Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλό προσήνεμο θα βγάλει και ο ευρωπαίος στα σχετικά κοντινά. Λογικά λίγο χειροτερο από ούκμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Οσο υπαρχει Α δυνατος και δεν μας πλακωνει θα εχουμε πολλες ευκαιριες αν δεν αλλαξει κατι δραματικα στην κυκλοφορια θα γινει χιονοπαρτυ μετα τις 20

ερθες μετεμεν βλεπω αρα ετς εθελω σε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, notios_polos είπε:

Παρακαλα να χιονιστουν όσο πιο χαμηλά και όσο πιο πολύ γίνεται μέχρι τις 20 τα προσηνεμα...(😎 Κλείνω μάτι τώρα...χαχαχα)

ποθ εισαι εσυ βρε αγορι μου  ελα κ θελουμε οργανωτη κ εναν γκολτζη γιατι θα το χασουμε το ματς κ το χειροτερο ειναι οτι παιζουμε με τερματοφυλακα τον μακροχωριτη οποτε καταλαβαινεις.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παπλαμουδας είπε:

εχει το υκμο 168 ωρες;

Ναι έχει, αλλά δεν είναι στο μετεοσιελ δυστυχώς. 

https://www.wetterzentrale.de/de/topkarten.php?map=1&model=ukmhd&var=1&time=0&run=12&lid=OP&h=0&tr=6&mv=0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΑΙΡΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΣΟ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΟΣΜΟΣ, ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥONTAI ΟI ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ FΟRUM..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λίγο διαφορετικό τρεξιμο σε σχεση με ukmo - gem αλλά στην ΄΄ιδια  λογικη και σαφως καλυτερο απο το πρωινο του, παμε για ανσαμπλ...

ECE1-168.GIF?11-0

ECE0-168.GIF?11-0

ECG1-168.GIF?11-0

ECG0-168.GIF?11-0

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι για την ιστορία και τα ανσάμπλ του τζίφου για την περιοχή μου, τα οποία δεν είναι άσχημα αλλά ξέρω ότι θα αλλάξουν πάλι στα επόμενα τρεξίματα.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα σώβρ@κα μου πήρε ο ευρωπαίος χαχα. Όμως κανένα άγχος, όλα χαλάσαν μετά τις 144 ώρες, μέχρι εκεί ήταν η καλύτερη εικόνα από όλα τα μοντέλα.  Οπότε είμαι οκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλό προσήνεμο θα βγάλει και ο ευρωπαίος στα σχετικά κοντινά. Λογικά λίγο χειροτερο από ούκμο.

Μάπα ο παιος που περίμενες να βγει καλός.... Και ιδίως για το μετά τις 20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα στην παρεα😎.Σαν νεος και δεν ξερω πολλα πραγματα πανω σε αυτα,υπαρχει λοιπον περιπτωση να δουμε ασπρη μερα εδω βορεια ευβοια το διαστημα 17-25;.Και αν ειναι τι υψομετρα θα παιξουν;.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ευχομαι να χιονιστουμε ολοι φετος να μην εχουμε παραπονο😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΑΙΡΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΣΟ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΟΣΜΟΣ, ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥONTAI ΟI ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ FΟRUM..

Καλησπέρα και από μένα.Επειδη και εγώ παλιό μέλος είμαι,να πω την αλήθεια με χαλάει λίγο που δεν εμφανίζεται η περιοχή από όπου είμαστε στην αρχική.

Πρέπει κάθε μέλος να μπαίνει στο προφίλ του άλλου για να βλέπει από πού είναι,αν δεν γνωρίζει με τα χρόνια και τη τριβή στο φόρουμ από πού είναι ποιός.

Καλό θα ήταν στο μέλλον να προστεθεί αυτό κάτω από το όνομα,θα βελτιωθεί όλη η εμπειρία, φιλικά πάντα.

Τώρα στα καιρικά,δεν θυμάμαι από το 2013 που ήμουν όπως και οι περισσότεροι από εμάς εδώ μέσα τότε στο αλλο φορουμ,τόσο μεγάλο καιρικό ενδιαφέρον τη συγκεκριμένη χρονικά περίοδο του χρόνου δεν είχαμε ποτέ,είναι τρεξίματα και καταστάσεις που θα τις λέμε στα παιδιά μας αύριο μεθαύριο,μαζέψτε δυνάμεις αδέρφια (ζητώ από τους βόρειους να μπω τερματοφύλακας,είμαι καλός,θα κρατήσουμε φέτος καλά τα μετόπισθεν 😊.)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μάπα ο παιος που περίμενες να βγει καλός.... Και ιδίως για το μετά τις 20

Δεν εχουν καμια σημασια τα κυρια τα ενς κοιταμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα το πω ειλικρινά. Ναι θα με τσούξει αν ο Αυλώνας χιονίσει μόνο τα κεντροβορεια εκεί για τα Χριστούγεννα. Μην κρυβόμαστε. Όλοι το θέλοημε στη περιοχή μας. Αλλά δόξα το θεό θα έχουμε χειμωνιάτικο μοτίβο και χιόνια μέχρι χαμηλά και ευκαιρία για όλους. Δεκέμβρης παλιακος. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θα το πω ειλικρινά. Ναι θα με τσούξει αν ο Αυλώνας χιονίσει μόνο τα κεντροβορεια εκεί για τα Χριστούγεννα. Μην κρυβόμαστε. Όλοι το θέλοημε στη περιοχή μας. Αλλά δόξα το θεό θα έχουμε χειμωνιάτικο μοτίβο και χιόνια μέχρι χαμηλά και ευκαιρία για όλους. Δεκέμβρης παλιακος. 

 

δεν εχει ικανες Τ για αττικη/ευβοια ουτε αυτος το επομενο ΣΚ ουτε ο επομενος . δεν υπαρχουν καν σεναρια στα ενς για -10 για ΠΕΔΙΝΑ παντα μιλαω.
αν εμφανιστουν σεναρια και φανει να ειναι κατι δυνατο τοτε ναι, θα με νοιαξει τι θα κανει. για τωρα βροχες περιμενουμε( στην καλυτερη αν εχουμε υπαρξη χαμηλου της προκοπης)  και τπτ παραπανω.
ο εμποδισμος δεν αναπτυσσεται αρκετα ΒΑ για να τραβηξει και να αποκοψει ικανο ψυχος ( για πεδινα)  για την Α-ΝΑ χωρα

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν εχουν καμια σημασια τα κυρια τα ενς κοιταμε

Που θα βγει χαμηλό στις 18 με 20 για τη Ρόδο λες....Γιατί εμείς για μετά τις 21 παίζουμε μπάλα μάλλον εεε;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα βόρεια ας οπλιστούμε με μπόλικη υπομονή γιατί στα σχετικά κοντινά κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουμε καμία τύχη κ για τα μετά είναι απλά τόσο μετά κ εμείς έχουμε ήδη ξεκινήσει να τα βλέπουμε σε ώρες άνω των 240 χαχα. Είναι ας πούμε αρχή του χειμώνα κ ξεχνιόμαστε, είναι κ οι γιορτές για κάποιους που ανεβάζουν το ενδιαφέρον (κ για μένα), ενώ λίγο αργότερα δε θα θέλουμε να βλέπουμε πάνω των 144-168 αυστηρά χαχα.

Το παράπονο παραμένει το διαχρονικό ίδιο ψάχνοντας αυτό το ρημαδιασμενο χαμηλό με τη γνωστή πορεία. Νομίζω πως έχω συμβιβαστεί να περιμένω μια άκυρη λίμνη να εμφανιστεί σε σχετικά χαμηλές ώρες κ να χιονιστουμε κάπως έτσι. Προφανώς θετικό για την ώρα το ψυχρό διάστημα που ακολουθεί κ ας ελπίσουμε ότι θα καταφέρει να αφήσει κ το κάτι παραπάνω κ όχι απλά να μας αφήσει θεατές. Αν είναι ένα παρατεταμένο διάστημα λογικά κάτι θα κάνει, αλλά αυτό είναι νωρίς ακόμα για να το ξέρουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geopithis είπε:

Στα βόρεια ας οπλιστούμε με μπόλικη υπομονή γιατί στα σχετικά κοντινά κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουμε καμία τύχη κ για τα μετά είναι απλά τόσο μετά κ εμείς έχουμε ήδη ξεκινήσει να τα βλέπουμε σε ώρες άνω των 240 χαχα. Είναι ας πούμε αρχή του χειμώνα κ ξεχνιόμαστε, είναι κ οι γιορτές για κάποιους που ανεβάζουν το ενδιαφέρον (κ για μένα), ενώ λίγο αργότερα δε θα θέλουμε να βλέπουμε πάνω των 144-168 αυστηρά χαχα.

Το παράπονο παραμένει το διαχρονικό ίδιο ψάχνοντας αυτό το ρημαδιασμενο χαμηλό με τη γνωστή πορεία. Νομίζω πως έχω συμβιβαστεί να περιμένω μια άκυρη λίμνη να εμφανιστεί σε σχετικά χαμηλές ώρες κ να χιονιστουμε κάπως έτσι. Προφανώς θετικό για την ώρα το ψυχρό διάστημα που ακολουθεί κ ας ελπίσουμε ότι θα καταφέρει να αφήσει κ το κάτι παραπάνω κ όχι απλά να μας αφήσει θεατές. Αν είναι ένα παρατεταμένο διάστημα λογικά κάτι θα κάνει, αλλά αυτό είναι νωρίς ακόμα για να το ξέρουμε.

Κάτσε εδω να το φέρουμε τωρα και ασε τις 144 αφου ξερεις οτι ειμαστε μαζόχες εμεις στα βορεια...πόσους αυλωνες εχουμε φέρει για προσηνεμα τωρα θα κολωσουμε χαχαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...