Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα..φωτια δυστυχως στην πλακα κερατεας πανω απ το λαυριο στα πεθερικα μου..μακαρι να την σβησουν γρηγορα γτ ειναι  φουλ πευκοδασος και ο αερας σπρωχνει την φωτια προς τον δρυμο του σουνιου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελάχιστες θερμοκρασίες στον Θεσσαλικό κάμπο

1. Βαμβακού Φαρσάλων 16,0°C

2. Καρδιτσομαγούλα 16,3°C

3. Πλατανούλια Τυρνάβου 16,7°C

4. Νέσσωνας Τεμπών 16,9°C

5. Χάλκη Λάρισας 17,7°C

6. Ελασσόνα 18,2°C

7. Πλατύκαμπος 18,3°C

Και 20-21°C στα μεγάλα αστικά κέντρα Λάρισα, Τρίκαλα, Βόλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρκετα δυσκολα τα πραγματα στο Λαυρειο με την πυρκαγια...μιλανε ξεκαθαρα για εμπρησμο....για να δουμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτές οι περιοχές της Λαυρεωτικής από τη δεκαετία του 90 έχουν καει 300 φορές....έλεος όμως πια ....ελεοςςςςςς 

Μου έρχονται άσχημες μνήμες όταν ακούω φωτιά στην περιοχή αυτή αφού στα μέσα της δεκαετίας του 90 χάσαμε σπίτι στο Σούνιο από την τεράστια πυρκαγιά που κατέκαψε κατά μήκος μια περιοχή πάνω από 15 χλμ από Λαύριο έως Σούνιο με αέρα στα 8-9 Μποφώρ μέσα σε λίγες ώρες ....θυμάμαι χαρακτηριστικά τις ώρες που η φωτιά είχε φτάσει στο Σούνιο και στην προσπάθεια μας να σώσουμε  τα καναρίνια που είχαμε στο σπίτι  παραλίγο να καουμε ζωντανοί και σωθηκαμε στο τσακ όταν η φωτιά μας έκλεισε το δρομο διαφυγής και μπήκαμε με το αμάξι σε διπλανό οικόπεδο γκρεμίζοντας το συρμάτινο φράχτη για να ξαναβγούμε στο δρόμο....εφιαλτικές στιγμές .....καταραμένοι εμπρηστες ....μακάρι όλα τα μακάρι σε όσους θελημενα βάζουν φωτια

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....και από ότι διαβάζω πυρκαγιά  εκδηλώθηκε και έξω από τα Βίλλια στον δρόμο προς Πόρτο Γερμενό στο ύψος των κατασκηνώσεων...... τι να πω ρε γ####ο μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει φυγει απο πλακα η φωτια που ξεκινησε και παει προς μαρκατι οπου εχει απιστευτης ομορφιας δασος..οχι απλα λεμε για εμπρησμο αλλα εχουν δει και το αμαξι μαρκας πεζο..φυσαει αλλα για τα δεδομενα της περιοχης οχι υπερβολικα..γυρω στα 5-6 bf το πολυ..γυρω στα 12χλμ το μετωπο..αμα μπει στα ορια του δρυμου δεν θα υπαρχει γυρισμος..θα μιλαμε για 100χιλ+ στρ.

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια νταξει εινσι καρκινοι του πλανήτη αυτοι που τις βαζουν. 

Ο παππούς μου που μενει Ανάβυσσο ( Συντερινα) , μας ειπε οτι οι κατοικοι ειδαν οντως λευκο αμαξι να κοβει βολτες και οντως να πεταει γκαζακια...

Εγω ευχομαι απλα θανατική ποινη για αυτούς που τα κανουν. Πλεον νιωθω μισος σκετο. 

Τωρα για τα Βίλια... Μην καψουν και τον Κιθαιρώνα .... Να μην ζήσουν να προλάβουν εύχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλη αυτή η περιοχή που καίγεται είχε καει ολοσχερώς αν δεν απατωμαι το 1986 και έχει ξαναδημιουργηθει ένα πανέμορφο δάσος ...μάλιστα υπάρχει και δρυμός στην περιοχή .....κρίμα κρίμα ρε παιδιά 

Μας κάψανε οι μπασταρδοι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Μεσα σε καδο απο σκουπιδια εβαλε φωτια ο γ@.....νος

Όλα τα μακάρι επάνω του αν αληθεύει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ματώνει η ψυχη....προσπαθεί η φύση να επανέλθει με φυσική αναδάσωση και δεν την αφηνουμε.....γθατι δυστυχώς προς τα εκεί που πάει η φωτιά πέρα από το υπαρχον δάσος θα δώσει και το τελειωτικο χτύπημα και στα αναδασωτεα... IMG_20210816_134627.thumb.jpg.07a43b905a2b845a91a67884c10b5117.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν η φωτιά περάσει στον εθνικό δρυμό Σουνίου θα μιλάμε για ολοκαύτωμα ....η φωτιά θα φτάσει στο ναό του Ποσειδώνα ....δυστυχία θλίψη και πόνος ....ένα φρικτό  καλοκαιρι εφάμιλλο του 2007

Επίσης αν φτασει στο δάσος του Πατέρα από τα Βίλια θα μιλάμε για τεράστια οικολογική καταστροφή...εκεί η φωτιά δεν θα πιαστεί με τίποτα λόγω μορφολογίας του εδάφους και θα πάει για Θήβα.... 

Ο Θεός να φυλαει

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Screenshot_2021-08-16-14-08-49-108_com.facebook.katana.thumb.jpg.7004e787058b682ebe2697ae9fec0e59.jpg....άντε ρε..... άντε ρε.....σήμερα το πρωί φεύγοντας για ξεκούραση πέρασα από Αθηνών Λαμίας και μαύρισε η καρδιά μου με αυτά που είδα, τώρα προσπαθούν να αποτελειώσουν και ότι απέμεινε στην άλλη πλευρά της Αττικής.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και καποια παιδια εδω ειχαν επισημανει τον κινδυνο για τον κιθαιρωνα!!! τα ζωα αυτα δεν το ηξεραν που εκλεισαν και  τα δαση κιολας για ασφαλεια????πως περασαν παλι οι εμπρηστες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και απο την σατ ορατοι οι καπνοι σε Βιλλια και Λαυρειο......υπαρχει προβλεψει για μειωση των ανεμων απο το απογευμα για να δουμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω παιδια θα εξαφανιστω για καποιο καιρο . δεν ειμαι καθολου καλα. ειχα πολλα δικα μου θεματα, θεματα και στην υγεια συγγενων απο τον φλεβαρη και πανω που ξεκινησα σε ψυχολογο βλεπω οτι πλεον δεν βρισκω ευτυχια αφου ολο κατ ισυμβαινει.
εχω κουραστει και θα προσπαθισω να γεμισω μπαταριες γιατι πλεον εχω φτασει στα ορια.
υγ. η ελλαδα πλεον ειναι για τα μπαζα. οχι η φυση που ειναι πανεμορφη αλλα τα ζωα που την κατοικουν. εχω αηδιασει πλεον και κυριως με οσους ζουν γυρω μας.
τελος, ο ****καιρος δεν λεει να βοηθισει και ολα πανε κατα διαολου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

εγω παιδια θα εξαφανιστω για καποιο καιρο . δεν ειμαι καθολου καλα. ειχα πολλα δικα μου θεματα, θεματα και στην υγεια συγγενων απο τον φλεβαρη και πανω που ξεκινησα σε ψυχολογο βλεπω οτι πλεον δεν βρισκω ευτυχια αφου ολο κατ ισυμβαινει.
εχω κουραστει και θα προσπαθισω να γεμισω μπαταριες γιατι πλεον εχω φτασει στα ορια.
υγ. η ελλαδα πλεον ειναι για τα μπαζα. οχι η φυση που ειναι πανεμορφη αλλα τα ζωα που την κατοικουν. εχω αηδιασει πλεον και κυριως με οσους ζουν γυρω μας.
τελος, ο ****καιρος δεν λεει να βοηθισει και ολα πανε κατα διαολου.

Καλό κουράγιο και όλα να σου πάνε καλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια φοβερή μέρα εδώ στη Μήλο με 27.5 μέγιστη και πεσμένο μελτέμι σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες ....22.8 ελαχιστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...