Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Πυκνες νεφωσεις στις πιο βορειες περιοχες του λακανοπεδιου ιωαννινων τωρα

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δικιά σου φωτό Μίλτο? Και έψαχνα προς τα εκεί εικόνα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δικιά σου φωτό Μίλτο? Και έψαχνα προς τα εκεί εικόνα!

Οχι Μιχαηλ.Εδω εχει την καμερα 

https://www.webcameras.gr/loc_wc/webcameras.asp?ID=53

Βροντες ξανα τωρα απο βορεια.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιθεα 39 λιγο πριν..Τωρα στους 38.8..Το δικο μου το θερμομετρο παντως σταματησε στους 37.8..Σε ξεγελα ο αερας αλλα 39 μου φαινεται υπερβολικη μεγιστη.Την φωτο απο τον Ολυμπο θα την μεταφερω επειδη δεν ειναι σημερινη..Παρτε μια φρεσκια απο Αρκουδορεμα...Και δροσιστικη..Εχω κανει μπανακι εκει..Κρυσταλλο τα νερα...Σου κοβεται η αναπνοη κυριολεκτικα..

224777056_1472060996492584_4919522773079926618_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Οχι Μιχαηλ.Εδω εχει την καμερα 

https://www.webcameras.gr/loc_wc/webcameras.asp?ID=53

Βροντες ξανα τωρα απο βορεια.

Πωωω σε ευχαριστώ, την ήθελα.πολυ, χρήσιμη κάμερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες Κέρκυρας 

Κάτω Κορακιάνα 40.8

Σινιες 40.1

Κομπιτσι 39.3

Ποταμός 36.8 αίσθηση 44

Πόλη 36.0

Γουβιά 34.3 αίσθηση 41

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.4 η μέγιστη στα Γιάννενα στα προάστια βλέπω.. 500 μέτρα υψόμετρο. πιο χλιαρά εδώ στην Λάρισα, me 38.2 βαθμούς η μέγιστη στα 100 μέτρα , λόγω αύρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν μέγιστες Αττικής 

39.0 Χαροκόπειο ΕΑΑ

38.9 Βλυχάδα ΕΑΑ

38.5 Μάνδρα ο Davis στα 100μ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Βγαίνεις από το μπάνιο ξεβρακωτος στο μπαλκόνι και σε 3 λεπτά έχουν στεγνώσει και τα μαλλιά .....Μιλάμε τύφλα να χουν τα επαγγελματικά πιστολακια για τα μαλλιά 

Καταραμένη εποχή ....χειμώνας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Πες τα ρε Γιώργο!!!!!!! Έχω φαγωθεί κι εγώ.... έτσι είναι.... χειμώνας μονοοοο ρε!!! Πλεον τους έχω κάνει όλους στην οικογένεια να το λένε αυτό.. και τους πιο δυσκολους... !!!

Λιώσιμο δίχως έλεος εδώ... κολλημένη η θερμοκρασία στο Πύργο στους 41.5°C... η πιο θερμή περιοχή πανελλαδικά η Ωλένη σήμερα με 42.6°C μέγιστη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω ότι ο Ιούλιος στην συντριπτική πλειοψηφία των περιοχών πανελλαδικά θα σπάσει ρεκόρ δεκαετιών.......Αν και ο Αύγουστος βγάλει κανένα καύσωνα θα  σπάσουμε ρεκόρ και για το τρίμηνο του καλοκαιριού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.1°C μέγιστη στη Χρυσούπολη Περιστερίου σήμερα..... 40αρες+ ριπές μελτεμιού για ακόμη μία μέρα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά λοιπόν σήμερα, βγήκαν κανονικότατες αστάθειες και ας έδιναν τα μοντέλα παντού μηδέν mm και όχι μόνο απλές συννεφιές. Αναμενόμενο με τέτοια 500αρια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλάβρυτα μέγιστη 34.1 ....ένας βαθμός κάτω από χθες 

Εδώ έχω μέγιστη 35.9 αλλά εδώ και μία ώρα έχει κολλήσει στους 35.8 και δεν πέφτει....έρχεται άλλη μια πολύ  δύσκολη νύχτα ....συνέταιροι με τη ΔΕΗ γίναμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.8c-33.2c χτες.19.5c σημερα το πρωι και εως 34.8c εως τωρα.εχει συννεφιασει εδω κ ωρα απο καταιγιδες λιγο βορειοτερα μου προς καιμακτσαλαν.συνεχη μπαμ-μπουμ.μια φωτο πριν μιση ωρα προς Β.τωρα εχει πιο πολλες μαυριλες κ συνεχη αστραποβροντα κ ο ηλιος  εχει εξαφανιστει εδω κ ωρα.

JG3tYY5.jpg

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρα και το Θριάσιο κολλημένο στους 38 από σχεδόν όλους τους σταθμούς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South Athens είπε:

6 ώρα και το Θριάσιο κολλημένο στους 38 από σχεδόν όλους τους σταθμούς

στο μαξ του καυσωνα αυτη την θερμοκρασία θα την έχει στις 10 το βραδυ😅

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπως τα λεει ο φιλος Βασιλης..Καταιγιδα στο Καιμακτσαλαν που επεκτεινεται...Καμερα Αριδαιας Πινοβο-Τζενα...Δειτε θεα..Αλλος θεος...

642.jpg

642-1.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέβεζα σήμερα καυτή μέρα με διακύμανση 35.3-23.5 στο κέντρο της πόλης με θερμόμετρο δικό μου αφού δεν έχει σταθμό ενεργό η πόλη κοντά στο κεντρο...από την άλλη ο σταθμός του ΕΑΑ στα περίχωρα είναι οφλαιν(θέλει οπωσδήποτε συντήρηση) ενώ ο σταθμός απέναντι απ' την πόλη στο Άκτιο είχε διακύμανση 37-21...το 37 κάπως ύποπτο γιατί το σημείο που έχω τον θερμόμετρο μου στην Πρέβεζα είναι σημαντικά λιγότερο εκτεθειμένο στην θαλάσσια αύρα αλλά η μέγιστη σημειώθηκε με πλήρη άπνοια...βεβαια αναμενόμενο αφού έχω κάνει ήδη ανάλυση στα στατιστικά για τον σταθμό του Ακτίου και την τελευταία 10ετια ειδικά καλοκαίρι τσιμπαει στις μέγιστες  ενώ οι ελάχιστες είναι σωστές...μου μπαίνει όλο και περισσότερο η ιδέα εγκατάστασης μετεωρολόγου σταθμού στην πόλη που έχω περάσει όλα τα καλοκαίρια μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εψαξα στο σταθμο του Πυργου που ειναι online απο το Μαιο 2007 και μονο 2 μερες βρηκα με υψηλοτερη θερμοκρασια απο το σημερινο 42,1c 

25.7.2007: 43,4c

23.8.2007: 42,3c

Ιστορικος καυσωνας για την περιοχη ετσι και αλλιως...να δουμε αν αυριο θα σπασει το ρεκορ του 2007

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βρεχει απεναντι στα 1.5-2 χιλ σε ευθεια προς ΒΔ-Δ.εδω εβγαλε αερα κατα διαστηματα που ερχεται απο την μερια τις καταιγιδες.30.5c τωρα.2 φωτο απο πιο πριν

πριν 40-50 λεπτα

oK97hJD.jpg

και πριν 20 λεπτα προς βδ. τωρα μονο μαυριλα μπαμ μπουμ αλλα βροχη οχι

uL3TP6H.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...