμος"? 

Αυτή είναι η μεγαλύτερη παρακαταθήκη της Μήδειας.

Η Μηδεια ανέτρεψε προκαταλήψεις παγιωμένες εδώ και πολλά χρόνια και απέδειξε ότι ο καιρός δεν έχει patterns 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Εκτός από αυτό Σακαρε η Μηδεια έθεσε και άλλο προβληματισμό κατ' εμε: αρκεί να βγει ένα αρχικό Χ στην Αδριατική ή στο Ιόνιο για να πει κανείς "αυτός ο χιονιάς δεν είναι προσηνεμος"? 

Αυτή είναι η μεγαλύτερη παρακαταθήκη της Μήδειας.

Η Μηδεια ανέτρεψε προκαταλήψεις παγιωμένες εδώ και πολλά χρόνια και απέδειξε ότι ο καιρός δεν έχει patterns 

Νομιζω ηταν ο πρωτος καθαρος αττικος χιονιας που ξεκινησε ως κεντροβορειος-πανελλαδικος κτλ...απο το ιδιο συστημα τουλαχιστον δεν το εχω δει αυτο τα τελευταια 40 χρονια και βαλε...πλην ισως του Δεκεμβρη 1957 κ Γεναρη 1963

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Εκτός από αυτό Σακαρε η Μηδεια έθεσε και άλλο προβληματισμό κατ' εμε: αρκεί να βγει ένα αρχικό Χ στην Αδριατική ή στο Ιόνιο για να πει κανείς "αυτός ο χιονιάς δεν είναι προσηνεμος"? 

Αυτή είναι η μεγαλύτερη παρακαταθήκη της Μήδειας.

Η Μηδεια ανέτρεψε προκαταλήψεις παγιωμένες εδώ και πολλά χρόνια και απέδειξε ότι ο καιρός δεν έχει patterns 

Και άφησε το πεδίο ελεύθερο γ του χρόνου να είμαστε καλά για απανωτά παραδοσιακά σήκωμα τα αζορικου που φέρνουν αγαπημένες καθαρά προσηνεμες  κογκισιες διατάξεις. Φέτος δεν είχαμε ούτε μια. Οι πιθανότητες του χρόνου με το μέρος μας!! Φέτος ήρθε ιστορικός με «ξένη» διάταξη μην ξεχνάμε!! Τεραστια κλεψιά! ΕΠΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το φετινό που λέγεται Μηδεια ήταν κατ' εμέ ότι ακριβώς ήταν η Αριάδνη για τη Θεσσαλονίκη. Όσο συχνά βλέπεις Χ να χιονίζει ΠΡΩΤΑ την Αθήνα και μετά τη Θεσσαλονίκη, ε, άλλο τόσο (α)πιθανό είναι να ξαναδούμε Μηδεια. Απλά, οι κανόνες έχουν εξαιρέσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ προτείνω....τα μέλη Κ.Σ.Θ. από δευτέρα να τραβήξουν τα καλώδια.κ τις πρίζες..και να μας μεταφέρουν  τα άλλα μέλη τα τρεξίματα ευγενικά και διακριτικά....αλλιώς μας βλέπω κατα την θερινή περίοδο να τρέχουμε σε συνεδρίες του τύπου "με λένε βαρδάρη κ μ αρέσει το χιόνι"....!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, giannis_salonica είπε:

Τους Κιλκισιώτες δεν βλέπω πουθενά κι ανησυχώ...που είστε ωρε ΠΑΛΙΚΑΡΙΑΑΑ ???

Στα λαγούμια μας.....περιμένουμε αλλά φως δεν βλέπουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενα τιποτα ειναι το να οργανωθει καλα ο σκανδιναβικος..πραγματικα ομως ενα τιποτα εφ οσον φτασουμε στο σημειο το προβλημα να ειναι αυτο και μονο.παμε να δουμε τι θα τραγουδησει και ο παιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα 😂😂 παει ο ηπειρωτικος χιονιάς. Τουλάχιστον το έδειξε σε δυο ραν στις 300+ ώρες 😂

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, giannis_salonica είπε:

Τους Κιλκισιώτες δεν βλέπω πουθενά κι ανησυχώ...που είστε ωρε ΠΑΛΙΚΑΡΙΑΑΑ ???

που να ειμαστε , εδω ειμαστε αλλα ειμαστε απελπισμενοι. πηγαμε πηγαμε παλι τον μαρτιο περιμενουμε. Α ρε που ειναι εκεινα τα χρονια ωραια χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μ αρεσει η λογικη του παιου μεχρι τις 144..να δουμε αν θα δειξει καταρευση και αυτος του πιθανου σκανδιναβικου η οχι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...