Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατακαημενη Αττική! Σαν τη θεία του Βέγγου στον "Παπατρέχα" που δεν την ήθελε κανείς γαμπρός και όλες οι άλλες παντρεύονταν. 

Έτσι κι εσύ με τις καλοκαιρινές αστάθειες......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξύ ρε παιδιά που πήγαν σήμερα στις Κυκλάδες τα 5-6 Μποφώρ που έδιναν όλα τα μοντέλα....μέγιστες ριπές στα 30χλμ/ώρα σήμερα όπως και τώρα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια 17,8oC τώρα και 90% υγρασία....ελάχιστη μάλιστα ημέρας.....στην Αγ.Τριάδα έπεσαν 7,9mm από την απογευματινή καταιγίδα, ενώ εδώ περιοριστήκαμε στο 2,4mm....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26.4 η Κουλα αντιστεκεται σε καθε υποψια ασταθειας....κλασικη ανωμαλια θα ριξει 28η Οκτωβριου κανα 200αρι μμ.σε λιγες ωρες να ρεφαρει ανομβρια 7μηνου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο φρικτό καλοκαιρι ever  μου αναφέρουν τα πεθερικά μου στην Κέρκυρα εδώ και 2 μήνες....ατελείωτος καύσωνας ....το νοσοκομείο και τα κέντρα υγείας γεμάτα από τουρίστες που πέφτουν κάτω σαν τα κοτόπουλα ....με μια πρόχειρη ματιά στα δεδομένα που κρατάω απο τον σταθμό μου εκεί από τις 20 Ιουνίου έως και σήμερα οι 45 μέρες είχαν θερμοκρασία ή αίσθηση ζέστης πάνω από 40 βαθμούς ...Το 2012 μοιάζει πολύ δροσερό πια μπροστά σε αυτό το φετινό θηρίο  ....ο Θεός με φύλαξε και εμένα που δεν έζησα αυτό το μαρτύριο αλλά και εσάς από τη γκρίνια μου 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ομορφη μεταμεσονυχτια εκπληξη....οχι βροχη βεβαια που θα ανοιγαμε σαμπανιες αλλα μελτεμης δυνατος ολοενα ενισχυομενος μεςνστα μαυρα μεσανυχτα...

26.1 στο.βορινο μπαλκονι αλλα αισθηση πολυ ευχαριστη με.40αρες.ριπες καθαρου ΒΒΑ....

Το Σταυρο μας.για νεες.φωτιες κανουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!Στους 26.8 αυτη την ωρα στην Καλλιθεα με σχεδον 60% υγρασια...Ευτυχως το δροσερο μελτεμι λειτουργει ευργετικα...Περπατωντας απο την Καλλιθεα μεχρι το Αιγαλεω για να καιμε και καμια θερμιδα...6 χιλιομετρακια σε 1.05 λεπτα..Μολις εφτασα...

Βεβαια την ιδια ωρα που εγω περπαταω στα τσιμεντα...Καποιοι αλλοι ξυπνανε,κανουν λιγα μετρα και συναντουν αυτο ως πρωινη θεα....Βαλια Καλντα...Τι να λεμε...

236233097_10225154897196035_2566582044515686974_n.jpgΑντε να περασει το οχτωρο να παμε κοκκινο για μεζεδες και μπανακια...Την καλημερα μου...Ηρεμια στη δουλεια ακομα..Φραπεδια και χαλαρα...Φιλια ρεεεε..

20210820_082920.jpgελα και Λευκα Ορη απο τον φιλο Ανδρεα Λουκακη...Απεναντι αν θυμαμαι ειναι ο Γκιγκιλος..Λογικα εχει τραβηχτει απο το καταφυγιο Καλλεργη...Τρομερο μερος που σου κοβει την ανασα...

236413272_10223677053528656_3232870407391529884_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,δυνατή βροχή τώρα ανατολικό Πήλιο με αε

ρα και καταπληκτική δροσιά.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φθινοπωρινό το σκηνικό στην Λεπτοκαρυά με ψιλόβροχο και χαμηλή νέφωση.

Και μια εικόνα προς Όλυμπος ο οποίος είναι χαμένος μέσα στα νέφη και τις βροχοκουρτίνες.

Gs7M3C0.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους. Για μένα η χειμερινή περίοδο αρχίζει από σήμερα 20 Αυγούστου το έλεγα ανέκαθεν. Και όντως επιβεβαιώθηκα. Η μέρα ξεκίνησε με βροχές και ψύχρα σήμερα εδώ στη Γουμένισσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα σύννεφα σήμερα το πρωί στον αττικό ουρανό και β βα ρεύμα ..και πάλι στο κόκκινο για τον φόβο πυρκαγιας δύσκολο καλοκαίρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντου υπαρχουν Πετραλωνα εκτος απο τα δικα στην Αθηνα😄...Τα Πετραλωνα της Ευρυτανιας εχθες λιγο πριν ξεσπασει η ασταθεια στην ευρυτερη περιοχη...Του Μακη θεοδωρου...Ευλογημενα μερη!!!

239313903_3029958570605357_5535547997436813556_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φουντώνει η Θεσσαλία σιγά σιγά, αλλά χωρίς κατάλληλο ρεύμα και cape, οι επόμενες μέρες ασταθείας εδώ στην Λάρισα θα είναι υποτονικές. Ελάχιστη στους 25 λόγω νέφωσης.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά και ψιχάλες σήμερα εδώ στον Αλμυρό. Στους 23 η ελάχιστη, λίγο υψηλή σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες που έπεφτε στους 18-19. 28 βαθμοί τώρα με έναν γενικά ασθενή ανατολικό να φυσάει.

Πάντως αξίζει να σημειωθεί ότι από τις 11/8, που είχαμε την πρώτη καταιγίδα του μήνα για εδώ, εχει γίνει πολύ πιο φυσιολογική η κατάσταση με τις μέγιστες να φτάνουν τους 30-32, το πολύ 33 βαθμούς. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από το καταφύγιό μου στη Χόχλια....μυρίζω το περιβάλλον, μυρίζω τη φύση, μυρίζω τον αέρα, το ελατόδασος και γεμίζω....οπλίζω τον οργανισμό μου στην πρωινή γυμναστική του σώματος και της ψυχής....

16,8οC η ελάχιστη θερμοκρασία νωρίς το πρωί....ήλιος με λίγα σύννεφα αρχικά, συννεφιά πλέον τώρα και να δούμε τι θα βγάλει η μέρα....20,5-21οC τώρα και φεύγω προς "διαλογισμό" με το δάσος μου!!!

IMG_20210820_113855.jpg

IMG_20210820_113835.jpg

IMG_20210820_113844.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Troizinios είπε:

Ο σταθμός της Λίνδου πάει καλά; Πάλι πάνω από 30 βαθμούς ελάχιστη, ούτε το Ντουμπάι να ήταν!

image.png.10993cc9524ffba6fc57513b64fb7160.png

Μια χαρά πάει, φοένιαζε χθες τη νύχτα ο ισχυρός ΒΔ άνεμος που δρα ως καταβάτης εκεί, την ίδια στιγμή που εδώ στην πόλη είχαμε και έχουμε αρκετή δροσιά.   Μάλιστα προχθες το πρωί σε κάποιες περιοχές της δυτικής ακτογραμμής ήταν και αρκετά προβληματικό το μπάνιο.  Πάντως από χθες το μεσημέρι έχει λίγο πέσει η ένταση του ανέμου

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποια συννεφακια στον Αττικο ουρανο το ορωι τα διελυσε στην κυριολεξια ο ισχυρος ΒΒΑ...

Μελταμαρος λοιπον και 24.5 η ελαχιστη υπνος χωρις αιρκο και ολα ορθανοιχτα μπας και ξεβρωμισουμε....

29.0 νταν τωρα 28.4 ο πολυ ψηλος Ζωγραφου....ετσι ηταν καποτε το 90% του καλοκαιριου ευτυχως πεταει και τωρα καμια τετοια ημερα νε ξεχνιομαστε και να αναπολουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...