Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι επιστήμονες με τους οποίους συναντιέμαι σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης (από Αμέρικα), συζητούν νέο σπάσιμο πολαρ βορτεξ ως αρχές Απρίλη, μιλώντας για μετατόπιση ψύχους και διαφόρων καλών σεναρίων προς τη γειτονιά μας, για συνέχιση διαστήματος χειμώνα και πιο μακριά....

Κι ο "δικός" μου καθηγητής που παρακολουθώ και μιλάμε από φέτος το χειμώνα (μέσα σε όλα ο κύριος), συμπληρώνει στην κουβέντα, λέγοντας το εξής παραστατικά: "δεν ξέρω πως, αλλά οι δικές μου μετρήσεις στην μακρο-εκτίμηση, δείχνουν ψυχρή άνοιξη και ψυχρό καλοκαίρι στην Ευρωπη", βάζοντας πιο πολύ το κομμάτι το ανατολικό-κεντρονότιο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, [weathermaniac] said:

Βαγγέλη ο μέσος όρος είναι χειρότερος.. τώρα θα τα δω τα εσνέμπλ, , έτρωγα.

Μη μασας αγορι μου...Τελος μαρτη αρχες απριλη θα χουμε ομορφιες...Βροχες στα πεδινα και χιονια στα ψηλα...Ειπαμε..οι κοντομανικακηδες θα ξαναλουφαξουν...Μεχρι να τους αποτελειωσουν οι καλοκαιρινες ασταθειες...Δε θα σηκωσουν κεφαλι λεμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, sakis13 said:

Μη μασας αγορι μου...Τελος μαρτη αρχες απριλη θα χουμε ομορφιες...Βροχες στα πεδινα και χιονια στα ψηλα...Ειπαμε..οι κοντομανικακηδες θα ξαναλουφαξουν...Μεχρι να τους αποτελειωσουν οι καλοκαιρινες ασταθειες...Δε θα σηκωσουν κεφαλι λεμε....

Αυτό με κάνει ακόμα περισσότερο χαρούμενο κακά τα ψέμματα χεχε. εντωμεταξύ τώρα είδα τι έβγαλε η κινεζιά

cma-0-216.png?00cma-1-216.png?00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mιχαηλ μου...Το λιονταρι βρυχαται...Ο μαρτης θα δωσει μια κακοκαιρια ακομα...Ενταξει δε ψαχνω το πεδινο χιονι...Ξερω ομως τι μπορει να δωσει αυτος ο μηνας...Και εχω την αισθηση οτι ο Απριλης μετα απο πολλα πολλα χρονια θα εχει επιτελους ενδιαφερον...Γιατι για μενα ειναι ο πιο αδιαφορος μηνας...Αλλα φετος πολλοι θα σταυροκοπιουνται..Και οχι μονο για τις Αγιες μερες που ερχονται τον Απριλη...Εκτος εαν αλλαξοπιστησουν πολλοι μπας και δουν καλοκαιρι φετος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο αφορά και την ΑΜερική ο τζίφος έχει γίνει άλλο μοντέλο, τα πάει πολύ καλύτερα από ευρωπαίο. Νωρί το θυμήθκε, αν και αν ίσχυε κάτι τέτοιο τον χειμώνα, ούτε Σοφία θα είχαμε ούτε τίποτα, αλλά ίσως να είχαμε το δυτικό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι τις 120 γενικά δεν άλλαξε πολύ ο ευρωπαίος σε σχέση με το πρωινό του.. Κακώς! Η συνέχεια δεν μπρώ να ξέρω πως θα είναι, καθώς δεν μπορώ να κάνω σύγκριση ωρών/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε είστε παλαβιαρηδες όλοι ναι και ο κινέζος άξια έχει έτσι δώστε.....πάμε για τον τελευταίο;χιόνια....αντεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

ετοιμαζει μπομπα ο παιος!!!

Μήπως ήπιες εσύ καμιά μπόμπα βρε βαγγέλη? Που τα βλέεπις αυτά? Τι θα κάνεις αν δεν σηκωθεί ο αντικυκλώνας μετά τις 144?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, notios_polos said:

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα.θεωρω ότι εάν ο εκτεταμένος εμπδισμος δεν τρυπηθεί στη μέση του και το δυτικό κομμάτι επικρατήσει και τραβήξει προς Αγγλία τα γεωδυναμικα τότε μέσα στο Μάρτιο θα υπάρξει ψυχρή εισβολή από β.ανατολικα με άγνωστη κατάληξη.Κσι μια συμβουλή στο Τάσο να κρατά μικρό καλάθι γιατί ο καιρός θα τον πληγώσει εάν περιμένει από τώρα άνοιξη και καλοκαίρι μιας και με την κυκλοφορία που θα επικρατησει όλα αυτά πάνε παρακάτω.

Ποια πανε παρακατω. Εχει ηδη ερθει η ανοιξη εδω και 15 μερες κι ακομα νομιζεις οτι εχουμε χειμωνα. Ηρθε το -3 κι ειχες 15 βαθμους την προηγουμενη βδομαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαηλ ταν ανσμπλ ειναι καλα...μην σκεφτεσαι σα να ειναι χειμωνας...η χειρουργικη ακριβεια θελει να αποκλειστει ακομη και η νοτια ιταλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos said:

Ποια πανε παρακατω. Εχει ηδη ερθει η ανοιξη εδω και 15 μερες κι ακομα νομιζεις οτι εχουμε χειμωνα. Ηρθε το -3 κι ειχες 15 βαθμους την προηγουμενη βδομαδα

αν εσενα σου αρεσουν αυτα τοτε σου ευχομαι ..παντα τετοια!!!!  Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN said:

Προσεξτε μην ξεχαστειτε και περιμενετε χιονια τον Ιουλιο,Βαγγελη κ Μιχαλη!😭

Δεν κοιτανε να γλιτωσουν πιθανο σηκωμα του υποτροπικου και κοντραρισμα της παρελασης του 2001 θελουν και χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, notios_polos said:

μιχαηλ ταν ανσμπλ ειναι καλα...μην σκεφτεσαι σα να ειναι χειμωνας...η χειρουργικη ακριβεια θελει να αποκλειστει ακομη και η νοτια ιταλια

εγώ σου είπα, θέλω έστω βροχές, ωστόσο νομίζω είτε πάει προς κρύο με χιόνια σε χαμηλά υψόμετρα είτε για ξερόκρυο που θα αφορά κυρίως τις πρωινές ώρες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν σηκώνει αντικυκλώνα δημιουργεί από πάνω έναν καινούργιο όμως, όπως το πρωί, αλλά πιο γρήγορα. Για να δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ καλο τρεξιμο..πιστευω οτι στις 216 θα βγαλει χιονοδιαταξη σ εμας η καπου διπλα μας...η 27 μαρτιου πλεον για μενα ειναι αυτη την στιγμη στο στοχαστρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos said:

πολυ καλο τρεξιμο..πιστευω οτι στις 216 θα βγαλει χιονοδιαταξη σ εμας η καπου διπλα μας...η 27 μαρτιου πλεον για μενα ειναι αυτη την στιγμη στο στοχαστρο...

χάλια βγήκε, χάλιααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, notios_polos said:

πολυ καλο τρεξιμο..πιστευω οτι στις 216 θα βγαλει χιονοδιαταξη σ εμας η καπου διπλα μας...η 27 μαρτιου πλεον για μενα ειναι αυτη την στιγμη στο στοχαστρο...

Σωπα οπου να ναι θα σημανουν οι καμπανες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και πολυ καλυτερος απο τον πρωινο που με τον εμποδισμο τοσο βορεια ακομη και καλη διαταξη να εβγαζε μετα απο 2 μερες στις 240 το κρυο θα ειχε εκφυλιστει..κερδισαμε μια μερα και ολα συγκλινουν οτι δεν υπαρχει στραβωμα απλα υπαρχει μια μικρη αναβολη..το 26-27 εγινε 27-28

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσπαθώ ακόμα να καταλάβω τι το ωραίο έχει το ευρωπαικό, μάλλον δεν θα το βρ γιατί δεν υπάρχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...