Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καλησπέρα στην παρέα.

Ακόμη δεν υπάρχει τίποτα στον ορίζοντα. Υπομονή μερικές μέρες για να δούμε αν υπάρχει κάποια τάση για πρωτοχρονιά.

Χαζεύοντας τα ανσάμπλ του τζίφου είδα το σενάριο 6 το οποίο είναι επικό για τη χώρα μας, παραμονή και ανήμερα πρωτοχρονιάς.

Έτσι για το μάτι...

gens-6-1-264.png

gens-6-1-276.png

gens-6-1-288.png

gens-6-0-264.png

gens-6-0-276.pnggens-6-0-288.png

 

 

gens-6-2-264.png

gens-6-2-276.png

gens-6-2-288.png

 

Χιόνι Αθήνα Θεσσαλονίκη ταυτόχρονα. Δυνατό σενάριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Χιόνι Αθήνα Θεσσαλονίκη ταυτόχρονα. Δυνατό σενάριο 

Φοβερό σενάριο Νικόλα μακάρι κάποτε να έβγαινε κάτι τέτοιο και θα πανηγυρίζαμε εδώ μέσα σχεδόν όλοι ταυτόχρονα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Φοβερό σενάριο Νικόλα μακάρι κάποτε να έβγαινε κάτι τέτοιο και θα πανηγυρίζαμε εδώ μέσα σχεδόν όλοι ταυτόχρονα...

Αυτό Χαλκίδα είναι πάνω από μισό μέτρο. Αλλά βαρέθηκα τα εικονικά

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτό Χαλκίδα είναι πάνω από μισό μέτρο. Αλλά βαρέθηκα τα εικονικά

 

Αυτά έχουμε με αυτά πορευόμαστε...🤣

Καλά να είμαστε και κάποια στιγμή θα ζήσουμε πάλι ένα χιονιά σαν του 2002 ή του 2004...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάση ανσάμπλ 12αριου τζίφου μετά την πρωτοχρονιά η όποια αλλαγή. Πάντως μετά την πρωτοχρονιά τρέχουν 5-6 σενάρια κάτω του -10, με πιο ακραίο ένα που τρέχει στους -14.5 βαθμούς στις 3/1 για Χαλκίδα...

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2021-12-20&model=gfs&member=ENS&bw=1

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά το hopecasting κούρασε και μένα από τις 25 νοέμβρη που ασχολούμαι..,..εξάλου αυτό με τις παρούσες ενδείξεις έχει νόημα σε μερη που τραβάν τα χιόνια..όπως τα γρεβενά,βόρεια προάστια.αττικοβοιωτία...εγώ στην σαλόνικα τι hopecasting να κάνω..!...έπιασα τον ευατό μου πολλές φορές να θέλω να παρατηρήσω τα παιδιά εδώ μέσα είτε με τις ελπίδες τους,είτε με τις εμμονές τους...είτε ,είτε αλλά πάντα σταματούσα καθώς ουσιαστικά με δύο τρείς μήνες γράψιμο ουσιαστικά φιλοξενούμενος είμουν...και από την άλλη και εγώ γίνομαι χειρότερος οταν σκεφτομαι χιονοθύελλες με βαρδάρη.....μακάρι παντως τα παιδιά από την Λάρισσα να πετύχουν και να μας φέρουν χιόνια,πάντως εγώ κάνω συνολική αποχη από τα παντα..και μακαρι να γυρίσω από την στήλη των αναφορών...!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Παιδιά το hopecasting κούρασε και μένα από τις 25 νοέμβρη που ασχολούμαι..,..εξάλου αυτό με τις παρούσες ενδείξεις έχει νόημα σε μερη που τραβάν τα χιόνια..όπως τα γρεβενά,βόρεια προάστια.αττικοβοιωτία...εγώ στην σαλόνικα τι hopecasting να κάνω..!...έπιασα τον ευατό μου πολλές φορές να θέλω να παρατηρήσω τα παιδιά εδώ μέσα είτε με τις ελπίδες τους,είτε με τις εμμονές τους...είτε ,είτε αλλά πάντα σταματούσα καθώς ουσιαστικά με δύο τρείς μήνες γράψιμο ουσιαστικά φιλοξενούμενος είμουν...και από την άλλη και εγώ γίνομαι χειρότερος οταν σκεφτομαι χιονοθύελλες με βαρδάρη.....μακάρι παντως τα παιδιά από την Λάρισσα να πετύχουν και να μας φέρουν χιόνια,πάντως εγώ κάνω συνολική αποχη από τα παντα..και μακαρι να γυρίσω από την στήλη των αναφορών...!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!

 

Να συνεχίζεις και να γράφεις φίλε, προσωπικά τα μηνύματά σου τα διαβάζω με πολύ προσοχή και ενδιαφέρον και γιαυτό θα ήθελα να συνεχίσεις να γράφεις.

Εάν πάντως αποφασίσεις να απέχεις σου εύχομαι ολόψυχα καλές γιορτές με υγεία και ένα χιονιά από αυτούς που επιθυμείς, εάν όχι στο χειμώνα αυτό τότε σ' ένα από τους αμέσως επόμενους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε.....για ολα...αλλά....πραγματικά....η ροή των πληροφοριών είναι τέτοια που δεν προλαβαίνεις.,.από την άλλη μεριά....χαίρομαι όλους εδώ μέσα με την τρέλλα τους/μας....και εσύ τα καλύτερα...χμμμ και νομίζω ηρθε ο καιρός για εσάς!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αλλαγη που υπαρχουν ελπιδες να συμβει ειναι για το διαστα 29-4  οποτε πρεπει να παει 25-26 να εχουμε δεδομενα τα στοιχεια ειναι θετικα οχι αρνητικα το διαστημα μεχρι 26-27 ξεραμε οτι δεν θα εχει ενδιαφερον οποτε δεν υπαρχει λογος απογοητευσης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 minutes ago, bardaris said:

Παιδιά το hopecasting κούρασε και μένα από τις 25 νοέμβρη που ασχολούμαι..,..εξάλου αυτό με τις παρούσες ενδείξεις έχει νόημα σε μερη που τραβάν τα χιόνια..όπως τα γρεβενά,βόρεια προάστια.αττικοβοιωτία...εγώ στην σαλόνικα τι hopecasting να κάνω..!...έπιασα τον ευατό μου πολλές φορές να θέλω να παρατηρήσω τα παιδιά εδώ μέσα είτε με τις ελπίδες τους,είτε με τις εμμονές τους...είτε ,είτε αλλά πάντα σταματούσα καθώς ουσιαστικά με δύο τρείς μήνες γράψιμο ουσιαστικά φιλοξενούμενος είμουν...και από την άλλη και εγώ γίνομαι χειρότερος οταν σκεφτομαι χιονοθύελλες με βαρδάρη.....μακάρι παντως τα παιδιά από την Λάρισσα να πετύχουν και να μας φέρουν χιόνια,πάντως εγώ κάνω συνολική αποχη από τα παντα..και μακαρι να γυρίσω από την στήλη των αναφορών...!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!

 

#dontletbardarisgo

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Η αλλαγη που υπαρχουν ελπιδες να συμβει ειναι για το διαστα 29-4  οποτε πρεπει να παει 25-26 να εχουμε δεδομενα τα στοιχεια ειναι θετικα οχι αρνητικα το διαστημα μεχρι 26-27 ξεραμε οτι δεν θα εχει ενδιαφερον οποτε δεν υπαρχει λογος απογοητευσης

Αν είναι να υπάρξει αλλαγή από τις 29 τα στοιχεία πρέπει βα φανούν από 22 όχι από 26-27

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bardaris είπε:

Παιδιά το hopecasting κούρασε και μένα από τις 25 νοέμβρη που ασχολούμαι..,..εξάλου αυτό με τις παρούσες ενδείξεις έχει νόημα σε μερη που τραβάν τα χιόνια..όπως τα γρεβενά,βόρεια προάστια.αττικοβοιωτία...εγώ στην σαλόνικα τι hopecasting να κάνω..!...έπιασα τον ευατό μου πολλές φορές να θέλω να παρατηρήσω τα παιδιά εδώ μέσα είτε με τις ελπίδες τους,είτε με τις εμμονές τους...είτε ,είτε αλλά πάντα σταματούσα καθώς ουσιαστικά με δύο τρείς μήνες γράψιμο ουσιαστικά φιλοξενούμενος είμουν...και από την άλλη και εγώ γίνομαι χειρότερος οταν σκεφτομαι χιονοθύελλες με βαρδάρη.....μακάρι παντως τα παιδιά από την Λάρισσα να πετύχουν και να μας φέρουν χιόνια,πάντως εγώ κάνω συνολική αποχη από τα παντα..και μακαρι να γυρίσω από την στήλη των αναφορών...!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!

 

 

E3FF0620-4B8C-4A6D-B133-6F75EA2B592F.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Παιδιά το hopecasting κούρασε και μένα από τις 25 νοέμβρη που ασχολούμαι..,..εξάλου αυτό με τις παρούσες ενδείξεις έχει νόημα σε μερη που τραβάν τα χιόνια..όπως τα γρεβενά,βόρεια προάστια.αττικοβοιωτία...εγώ στην σαλόνικα τι hopecasting να κάνω..!...έπιασα τον ευατό μου πολλές φορές να θέλω να παρατηρήσω τα παιδιά εδώ μέσα είτε με τις ελπίδες τους,είτε με τις εμμονές τους...είτε ,είτε αλλά πάντα σταματούσα καθώς ουσιαστικά με δύο τρείς μήνες γράψιμο ουσιαστικά φιλοξενούμενος είμουν...και από την άλλη και εγώ γίνομαι χειρότερος οταν σκεφτομαι χιονοθύελλες με βαρδάρη.....μακάρι παντως τα παιδιά από την Λάρισσα να πετύχουν και να μας φέρουν χιόνια,πάντως εγώ κάνω συνολική αποχη από τα παντα..και μακαρι να γυρίσω από την στήλη των αναφορών...!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!

 

Καλά  θα αφήσεις τα πυροτουβλα της Μητροπόλεως και της Τσιμισκή ασχολιαστα ...😁 θα κάνουμε διάβημα στον μετεοθες να βάλει μετρητή θερμοκρασίας και υγρασίας μπετου .... 

Με τον ΒΔ πρέπει να πορευτούμε (δεν έχουμε και άλλη επιλογή) ... δυστυχώς τα τελευταία χρόνια έχουμε χάσει και τους χιονιαδες ημιορεινων στην Κ.Μακεδονια οπότε πως να περιμένει κανείς θαύματα από μια παραθαλάσσια πόλη .... Το πρόβλημα είναι γενικότερο δεν είναι της Σαλονικας ... Που θα πάει θα γυρίσει.... 

Σχολιαζε εσύ και εμείς σφουγγάρια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Καλά  θα αφήσεις τα πυροτουβλα της Μητροπόλεως και της Τσιμισκή ασχολιαστα ...😁 θα κάνουμε διάβημα στον μετεοθες να βάλει μετρητή θερμοκρασίας και υγρασίας μπετου .... 

Με τον ΒΔ πρέπει να πορευτούμε (δεν έχουμε και άλλη επιλογή) ... δυστυχώς τα τελευταία χρόνια έχουμε χάσει και τους χιονιαδες ημιορεινων στην Κ.Μακεδονια οπότε πως να περιμένει κανείς θαύματα από μια παραθαλάσσια πόλη .... Το πρόβλημα είναι γενικότερο δεν είναι της Σαλονικας ... Που θα πάει θα γυρίσει.... 

Σχολιαζε εσύ και εμείς σφουγγάρια 

Σε ευχαριστώ.....και εύχομαι πάλι να ζήσουμε μοναδικές στιγμές....που μόνο εμείς ξέρουμε..!κεραμύδια μακροχωρίου χιονισμένα  στην κάμερα....και μετά λάμπα...μπας και!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αν είναι να υπάρξει αλλαγή από τις 29 τα στοιχεία πρέπει βα φανούν από 22 όχι από 26-27

Οχι για κανενα λογο τωρα μαγειρευεται η κατασταση μην ξεχνας οτι τα ενς τρεχαν στο -5 -6 για αυτην την εβδομαδα και σε μια μερα πηγαν στο +5 το μονο που πρεπει να φανει μεχρι 22 ειναι η ανοδος του αζορ και μονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλη απογοητευση,χωρις ιδιαιτερο λογο βλεπω.Ο χειμωνας τωρα ξεκινησε και ξεκινησε δυνατα.Τα βουνα θαμμενα,απ'ακρη σ'ακρη.Καποια ημιορεινα χιονιστηκαν εστω με πετσες,σε στερεα,ευβοια,κεντρικη μακεδονια.Το θερμο και αναμενομενο διαλειμμα δεν φαινεται να διαρκει πανω απο 4-5 μερες ενω μαλλον καποιες περιοχες στα κεντροβορεια ηπειρωτικα δεν θα παρουν χαμπαρι λογω ομιχλης.Ολα μπροστα μας ειναι.Παμεγερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πολλη απογοητευση,χωρις ιδιαιτερο λογο βλεπω.Ο χειμωνας τωρα ξεκινησε και ξεκινησε δυνατα.Τα βουνα θαμμενα,απ'ακρη σ'ακρη.Καποια ημιορεινα χιονιστηκαν εστω με πετσες,σε στερεα,ευβοια,κεντρικη μακεδονια.Το θερμο και αναμενομενο διαλειμμα δεν φαινεται να διαρκει πανω απο 4-5 μερες ενω μαλλον καποιες περιοχες στα κεντροβορεια ηπειρωτικα δεν θα παρουν χαμπαρι λογω ομιχλης.Ολα μπροστα μας ειναι.Παμεγερα.

Αυτο ακριβως απο θεσσαλια και πανω δεν θα υπαρξει καν σχετικη ζεστη καθως οι υγρασιες και οι ομιχλες θα ειναι στο θεο ενω ο αζορ κατα 90 τις εκατο θα ανεβει τωρα αν σηκωθει για να μας βολεψει αγνωστο ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...