Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πρώτης ισχυρής φθινοπωρινής κακοκαιρίας "Αθηνά" 6-12/10/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σταμάτησε τελικά μετά την 1 μεσημέρι να βρέχει εδώ και ξανάρχισε πριν μισή ώρα. Πάντως καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας σήμερα δεν άνοιξε καθόλου ο καιρός όπως χθες που είχαμε αρκετά διαστήματα με ήλιο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Μια φωτό με τις βροχοκουρτίνες στο λεκανοπεδιο της Μεγαλοπολης,οπου βαφτισαμε σήμερα την κορη μου παρουσια μονο των γονιων και αδερφων μας. 

 

IMG_20211009_180220.jpg

Να σας ζησει παντα καλοτυχη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη θεσσαλονικη χθες μπορει να μην εβρεξε,σηκωσε ομως αρκετα εντονο ανεμο τοπικα...Εξου και το αποτελεσμα..Κοιταξτε που βρεθηκε αυτο το μικρο φουσκωτο..

244646694_2915965258656425_3175164819710299057_n.jpg

Εαν δεν βρεξει στην Αττικη τις επομενες μερες οπως δειχνουν τα μοντελακια μας...Θα δειτε αναλογες εικονες αλλα στη θεση του φουσκωτου,θα μαι γω..

Εκανε προ ολιγου μια μπορα στο γκαζι που αφησε 1.2mm.Θα μαθω εαν εγιναν ζημιες.😝..Καλλιθεα ψιχαλισμα,βρεγμενοι οι δρομοι αλλα δεν....Παντως ο ουρανος κατακοκκινος και αφηνει υποσχεσεις...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα υπολόγισα το σύνολο των mm που έπεσαν στη Μύρινα (πάνω-κάτω κάπου εκεί σε όλο το νησί) χρησιμοποιώντας...8 υπερυπολογιστές λόγω μεγεθών...!!! Χαχα

Λοιπόν, χθες 6,9mm και σήμερα άλλα 1,8mm έως το πρωί όπου και σταμάτησε.

Σύνολο 8,7mm ολόκληρα!

 

Η ανατολική χώρα πήρε ψίχουλα όπως ήταν αναμενόμενο στην παρούσα φάση αλλά σε πολλές άλλες περιοχές της Ελλάδας, το μπάσιμο του Οκτώβρη ήταν επικό!

Η αίσθηση του βαθέως φθινοπώρου είναι αρκετά έντονη, πρώιμη αλλά κυρίως ευχάριστη! Πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει ο καιρός και για το επόμενο διάστημα έως και τα μέσα του μηνός. Ίδωμεν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει αρκετά δυνατά τώρα στον Αλμυρό. Αχνοφαίνονται τα φώτα απέναντι μου πλέον...

20211009_201532.thumb.jpg.0d652cbf54fba0476ac2efad59d3294d.jpg

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

...οπου βαφτισαμε σήμερα την κορη μου παρουσια μονο των γονιων και αδερφων μας.

Να σας ζήσει και να τη χαίρεστε!! Καλότυχη κι ευτυχισμένη!!!!!

Τώρα μόλις έβρεξε για λίγο και γράψαμε 1.4 mm για σήμερα... well done.. με τα χθεσινά έχουμε 8 mm και μηνιαίο....

.. η Τ τώρα στους 19.9°C και υγρασία 82%....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μια φωτό με τις βροχοκουρτίνες στο λεκανοπεδιο της Μεγαλοπολης,οπου βαφτισαμε σήμερα την κορη μου παρουσια μονο των γονιων και αδερφων μας. 

 

IMG_20211009_180220.jpg

Να την χαιρόσαστε γιωργαρα. 

Γερό και δυνατό πάντα να είναι 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανάπιασε πάλι βροχή στη Χρυσούπολη Περιστερίου.... χαλαρά όμως ποτιστικά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραδόξως, ο σταθμός ΕΑΑ Πατήσια έφτασε τα 200mm ετησίως. Η ειρωνεία, ότι ο φετινός ετήσιος υετός του σταθμού είναι και πάλι χαμηλότερος από τον χθεσινό υετό της Ζαγοράς. Είναι να γελάμε και να κλαίμε ταυτόχρονα. Όμορφη ποτιστική βροχούλα εδώ, όμως θέλω κάτι βαρβάτο.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ το απόλυτο τίποτα σήμερα, μία ψιχάλα και αρκετός ήλιος...

22.4 μέγιστη, 16.7 ελάχιστη και 0,1 χιλιοστά βροχής!

 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...