Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πρώτης ισχυρής φθινοπωρινής κακοκαιρίας "Αθηνά" 6-12/10/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16.6mm η Αναβυσσος με 117αρα ραγδαιοτητα. http://meteo.hcmr.gr/wstations/anavyssos/ 

6.4mm εδω προς το παρον απο αυτο το περασμα που κεντραρε την ευρυτερη περιοχη.Σε μειουμενη ενταση τωρα η βροχουλα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει δυνατουτσικα Μελισσια....ωραιο πρωινο Κυριακης.....μπουμπουνάει καμποση ωρα....

IMG_20211010_112337.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Δυναμώνει σταδιακά και Κορυδαλλό,μας το στέλνει ο @teo_73

Και μενα αλλος μου το στειλε.Ο Σαρωνικος😋 Καλο ξεπλυμα Τζορτζ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η καταιγίδα που έφτασε Αττική είχε ξεκινήσει από την Αφρική απλά σαν συνεχόμενη ανατροφοδότηση.. δεν κάνω πλάκα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου κάνει εντύπωση πόσο νερό έπεσε στην ανατολική βόρεια Εύβοια (Αγία Άννα κλπ) σε αντίθεση με την υπερβορεια και δυτική βόρεια Εύβοια, δηλαδή Ιστιαία και Λίμνη αντίστοιχα όπου απ την αρχή της κακοκαιρίας έχουν πέσει με το ζόρι 20mm!!!

Ζαγορά respect 👍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ωραιος πουναι αυτος ο καιρος....μεταφερομαι με την σκεψη στη Χοχλια.....30mm σχεδον παρεμπιπτοντως στο χωριο μου σημερινα....32mm Αγρινιο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Frostfang8 said:

βρεχει ποτιστικα/δυνατα εστω τωρα. οχι κατι τρελο ισα ισα να μην κλαψουμε κα ιεδω

Ten minutes later😂

Παναγία μου βροχαρααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9.2mm ο μηνας εως τωρα. λιγο αστειο νουμερο αλλα πολυ καλυτερα απο το τιποτα. οπως φαινετι θα υπαρξουν ευκαιριες να σωθει ο ετησιος υετος που ειναι ακομα πιο γελοιος (116μμ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρεχει και Αλιμο και Νεο Κοσμο που ειμαι τωρα. Απόρροια των ασταθων συνθηκων, αυτα ειναι συνεχομενες τζουρες φθινοπωρου με μουντιλα υγρασια σαπιλα κλπ. Θα γραψουμε καλα mm μεσα στη βδομαδα παντως και αν συνεχισει ετσι μεχρι Δεκεμβρη θα σωθει ο ετησιος υετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αναφερουν απο Σαλαμίνα στο μπασιμο ειχε θυελλωδη ανεμο....η βροχη εμπαινε στα σπιτια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισε να βρεχει εντονα εδω παρα τον ανατολικο!

1mm και αρχισε να κοβει

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ποτιστικη την βγαλαμε εν τελει...Δε μπορεσε να βγαλει ραγδαιοτητες καθολου εδω...Ηταν ωραια μπουκα παντως...Αλλη μια μερα με βροχη...Και επεται πολυ καλυτερη συνεχεια...Και σημερα απο το απογευμα πιστευω θα βγουν πιο γενικευμενα νερα..Βασει τζιφου ουτε καν φαινοτανε αυτο το περασμα τωρα...

Και εδω απο την καμερα στον Υμηττο την ωρα της μπουκας απο τα δυτικα..

245216698_4361084343945801_4778086389340990143_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εεεε...ναι...νομιζω οτι εκει στην σχισμουλα βρισκεται ο Ταυγετος. Στη κορυφη της ανεφελης σχισμουλας βλεπουμε και μια πυκνη στρογγυλη μαυρη νεφωση.

image.png.0fe0b20adb9253928f66963756753621.png

Δε με βλεπω για το παραδεισο😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι από Νοέμβριο θυμίζει το σκηνικό έξω σήμερα εδώ στον Αλμυρό. Τις πρώτες πρωινές ώρες έβρεχε δυνατά, θυμάμαι με ξύπνησε η βροχή κατά τις 5. Τώρα χαλαρή ποτιστική βροχή, μουντάδα, ασθενής βορειοδυτικός και 15 βαθμοί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι γινετε στο πηλιο...ποοοο..750 mm..ας ελπισουμε να σταματησει και να βγαλει ηλιο για καμια βδομαδα εκει

FB_IMG_1633856273557.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...