Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες..Λογικά κάτι θα υπάρξει μέσα στο Μάρτη.  Θα  σχολιάζουμε απο εδώ πλέον, όπως έγραψε πριν ο Γιάννης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πρωινος γεροτζιφος για τις 3-4 Μαρτιου κατι δινει εδω,αλλα τζιφος προς αποσυρση ειναι και αν σκεφτεις τι μας εδινε στην Ωκεανις αστα....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε λογικά προς ομαλοποίηση της κατάστασης όπως όλα δείχνουν στα μοντέλα σε μια ποιο ζωνικη κυκλοφορία και άρα σε ποιο φυσιολογικές θερμοκρασίες αλλά μην ξεχνάμε ότι μπαίνει άνοιξη και άρα η προγνωσιμοτητα δεν εινσι και η καλύτερη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η λογικη λεει οχι..νουλ..ζιρο..νιεντε..καπουτ..εγω ομω ειπα ΝΑΙ..γιατι δεν μπορω να πω κατι αλλο.ψαχνω την καμηλα και οσο πιο αργα τον μαρτιο τοσο καλυτερη.οποτε μετα τις 15 και μεχρι 25 μπορει να βγαλει οχι απλα καμηλα αλλα καμηλοπαρδαλη!!!..χαχχαχα...οποτε αρχιζω σιγα σιγα να την ψαχνω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασικά αν περάσει το 10ημερο 15ημερο δεν σου κάνει αίσθηση πλέον ... αν είναι να κάνει κάτι ας το κάνει μέχρι τότε για μένα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλέον με ζωνική μπορούμε να παίξουμε εμείς στα δυτικά, με την διάταξη που ψάχνω, ωστόσο δυστυχώς το προχωρημένο της εποχής σε συνδυασμό με τις οριακές Τ που φέρνει η διάταξη, δεν αφήνουν και περιθώρια για κάτι καλό.. Μια χειμωνιάτικη διάταξη μπορεί να βγάλει όμως ακόμα, ένας μήνας έμεινε για να μπορέσει να κατέβει κάτι κάτω του -5 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έναν Μαρτη του 2009 25-26 μια χαρα για εμας εδώ για αυτό παμε για ένα καλο τελευταιο χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες..Οδεύουμε σιγά σιγά προς την άνοιξη..οτιδήποτε κάνει απο εδω κ πέρα ως τις 15 χρονικά, αλλιώς θα είναι ζημιά και μόνο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης να ευχηθούμε να ομαλοποιηθεί η  κατάσταση στην Κρήτη,γιατι όντως εγιναν πολλες καταστροφές στα Χανιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα ήθελα μια καμήλα,αλλά ψήφισα όχι. εξάλλου ο φετινός χειμώνας για εδώ πέρα κρίνεται απολύτως πετυχημένος,οπότε είτε κάνει κάτι,είτε όχι δεν μας αγχώνει. άχρηστα κρύα να μην κάνει και ιδανικά χωρίς πολλές βροχές από δω και πέρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα είναι το πρώτο καλοκαίρι που θα έχω όσο χρόνο θέλω, οπότε είμαι σίγουρος ότι θα μας κάψει δυστυχώς.. Η άνοιξη δεν με ενδιαφέρει καθόλου, ειδικά ο Απρίλιος μου τι δίνει τελείως, οπότε ας κάνει ότι θέλει τότε. Μετά τον Ιούνιο Ιούλιο και Αύγουστο ειδικά που έχουμε χρόνια να τον δούμε υετοφόρο τον τελευταίο!

 

Αφού δεν έκανε ιστορικό δυτικό, θέλω supercell. Οπωσδήποτε supercell!! όχι multicell Θέλω να έρθει στο σπίτι μου ο ανεμοστρόβιλος, να δεθώ από τα κάγκελα, και με μια καλή στολή που δεν τρυπιέται να νιώσω την μανία του!!!

 

ΥΓ.1 Το παράλληλο θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο να βγει!..

 

Υ.Γ2 Σήμερα οριστικοποιήθηκε ότι τα βασανά μου τελειώνουν, και πάω επιτέλους για πολλούς μήνες ξεκούραση μετά από 4.5 χρόνια κούρασης και άγχους , και βλέπουμε μετά για τα επομενά μας βήματα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να κάνουμε αφού είμαι τρελός λέμε!! Δυστυχώς οι όποιοι περιορισμοί αφορούν τον κίνδυνο της ζωής, αλλιώς νομίζω θα ήταν τζαμάτο να νιώθουμε τα 1 εκατομμύριο ampere του κεραυνού!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραία η λογική της δεύτερης καρτέλας του τζίφου, αλλά είναι και δεύτερη καρτέλα και τζίφος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mε τόσο ψυχρό β.ημισφαίριο, από τα ανατολικά της Αμερικής, ως τα ανατολικά της Ασίας (μέσα και η Ευρώπη) και με τους επιστήμονες που ειδικεύονται ας πούμε στις μακρό τέτοιες προβλέψεις, να μιλάνε για πολύ ψυχρό Μάρτη, δεν θα έβαζα το χέρι μου στο ευαγγέλιο γι αυτόν τον περίεργο μήνα, ο οποίος πιστεύω θα μας δώσει ευκαιρίες και αντίστοιχα χιονο-εκπλήξεις!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταδιακή ηρεμία σταδιακή είσοδο στην άνοιξη; Η λόγο εποχής και χαμηλής προγνωσιμοτητας έχουμε καμία έκπληξη τελευταίας στιγμής ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιος για τους χαρτες.😉

Το θεμα ειναι ομως οτι υπαρχει καιρικη εκτιμηση,και μαλιστα απο δημοσιο προσωπο.Την αναρτηση π.χ του Γιαννη (Valea mare) την μετεφερες σωστα στις προγνωσεις.Αυτη γιατι να μην παει εκει εφοσον ειναι μια προγνωση? Καταλαβες πως το λεω.

Αλλο να βαλουμε εμεις χαρτες του Κλεαρχου και να τους σχολιασουμε,και αλλο να μπαινει στον σχολιασμο χαρτων μια προγνωση που εκανε ο χ-ψ ερασιτεχνης σε αλλο χωρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη δεύτερη σελίδα του τζιφου 11-12..αλλά πρώτον είναι Μάρτης και δεύτερον ειναι καιρικός αιώνας έως τότε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...