Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχουμε δυστυχως καποια βελτιωση στις πυρκαγιες οι οποιες συνεχιζουν το καταστροφικο τους εργο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Frostfang8 είπε:

εγω παιδια θα εξαφανιστω για καποιο καιρο . δεν ειμαι καθολου καλα. ειχα πολλα δικα μου θεματα, θεματα και στην υγεια συγγενων απο τον φλεβαρη και πανω που ξεκινησα σε ψυχολογο βλεπω οτι πλεον δεν βρισκω ευτυχια αφου ολο κατ ισυμβαινει.
εχω κουραστει και θα προσπαθισω να γεμισω μπαταριες γιατι πλεον εχω φτασει στα ορια.
υγ. η ελλαδα πλεον ειναι για τα μπαζα. οχι η φυση που ειναι πανεμορφη αλλα τα ζωα που την κατοικουν. εχω αηδιασει πλεον και κυριως με οσους ζουν γυρω μας.
τελος, ο ****καιρος δεν λεει να βοηθισει και ολα πανε κατα διαολου.

Και λίγα λες φίλε μου...Καλό κουράγιο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Frostfang8 είπε:

εγω παιδια θα εξαφανιστω για καποιο καιρο . δεν ειμαι καθολου καλα. ειχα πολλα δικα μου θεματα, θεματα και στην υγεια συγγενων απο τον φλεβαρη και πανω που ξεκινησα σε ψυχολογο βλεπω οτι πλεον δεν βρισκω ευτυχια αφου ολο κατ ισυμβαινει.
εχω κουραστει και θα προσπαθισω να γεμισω μπαταριες γιατι πλεον εχω φτασει στα ορια.
υγ. η ελλαδα πλεον ειναι για τα μπαζα. οχι η φυση που ειναι πανεμορφη αλλα τα ζωα που την κατοικουν. εχω αηδιασει πλεον και κυριως με οσους ζουν γυρω μας.
τελος, ο ****καιρος δεν λεει να βοηθισει και ολα πανε κατα διαολου.

Ξέρω από πρώτο χέρι δυστυχώς φίλε Οδυσσέα από προβλήματα υγείας και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και ειδικά όταν υπάρχει κάτι ή κάποια πράγματα που μας αρέσουν, αλλά δεν έρχονται [ή γίνονται άλλα που μας νευριάζουν ή στεναχωρούν περαιτέρω όπως το κάψιμο των δασών], και είναι ο μόνος τρόπος να ξεχαστούμε από τα προβλήματά μας, σε οδηγούν στο να απαυδήσεις... Καλή συνέχεια και εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς στην περιοχή των Βιλιων κ συγκεκριμένα στο όρος Πατέρας καίγεται μια περιοχή που χαιροσουν να περνάς.... Πνεύμονας μεγάλος κ φυσική αναγγενηση από φωτιά νομίζω περίπου το 90....για εμάς τους δυτικοπροαστιωτες οι περιοχές από εκεί Ψάθα, Πόρτο Γερμενό, βιλια είναι παράδεισος. Μακάρι να την παλέψουν γρήγορα τη φωτιά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι τραγελαφικο αυτο που συμβαινει...Δεχομαι οτι δεν μπορει σε καθε δασος να υπαρχει πυροσβεστικο αλλα σε περιοχες που εχουν ηδη πληγει να μπαινουν φωτιες και να μην ελεγχονται αμεσα,ειλικρινα με προσπερναει...

Οταν ως ηγετης αυτου του τοπου ζητας συγνωμη και αναλαμβανεις την ευθυνη,τοτε θα πρεπει να παραιτηθεις η να οδηγησεις σε παραιτηση αυτους που θεωρεις υπευθυνους αλλιως,πως διαολο αναλαμβανεις την ευθυνη??

Δυστυχως οι εμπρηστες ειτε αμελεις ειτε πυρομανεις η οτιδηποτε αλλο,βρισκουν και τα κανουν...40 χρονια ολοι μα ολοι,κατωτεροι των περιστασεων..Ανικανοι,ανευθυνοι και ατιμωρητοι...Λιγο τσιπα ρε...Λιγο τσιπα παναθεμα σας...Καψατε ολη την Ελλαδα ρε λαμογια...Εμπρηστες με στουπια και εμπρηστες με γραβατες...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως καιγεται η κατασκηνωση χαρουμενα παιδια χαρουμενα νιατια και ο οικισμος αγιου γεωργιου ειδυλιας στην Γ στροφη για τον δρομο προς κρυο πηγαδι ...

Μακαρι να μπορουσαμε πεζοποροι να βοηθησουμε ... αγαπημενα μερη για πολλους απο εμας τους χιονοτρελαμενους 😞

κασπερακος παρε τηλ να παμε αν μας αφηνουν και χρειαζονται χερια φιλε  ..

Επεξεργάστηκε από Blacktan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο οτι βλεπω απο τις καμερες τοσο σε καβοντορο οσο και σε ραφηνα εχουν πεσει κατα πολυ οι ανεμοι..λογικα την νυχτα θα εχουμε και αλλη εξασθενιση....ας ελπιζουμε για το καλυτερο αποτελεσμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, sakis13 said:

Ειναι τραγελαφικο αυτο που συμβαινει...Δεχομαι οτι δεν μπορει σε καθε δασος να υπαρχει πυροσβεστικο αλλα σε περιοχες που εχουν ηδη πληγει να μπαινουν φωτιες και να μην ελεγχονται αμεσα,ειλικρινα με προσπερναει...

Οταν ως ηγετης αυτου του τοπου ζητας συγνωμη και αναλαμβανεις την ευθυνη,τοτε θα πρεπει να παραιτηθεις η να οδηγησεις σε παραιτηση αυτους που θεωρεις υπευθυνους αλλιως,πως διαολο αναλαμβανεις την ευθυνη??

Δυστυχως οι εμπρηστες ειτε αμελεις ειτε πυρομανεις η οτιδηποτε αλλο,βρισκουν και τα κανουν...40 χρονια ολοι μα ολοι,κατωτεροι των περιστασεων..Ανικανοι,ανευθυνοι και ατιμωρητοι...Λιγο τσιπα ρε...Λιγο τσιπα παναθεμα σας...Καψατε ολη την Ελλαδα ρε λαμογια...Εμπρηστες με στουπια και εμπρηστες με γραβατες...

δυστυχως οποια κυβερνηση και εαν ερθει εαν δεν γινει ριζικη αλλαγη στην νοοτροπεια μας δεν προκυτε να αλλαξει κατι προς το καλυτερο....φορουμ σαν και το δικο μας οπου ο καιρος και το περιβαλλον εχουν αποδεδειγμενα τον πρωτο λογο θα επρεπε κανονικα να ειχαν απιστευτα μεγαλη επισκεψημοτητα αλλα και ενεργα μελη.....

Επεξεργάστηκε από gthomasandros
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

δυστυχως οποια κυβερνηση και εαν ερθει εαν δεν γινει ριζικη αλλαγη δεν προκυτε να αλλαξει κατι προς το καλυτερο....φορουμ σαν και το δικο μας οπου ο καιρος και το περιβαλλον εχουν αποδεδειγμενα τον πρωτο λογο θα επρεπε κανονικα να ειχαν απιστευτα μεγαλη επισκεψημοτητα αλλα και ενεργα μελη.....

Εννοειται Θωμακο..Δεν θετω το θεμα κομματικα αλλα καθαρα πολιτικα...Μιλαμε για ενα καθαρα εθνικο ζητημα και θα επρεπε εδω και χρονια να υπηρχε ενιαια πολιτικη γραμμη απ ολες τις παραταξεις και τις εκαστοτε κυβερνησεις.

Δεν θελω να βγαλω οργη και μενος φιλαρακι μου..Προσπαθω να ειμαι εγκρατης...Απλα δεν μπορω να αντιληφθω πως ειναι δυνατον να υπαρχουν μετωπα μη ελεγχομενα σε περιοχες που ηδη εχουν κινδυνεψει στο προσφατο παρελθον...Τι διαολο προστασια υπαρχει...??Ειχαμε φωτιες πριν μια βδομαδα..Σημερα ειχαμε ανεμους...

Οπως εχω γραψει πολλακις.. Προνοια καμια και καταστολη ανεπαρκης.. 

Εδω σκεψου υπαρχουν σπιτια πληρως κατεστραμενα και επειδη δεν επεσαν τα ντουβαρια,τα βγαζουν κιτρινα και συνεπως επισκευασιμα για να περιορισουν  το ποσο της αποζημιωσης.....Αυτο ειναι το κρατος μας φιλε...Δυστυχως...Αλλα φταιμε και μεις...Για πολλους και διαφορους λογους...Αλλα δεν ειναι της παρουσης...Ολοι πρεπει να κανουμε ομως την αυτοκριτικη μας...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς δεν υπάρχει τελειωμός φέτος στον όλεθρο που ζούμε ….. αν δεν φύγει αυτό το βρομόκαλοκαιρι δεν θα ησυχασουμε…..τι να πω ; 
κατα τα αλλά 35,2εδω στο Μακροχωρι η μέγιστη με 40αρι heat index…. λόγο υγρασίας … αν και το πρωί ήταν τέλεια με 19,9 βαθμούς ελάχιστη …. 

Στους 31,8 τώρα … 

ποτε θα ξεκινήσουν οι ευλογημένες βροχές άραγε ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη ξαναδω ανθρωπο να γραφει για τις βροχες και τις καιταιγιδες κατι αρνητικο γιατι θα φαμε απο κοινου μπαν....Υπαρχουν μακακες και μακακες(εμπρηστες) αλλα μονο τετοια εποχη και κατω απο αυτες τις συνθηκες μπαινουν φωτιες...Χειμωνας και φθινοπωρο μονο....!!!Το καλοκαιρι μονο οι βρωμιαρηδες,οι πυρομανεις και οι σαυρες πρεπει να χαιρονται...Αντε καλο βραδυ ρε παιδες...

Δεν υπαρχει καμια ορεξη...Οπως ειπε και ο Σωτηρης να παει στο διαολο αυτο το καλοκαιρι....Και οσοι εβαλαν φωτιες...Μια φορα ρε να συμμαχησουν θεος και διαολος για να χουν το ιδιο τελος...Στη πυρα και μονο..απο κει να το βρουν οι πυρομακακες και οσοι τους στηριζουν...τα λεμε..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Μπουτβαλ είπε:

Εδω έχουν βάλει απαγόρευση κυκλοφορίας σε δάση, 2 βδομάδες τώρα... Μπαίνεις στο δάσος, βάζεις φωτιά και φεύγεις κύριος, δεν σε βλέπει κανείς

Από καθυστερημένους τι περίμενες;!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.5 βαθμοι αυτη την ωρα στη Καλλιθεα..Ευτυχως το αερακι κανει την κατασταστη ανεκτη...

Ο βενετικος ποταμος στα Γρεβενα...Σημερα απο τον φιλο Θανο Στουπα...Ας ξεφυγουμε και λιγο απο τις ρημαδοφωτιες...Καλο βραδυ σε ολους..Με την ελπιδα η φωτια να σβησει στην ευρυτερη περιοχη της δυτικης Αττικης..

236285307_1712693092263159_7425078286030319026_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

29.5 βαθμοι αυτη την ωρα στη Καλλιθεα..Ευτυχως το αερακι κανει την κατασταστη ανεκτη...

Ο βενετικος ποταμος στα Γρεβενα...Σημερα απο τον φιλο Θανο Στουπα...Ας ξεφυγουμε και λιγο απο τις ρημαδοφωτιες...Καλο βραδυ σε ολους..Με την ελπιδα η φωτια να σβησει στην ευρυτερη περιοχη της δυτικης Αττικης..

236285307_1712693092263159_7425078286030319026_n.jpg

Πωπω τραγική εικόνα για Βενέτικο, και ο Πηνειός κάπως έτσι είναι, χαμηλές οι στάθμες των ποταμών. Πρέπει να έρθει βαρβάτο χαμηλό, με καταιγίδες δεν γίνεται δουλειά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Πωπω τραγική εικόνα για Βενέτικο, και ο Πηνειός κάπως έτσι είναι, χαμηλές οι στάθμες των ποταμών. Πρέπει να έρθει βαρβάτο χαμηλό, με καταιγίδες δεν γίνεται δουλειά.

Ο βενετικός αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση σε 5 χρονια τα καλοκαιρια θα ναι στάσιμος...εδω στη φωτο δε φαινετα.αλλα εκει που κατεβαινει απο κηπουριο ειναι στους 10 ποντους ολο το ποταμι στο οριο να σταματησει ειναι

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Τριπολη σημερα χτυπησε ελαχιστη στους 10 βαθμους...Ωραιο πραγμα να μην χρειαζεσαι μονιμως κλιματιστικο...Οσο και να ζεσταινει τα μεσημερια,το βραδυ μεχρι και νωρις το πρωι η θερμοκρασια παραπεμπει σε προχωρημενο φθινοπωρο...

Βαλια Καλντα σημερα...Η αξια του δασους...Δεν εχω λογια...Του Γιωργου Τασικα...Δεος!!!

237215610_4171644766204544_857745716510453924_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

22 βαθμοί αυτήν την ώρα στη Μήλο...η δροσιά είναι απερίγραπτη ..26.6 μέγιστη 

26.6 έχω εγώ ελάχιστη στην Ηγουμενιτσα😢😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

26.6 έχω εγώ ελάχιστη στην Ηγουμενιτσα😢😢

έχεις και 619mm όμως τα οποία θα γίνουν >1000mm μέχρι το τέλος του έτους. Η Μήλος αν κλείσει με 350mm είναι ζήτημα. Κάπου κερδίζεις, κάπου χάνεις, έτσι πάνε αυτά.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...