Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Μαρτιάτικης Χιονοκαιρίας 23-26/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπαρμπα Μπιτς με μπορες χιονοχαλαζου κανεις δεν στρωνεται περα απο κανα μισαωρο

Και ομως εχω δει εδω ασπρισμα 3- 4 ποντους μεχρι τη θαλασσα απο δυνατες μπορες χιονοχαλαζου στις 8/1/'15. Οταν ελιωσε στο βροχομετρο εγραψε 14 mm! Διπλα μου στα Σπατα δν ειχαν παρει χαμπαρι. Το φαινομενο ηταν απο εδω Λουτσα μεχρι το Λαυριο μονο παραλιακα. Δν εχω ξαναδει κατι τετοιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν το πιστευω φιλε,αλλα ας κανει οτι θελει.Ουτε που εχω κοιταξει μοντελο μετα τη Μηδεια και τη φωτια στο μετεοσιελ.

Εγώ σε βλέπω σε 5-6 ώρες με ολική χιονόστρωση πάντως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.3 πλέον και συνεχόμενη ποτιστική βροχή.... το πρωί ο Υμηττός θα έχει χιονακι ...να δούμε από το υψόμετρο και πάνω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... υπέροχη η αποψινή βραδιά με έντονο το άρωμα του χειμώνα  .....!!!!!!...... Τ  5.3 C  με υγρασία 73 % , wet bulb T  2.83 C , dp  0.85 C ...... και στα καλύτερα .....!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

http://www.forecastweather.gr/καμερεσ/στερεασ-ελλαδασ/σέττα-ευβοιασ.html

Όσοι είστε ξύπνιοι και νυχτερίδες σα και μένα απολαύστε υπεύθυνα λάιβ αιγαιοπελαγίτικη στουπάρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.6 Ιπποκρατειος στα 610m. Ιδια θερμοκρασια και εδω στα 700m της Τριπολης τωρα με σπαστο καιρο. Δε μας εκανε το χατηρι τελικα. Αυριο πρωι ειναι η στιγμη μας.

Επεξεργάστηκε από dionisis00
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα με συννεφιά ξεκινάμε στην ανατολική Ημαθία......Περιμέναμε βάση των μοντέλων το βράδυ να είχε ξαστεριά και τώρα ήλιο....Αλλά με τις νεφώσεις που τελικά έχουμε δεν έπεσε η θερμοκρασία αρκετά...... Στους 3 βαθμούς ελάχιστη ήταν και τώρα στο Πλατύ ανέβηκε στους 5.6 βαθμούς και 60% υγρασία .... Για να δούμε αν μας πιάσει καμία μπόρα σήμερα ( καθώς ότι υετός εξασθενημένος πέσει από μπόρες θα είναι  )

Το περίεργο είναι ότι αυτές τις μέρες δεν έχουμε τον κλασσικό έντονο βορειοδυτικό άνεμο όπως σε κάθε ψυχρή εισβολή εδώ ....Αλλά σχεδόν νηνεμία πολλές φορές ή ένα ελαφρύ αεράκι......

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και απτην δορυφορική φαίνονται αυτές οι νεφώσεις της περιοχής μας ....

20210324_070016.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βορειοδυτικά εντωμεταξύ πρέπει να έβγαλε ήδη χιονομπόρα πολύ μαυρίλα έχει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! 2 βαθμοί στο Κρυονέρι και ίσα που πρόλαβα να δω καμία ψιλή νιφάδα πριν ανοίξει ο καιρός . Χιονισμένη η Πεντέλη πάνω περίπου από τα 750μ .Νομίζω και ο Υμηττός φαίνεται να έχει λίγο πασπαλισει στην κορυφή .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοίγει ο καιρός σιγά σιγά....φεύγουν οι νεφώσεις...

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα.

Χθες η Δυτική Αττική έκανε το θαύμα της τελικά.Λογω ηπειρωτικοτητας,και χαμηλής θερμοβαθμιδας η t έπεσε μέχρι 2.2c στα Βίλια όπου χιόνισε πάνω από τα 650μ και έστρωσε στα 700 όπως αναφέρει ο καιρός της Δυτικής Αττικής στο fb.

FB_IMG_1616563608919.thumb.jpg.a099b40b5f673b5951b968eb41c99948.jpg

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2970164786603693&id=1629589510661234

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω δεν μας ευνοεί καθόλου η κατεύθυνση της κίνησης των νεφώσεων σήμερα ...

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την Ξάνθη χιονίζει κανονικά μέσα στην πόλη με μέτρια ένταση και 1 βαθμό 

Επεξεργάστηκε από Weather xanthi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανασυννεφιάζει από τα Βόρεια.... ο βαρδάρης πότε σταματάει ποτέ ενισχύεται ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...