Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πρώτης ισχυρής φθινοπωρινής κακοκαιρίας "Αθηνά" 6-12/10/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πατρα έκανε ένα πέρασμα πριν λίγο που άφησε 1-2mm περιμένουμε από το βράδυ και μετά τα καλύτερα. Όλη μέρα συννεφιά Αλλά με Τ 21.5 και υγρασία στο 75% πάλι με κοντομάνικο κυκλοφορείς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω την αλήθεια ζηλεύω με τις βροχάρες στη δυτική Ελλάδα, πόσο θα ήθελα να ήμουν εκεί...

Χαλκίδα απλά συννέφιασε. Κατά άλλα ήταν μία ωραία μέρα με αρκετό ήλιο και μέγιστη θερμοκρασία στο σταθμό μου 23,5 βαθμούς.

image.thumb.png.c75c7b5835ecaf3442aae7efe0983156.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρα παρα πολυ νερο στο νησι των Φαιακων...Αδιανοητα νουμερα και δεν προκειται να σταματησει...Το πρωι ειχα γραψει οτι οι 200αρες τοπικα σε ημερησιο υετο πρεπει να θεωρουνται δεδομενες...Τοπικα προλαβαινει και πολυ παραπανω..Κατα κυματα μπαινουν οι βροχοκουρτινες στο νησι...Απιστευτες και συνεχεις μπουκες..!!

laplaz.gif

Πολυ νερο εκ νεου και στο λεκανοπεδιο των Ιωαννινων...Εχει βαλει πλωρη η πολη για τα 100mm ημερησιο υετο...

ligiades (1).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπωπωπωπω δεν χορταινω να βλεπω κ να διαβαζω !!!!!

200 μμ Κερκυρ κατα τοπους !!!! 100 μμ αρες η Ηπειρος.!!!! Τι νερα ειναι αυτα ρεεεεεεε ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΠΑΡΜΠΑ !!!!

5.2 μμ ο Πυργαρος φτωχος συγγενης ομως ειχε μια ωραια απογευματινη μπορα που ξεπλυνε καπως την καλοκαιριλα....νερακι μπολικο τους ερχεται το βραδυ εκει....

Αττικη απλα συννεφια αυριο προς το μεσημερι θα παρουμε.τα.ψιχουλακια μας κι εμεις !!!!

23.1 εφθασε.νωριτερα με τη λιακαδα η μεγιστη στους 20.0 νταν τωρα και ενα ομορφο δροσερο απογευμα ο.τι πρεπει για βολτα χωρις ιδρωτες και λοιπες καλοκαιριλες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Νέες βροχές στα Γιάννενα. Έφυγε ο Μιχαήλ, ήρθε το φθινόπωρο

ligiades.png

Χαχαχα ακριβως το ιδιο μου λενε για Πυργο !!!! Εννοειται οτι ειχαμε μπορα κ νερακι αφου λειπεις εσυ γκαντεμη !!!! Χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kouvanos είπε:

Χαχαχα ακριβως το ιδιο μου λενε για Πυργο !!!! Εννοειται οτι ειχαμε μπορα κ νερακι αφου λειπεις εσυ γκαντεμη !!!! Χαχαχαχα

Και εγώ έφυγα και μόνιμα φίλε.. Λογικά φέτος θα κάνει τα καλύτερα χιόνια των τελευταίων 8 ετών. Και το 8 δεν είναι τυχαίο νούμερο χαχαχα. Είναι όσα χρόνια ήμουν Γιάννενα χαχαχα. Από τις καλύτερες φθινοπωρινές κακοκαιρίες ήδη για τα Γιάννενα αυτή όλα αυτά τα χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Storm total Κέρκυρα

Κομπιτσι 202mm

Σινιες 182 mm

Παντοκράτορας 157 mm

Γουβιά 141 mm 

Ποταμός 140 mm

Πόλη 130 mm 

Κάτω Κορακιάνα 116 mm

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ετοιμαζομαστε και εμεις σιγα σιγα. Να σημειωθει επισης οτι το gfs δεν εδινε φαινομενα για τωρα σε κεντροανατολικη Στερεα παρ ολα αυτα βρεχει τοπικα.🙂

image.png.52aee2b8e506dea142bf274f3d149c42.png

image.png.7968672ca26129a2f17cc520e825fde1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχη και ομιχλη στο Νεοχωρι..Η λιμνη Πλαστηρα χαμενη...Καλο νερο εχει ριξει στη θεσσαλια κυριως στα δυτικοτερα τμηματα της...

karditsa.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Να ετοιμαζομαστε και εμεις σιγα σιγα. 

image.png.52aee2b8e506dea142bf274f3d149c42.png

Άντε επιτέλους....να φύγουν οι αράχνες απο το βροχόμετρο του σταθμού μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Άντε επιτέλους....να φύγουν οι αράχνες απο το βροχόμετρο του σταθμού μου

Κοίταξε μόνο μήπως έχουν φτιάξει ιστό Γιώργη και δε γράφει τίποτα το βροχόμετρο, όπως μου συνέβη εμένα 2 φορές!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φθινοπωρινη ζωγραφια!!Ελατη...Βροχη και ομιχλη...Τσιπουρακι,,καλο παρεακι και κοψιδια...Το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο με αυτες τις εικονες..🤣

webcamimage (2).jpg

webcamimage (1).jpg

webcamimage.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, jhonny είπε:

Κοίταξε μόνο μήπως έχουν φτιάξει ιστό Γιώργη και δε γράφει τίποτα το βροχόμετρο, όπως μου συνέβη εμένα 2 φορές!

Κοίτα με τέτοιο αέρα που έχω εδώ πάνω σχεδόν μόνιμα  κοντεύει να φύγει ο ιστός από το σταθμό όχι της αραχνουλας😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Να ετοιμαζομαστε και εμεις σιγα σιγα. Να σημειωθει επισης οτι το gfs δεν εδινε φαινομενα για τωρα σε κεντροανατολικη Στερεα παρ ολα αυτα βρεχει τοπικα.🙂

image.png.52aee2b8e506dea142bf274f3d149c42.png

image.png.7968672ca26129a2f17cc520e825fde1.png

 Teo η δεύτερη εικόνα απο ποιο σάιτ είναι, αυτή με το ραντάρ βροχων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την άλλη πλευρά και προς Κυκλάδες μεριά.....Κύθνος ηρεμία και χαλαρότητα καιρικώς και ουσιστικώς!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...