Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα, αποφεύγουμε σήμερα την ζωνική που έταζαν κάποια μοντέλα, ωστόσο θέλουμε να βγει ο τζίφος και όχι πχ ούκμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και χειροτερεύουν οι τζίφοι στα 6αρια, νομίζω ότι αυτό το πράγμα με την καθημερινή ηλιοφάνια έχει ημερομηνία λήξης, και ότι θα μπούμε σε τροχιά με πιο άστατο καιρό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ειναι κακος ο τζιφος απλα θελω να δυτικισει κι αλλο..Δε με ενδιαφερει το πεδινο χιονι...Βροχη στα πεδινα και χιονακι στα ψηλα και ειμαι μια χαρα με δεδομενο την εποχη που διανυουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, sakis13 said:

Δεν ειναι κακος ο τζιφος απλα θελω να δυτικισει κι αλλο..Δε με ενδιαφερει το πεδινο χιονι...Βροχη στα πεδινα και χιονακι στα ψηλα και ειμαι μια χαρα με δεδομενο την εποχη που διανυουμε..

Δεν μας ενδιαφερει τι σ'ενδιαφερει.Εμας μας ενδιαφερει το πεδινο χιονι ακομα και τον Ιουλιο...🤘

Για να σοβαρευτουμε συμφωνα με τον τρολοτζιφο θα χιονιζε ακομα κι εδω.Επειδη μαθαμε ομως,υπολογιζω οτι το χαμηλο αν βγει,θα βγει δυτικα της χωρας φερνοντας στην καλυτερη βροχες παντου και χιονια στα ψηλα,στη χειροτερη σκονη εδω και βροχες δυτικα και ισως βορεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή εμένα Μ ενδιαφέρει το πεδινό χιόνι ,για να μας κάτσει υπάρχει μόνο ένα σενάριο λόγω εποχής.Κατα αρχάς πρέπει να υπάρχει Αυλώνας που μάλλον θα υπάρχει Μετά θα πρέπει να αποφύγουμε τα δυτικά τις αποκοπές και τα ρέστα.Πρεπει να σκάσει μονοκόμματος διαμέσου Ρουμανίας Σερβίας Αλβανίας απ ευθείας στο β.ιοινιο ούτε καν Αδριατική.Πρεπει να δημιουργήσει αρχικο χαμηλό που θα έχει κίνηση από τον ηπειρωτικό κορμό και μόλις σκάσει Αιγαίο τότε και μόνο τότε μπορεί να γίνει αποκοπή.Επισης πολύ βασικό,πάλι λόγω εποχής,τα πάντα θα πρέπει να γίνουν το βράδυ τις 26ης Μαρτίου προς το ξημέρωμα της 27ης....αυτό είναι το ένα και μόνο βασικό σενάριο που ψάχνουμε ,όλα με χειρουργική ακρίβεια δηλαδή και με μοιρογνωμονιο.Η μαυρογατα μίλησε και διέταξε τα 12αρια να αρχίσουν από σήμερα να κινούνται προς αυτή την κατεύθυνση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα συνταχθω με τον Βαγγελη μονο και μονο γιατι θελω να φανε τα βουνα οσο περισσοτερο χιονι γινεται, αρα Ιονιο χαμηλαρα αν μπορει.

οπως τα λεει και ο Σακης παραπανω δλδ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 minutes ago, Παπλαμουδας said:

θα συνταχθω με τον Βαγγελη μονο και μονο γιατι θελω να φανε τα βουνα οσο περισσοτερο χιονι γινεται, αρα Ιονιο χαμηλαρα αν μπορει.

οπως τα λεει και ο Σακης παραπανω δλδ.

Εντωμεταξύ Γιώργο πάλι για μετά βγαίνουν αυτά που θέλουμε εμείς, αλλά πλέον γνωρίζεις πόσο δυσκοίλια  είναι η διάταξη.. Εντωμεταξύ είδα σενάριο 10. απαπαπαπ.

gens-10-1-240.png

 

σε εσένα βγάζει τρελό χιόνι με θετικές στα 850 αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, [weathermaniac] said:

Εντωμεταξύ Γιώργο πάλι για μετά βγαίνουν αυτά που θέλουμε εμείς, αλλά πλέον γνωρίζεις πόσο δυσκοίλια  είναι η διάταξη.. Εντωμεταξύ είδα σενάριο 10. απαπαπαπ.

gens-10-1-240.png

 

σε εσένα βγάζει τρελό χιόνι με θετικές στα 850 αυτό

Πρωταπριλιατικο επος Μαικ! χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, Παπλαμουδας said:

Πρωταπριλιατικο επος Μαικ! χαχαχα

Μόνο στα όνειρά μου αξιώθηκα να το ζήσω. Και μετά ξύπνησα. κλαψ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN said:

Δεν μας ενδιαφερει τι σ'ενδιαφερει.Εμας μας ενδιαφερει το πεδινο χιονι ακομα και τον Ιουλιο...🤘

Για να σοβαρευτουμε συμφωνα με τον τρολοτζιφο θα χιονιζε ακομα κι εδω.Επειδη μαθαμε ομως,υπολογιζω οτι το χαμηλο αν βγει,θα βγει δυτικα της χωρας φερνοντας στην καλυτερη βροχες παντου και χιονια στα ψηλα,στη χειροτερη σκονη εδω και βροχες δυτικα και ισως βορεια.

Ακου φιλε...Το καλοκαιρι εμεις θα γυρναμε στο γυρο γυρο και συ θα ψαχνεις ανθρωπο να σε σωσει..Αλλα δε θα σ ακουει ψυχη...ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΟΥΤΕ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΧΙΟΝΙ ΝΑ ΔΕΙΣ..ΑΝΤΕ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΕΤΑΙΟ ΑΜΕΣΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΟΤΖΙΦΟΣ...ΨΥΧΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καθόλου δεν μου αρέσει η αλλαγή στο χαμηλό στον τζίφο. πφφ..

 

άρα κατευθείαν από αυτό η πιθανότητα για χιόνια χαμηλά πέφτει σημαντικά.. Οι αλλαγές σε άλλα πράγματα σε σχέση πχ με το τραγικό χθεσινό 12αρι θα κάνουν την όποια διαφορά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλες αλλαγές το ούκμο σε σχέση με το πρωί στις 96, παραφουσκώνει τον αυλώνα, άρα το πρωί ενώ θα έβγαζε κάτι ψιλά στην Ιταλία μόνο τώρα ξανακινδυνεύουμε από το ανατολικά. Για να δούμε όμως την συνέχεια του τρεξίματος

 

τουμπάρα προς τζίφο από ούκμο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βάση αυτά τα τρεξίματα νομίζω ότι βρήκα κατάλληλη ημερομηνία για να κατέβω Αθήνα. Σάκη πάρε τηλ όταν μπορέσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω στολιζω απο σημερα..Ο μαρτης ο λιονταρινος ειναι εδω..Και που να δειτε τον απριλη..θα κατεβει ολο το κοπαδι για κυνηγι...Κοντομανικακηδες...Το νου σας ρεεε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν κατάφερε να βγάλει κακοκαιρία. Βέβαια η συνέχεια του τρεξίματος με τέτοια λίμνη πιθανώς να είναι εντυπωσιακή.

gfs-0-204.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πλάστιγκα γέρνει σε προσήνεμα στα 12αρια. Ειρωνικό αν σκεφτεί κανείς ότι το πρωί φοβόμασταν την αποκοπή δυτικά της Ιταλίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 Μαρτίου στις 234 ώρες το gfs δίνει φουλ υετό και -7 σε Μαγνησία και Φθιώτιδα. Ίσως από τα πιο ακραια σενάρια που έχω δει(δεδομένο της εποχης)

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γεια σας παιδια μετα από αρκετο καιρο και σε νέο ιστοτοπο.καλοριζικος να είναι και να τα λεμε για χρονια και χωρις καυγάδες.χαιρομαι ιδιαιτερα που είναι και τα παιδια από τη μακεδονια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκπληκτικές οι ισορροπιστικές τάσεις στα 12άρια....φυσικά δεν έχεις καμία εμπιστοσύνη πλέον....καυσωνάκηδες κλπ, αίμα θα σας πάει ως το Πάσχα...χαχαχαχαχα.....

ΥΓ Σουσουράδες εμφανίστηκαν στα παράλια της ν.Εύβοιας, ενώ κοτσύφια σουλατσάρουν καθημερινά στην αυλή μας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...