Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντάξει χαώδεις διαφορες στις 144 ώρες...θα περιμένω να δω ανσάμπλ τζιφου αλλά και τα άλλα μοντελα δεδομένου ότι το κύριο του τζιφου δεν ειναι καθολου σταθερο στα τελευταια τρεξιματα 

Modele UKMO - Carte prévisions

gfseu-0-144.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bardaris είπε:

-οι αεροχείμαροι επιμένουν ότι η μεταβολή της 18 θα ειναι πιο σημαντική από αυτήν που δείχνουν τα μοντέλα

-για πιο μετά το πρωινό σενάριο του non -stop υποχωρεί λίγο αλλά μια 7ημερη επιμονή της δημιουργίας και κατάβασης   συνεχων  αυλώνω υπάρχει

-ο τζιφάκος χιονίζει τα περίχωρα της θεσσαλονίκης το βράδυ 13 προς 14 ....γι αυτον τον αγαπάμε

- ο δείκτης nao ,η mao mao chiao,νιάου 😎 η οποιος δείκτης ειναι απλά μια ένδειξη που μπορεί να μην σημαίνει τιποτα για εμάς ,π.χ, ενας αρνητικός nao σημαίνει σιγουρα ψυχρότερη Ευρώπη...αλλα δεν μας δειχνει ποια Ευρώπη αυτην δυτικά η ανατολικά των Αλπεων

Ανάλογα τη διάταξη δείχνει ο ναο αν θα πει δυτικά ή ανατολικά με αυτή τη διάταξη νομίζω φαίνεται...αν έχει λίμνες παντού σκόρπιες και χαμηλές πιέσεις Τότε δε καταλαβαίνεις τώρα είναι πιο εύκολο να καταλάβουμε 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βαση τζιφο η ψυχρη λιμνη στην Ισπανια εγινε τεραστια με αποτελεσμα η πρωτη φαση στις 18-19 να παει πολυ ανατολικοτερα και να παρουμε ενα ρεταλι στα προσημενα...βεβεια ενα ραν και αυτο μεχρι τις 18 ειναι καιρικος αιωνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο μόνος τρόπος να χαλάσει Μιχαήλ το καλό απο πίσω πιστευω ειναι να πηγαινε η πρώτη εισβολη ιονιο η δυτικα μας αυτη στις 18 ...Έτσι όπως είναι οι δείκτες η στις 21 22 Η στις 24 25 θα έρθει κατι δυνατο

Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια συσχέτιση Αντώνη μεταξύ των εισβολών. Εγώ κοιτάω να γίνει μια σοβαρή αποκοπή στον Ατλαντικό, ώστε ο αυλώνας από την Αμερική να ενωθεί με την αποκοπή και να σηκώσει τον Αζορικό με ένωση Γροιλανδικού, όπως το τζεμ.. Αυτό θεωρώ ότι είναι το σημαντικότερο. Και εξάλλου το ούκμο που είναι το πιο δυτικό σενάριο αυτή την στιγμή, θα είχε και την καλύτερη συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως στα τελευταια τρεξιματα το κυριο του τζιφου μετα τις 120 ώρες εχει τεραστιες αλλαγες απο τρεξιμο σε τρεξιμο, σαν το icon σχεδον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ανάλογα τη διάταξη δείχνει ο ναο αν θα πει δυτικά ή ανατολικά με αυτή τη διάταξη νομίζω φαίνεται...αν έχει λίμνες παντού σκόρπιες και χαμηλές πιέσεις Τότε δε καταλαβαίνεις τώρα είναι πιο εύκολο να καταλάβουμε 

δεν αντιμιλώ στον πατριώτη....οτι και να πεί.....εγώ πάντως αν βγάλω ακρη με  τους δείκτες να βγάλω μαλλία με μπούκλες κιόλας....!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Μέσα στον αντικυκλώνα μας έβαλε το gfs.

gfs-0-186.png

Και στο επομενο τρεξιμο, στις αναλογες ωρες, μπορει να εχει βγαλει χαμηλο στο ιονιο, αστο δε βγαινει ακρη με το κυριο του τζιφου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Μέσα στον αντικυκλώνα μας έβαλε το gfs.

gfs-0-186.png

Βιάζεσαι,η φάση στα βόρεια αφορά μετά της 22 του μήνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

παντως στα τελευταια τρεξιματα το κυριο του τζιφου μετα τις 120 ώρες εχει τεραστιες αλλαγες απο τρεξιμο σε τρεξιμο, σαν το icon σχεδον...

Πες τα ρε Δημήτρη μη τα λεω μονο εγω σαν ανέκδοτο ειναι δε ξέρεις σε 6 ώρες τι θα σου κάτσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τζεμ, αν έχω διακρίνει σωστά τις μεταβλητές θα πρέπει αν βγάλει ακόμα ένα εξαιρετικό τρέξιμο. [για τα μακρινά]

και για τα κοντινά μάλλον

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιωσε αρκετα την κακοκαιρια στις 17-18 Δεκ για προσηνεμα αλλα χαλασε το μετα (το συγκεκριμενο τρεξιμο). Η ταση για αντικυκλωνα σε δυτικη Ευρωπη παραμενει και ειναι κατι που θελουμε ολοι.

υγ. Καλιο 5 και στο χερι παρα 10 και καρτερι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Βιάζεσαι,η φάση στα βόρεια αφορά μετά της 22 του μήνα...

Βλέπω πάντως ότι κάτι σύντομο, μπορεί να μας απασχολήσει και στις 13 με 14 του μήνα... Αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μην χαλιέστε με τον τζίφο..και μείνετε στο UKMO  οπως ειπε ο galano  το οποίο δείχνει μια σοβαρή μεταβολή....για τις 18,...εγώ φυσικά....θα το καψω γιατί μου δυτίκισε αρκετά τον υετό της 14 και μπαίνει και η σαλόνικα μεσα στο παιχνίδι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

το gem νομίζω ότι θα βγάλει παρόμοιο σενάριο με ukmo για το επόμενο Σ/Κ 

στις 132 ώρες φαίνεται αρκετα καλο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

ukmo o.k. στις 120 ώρες...

Modele UKMO - Carte prévisions

Η ψυχρή Λίμνη θα τραβήξει τον λάιτ πρώτο Αυλώνα  Και θα υπάρξει σύνδεση ο αζορικος κινείται πιο γρήγορα βόρεια και δυτικά ελάχιστα σε σχέση με χθεσινά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτα πράγματα συμβαίνουν τα ρεταλια τελικά θα γίνουν αξιοπρεπής εισβολή το επόμενο ΣΚ μέ το 12αρι και αν μπει πιο πλαγιαστα Ριτζαρει καλύτερα ο Αυλώνας κεντρική και βόρεια Ελλάδα βλέποντας χιόνια πεδινά....!!

Screenshot_2021-12-11-18-47-04-909.jpg

Screenshot_2021-12-11-18-48-04-522.jpg

Screenshot_2021-12-11-18-49-02-988.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρε τζεμ, μέχρι πριν μια εβδομάδα σε έβριζα συνεχώς. όχι πια όμως.😁

gem-0-240.png?12

 

 

Βελτιώνονται σε όλα τα εσνέμπλ του τζίφου

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...