Jump to content
Seventower

Αναφορές Ιανουαρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Παιδιά εγώ το μονο που εχω να πώ οτι για το κέντρο της αθήνας ηταν μία ιστορική κακοκαιρία...μένω 10 χρόνια στην θεσσαλονίκη και καμμια 20αρια από την ζωή μου στα βόρεια..αντίστοιχα εζησα μια δεκαετία στην Αθήνα....πραγματικά...τις χιονοθύελλες της αθήνας δεν τις εχω ζήσει πάνω...στην τελευταία δεκαετία κιόλας μια Σοφία θυμάμαι....η οποία ναι ηταν ανταγωνιστική.

  τέλος να πώ την συνέπεια της "ελπίδας¨για την αθήνα, ενώ σε άλλα μέρη εδωσε πόνο...οπως ο Πειραιάς,Λαμία...νομίζω και στον Βόλο...αυτά τα ολίγα...επιστροφή από την ανάλυση πια μπας και δουμε...κ τπτ πάνω....σας αφήνω παιδιά.εδώ στον νότο...είσασταν ολοι υπέροχοι!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτω από το σπίτι μου τώρα.....

Ευτυχώς συννεφιασε και έχω 3 βαθμούς μπας και λιώσει το χιόνι και απεγκλωβιστούμε κάποια στιγμή 

IMG_20220126_234824.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Κάτω από το σπίτι μου τώρα.....

Ευτυχώς συννεφιασε και έχω 3 βαθμούς μπας και λιώσει το χιόνι και απεγκλωβιστούμε κάποια στιγμή 

 

Χαχαχα...μην κανεις σαν την χηρα ρε αθηνέζε,μην τη βγαλεις καμια δεκαετια παλι με 5ποντα χωρις να εγκλωβιζεσαι...🤣🤣🤣Κανε το σταυρο σου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαχαχα...μην κανεις σαν την χηρα ρε αθηνέζε,μην τη βγαλεις καμια δεκαετια παλι με 5ποντα χωρις να εγκλωβιζεσαι...🤣🤣🤣Κανε το σταυρο σου

Τώρα που πήραμε φορα δε μας σταματάει τίποτα.....

Σε 11 μήνες έχω 90-95 εκατοστά χιόνι...

Τυφλα να χει το Σάπορο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τώρα που πήραμε φορα δε μας σταματάει τίποτα.....

Σε 11 μήνες έχω 90-95 εκατοστά χιόνι...

Τυφλα να χει το Σάπορο

Ξεκαβάλα γιατι τιμωρει σκληρα ο καιρος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Χιών said:

Αυτή η πόλη δεν μπορεί να κάνει σοβαρή αναστροφή με τίποτα μετά από χιονιά.

Ένα τζουφιο σύννεφο θα περάσει, ένας άνεμος ίσα που θα φυσάει για να χαλάσει την αναστροφή... Στρώνει μισό μέτρο χιόνι και δεν μπορούμε να πιάσουμε ένα μείον της προκοπής.

H Αττική τώρα...Σχεδόν 6 βαθμοί σε κάποιους σταθμούς στα νότια. Μόνο η Ελευσίνα από τα πεδινά με 0.2 τώρα αν καταφέρει καμιά αναστροφή

 

263389129_Screenshot2022-01-27at1_34_28AM.png.b66ff9c2330d8bb0f7b55c321a2a0a0f.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

 

Εδώ τώρα 27/1/2022 ,3.53 το πρωί γίνεται χαμός. ΠΟΛΥ ΧΙΟΝΙ. Ρίχνει μα ρίχνει. Έχουμε περάσει προ πολλού το μέτρο. Δεν περπατιέται πια.Χαμός.Το περιμέναμε βέβαια κάπως έτσι.2002 και 2004 θυμίζει.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Ηλιούπολη  4η μέρα με σχεδόν ολική χιονόστρωσηCE26C2DF-F97F-4238-8A63-3787A240E020.thumb.jpeg.b3a367bd9b44cfce1880344533f8a87f.jpeg

8824A5DB-9924-4280-B455-F53505AFD373.thumb.jpeg.1c6035a2bdb1d34095f3d80cfe6aa35f.jpeg

05ED5788-8344-47E8-8612-C6206C3AA285.thumb.jpeg.e390b620a7bd2472feec7ec95a6f462c.jpeg

CB840E19-4C19-4F3B-BEA8-1AF5F2228584.thumb.jpeg.779f3937b7ed8a87c0300fac7eadcf59.jpeg7C6AF99A-AA1F-4AF7-8BDC-82252A766C69.thumb.jpeg.8c79318bc07d72c426998b2f43b7ef78.jpeg 

 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο Λιβαδεια. Οι σημερινες ελαχιστες στην χωρα, σχεδον ολες απο Βοιωτια!! Το Λευκοχωρι ειναι στα συνορα Φθιωτιδος-Βοιωτιας

Ζερικι -16.2c

Λευκοχωρι -15.4

Λιβαδεια (καμπος) -14.9

Θηβα (νεα οδος) -12.8

 

 

25-1c.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Luk είπε:

Καλημερα απο Λιβαδεια. Οι σημερινες ελαχιστες στην χωρα, σχεδον ολες απο Βοιωτια!! Το Λευκοχωρι ειναι στα συνορα Φθιωτιδος-Βοιωτιας

Ζερικι -16.2c

Λευκοχωρι -15.4

Λιβαδεια (καμπος) -14.9

Θηβα (νεα οδος) -12.8

 

 

25-1c.jpg

Η φωτο απο Λιβαδεια ειναι φιλε;Σημερινη;Εβαλε πολυ φαινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλημέρα .....4η μέρα ολικής χιονόστρωσης....

 

Αυτο που γλυτωσα εδω πανω ειναι οτι δεν υπαρχει κανενας να σου γ...ει το χιονι.Οπως πεφτει,ετσι μενει κι ετσι αργολιωνει,ομορφο,ανεγγιχτο,απατητο.Η ανωμαλια δε,ειναι τετοια,που σαν πιτσιρικας στο Ηρακλειο δεν επαιζα χιονοπολεμο για να μη το χαλαω.Μιλαμε για φουλ ψυχαναγκασμος..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χθες νωρίς το βράδυ είχε πάλι φουλ αιθαλομίχλη,δε μπορούσες να σταθείς δευτερόλεπτο εξω απτην καπνα. Υπάρχει περίπτωση να έφταιγε αυτό και να μην είχαμε αναστροφές;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η φωτο απο Λιβαδεια ειναι φιλε;Σημερινη;Εβαλε πολυ φαινεται

Η φωτογραφια ειναι την Τριτη απο το κεντρο της Λιβαδειας (160μ). Απο 50 εως 70 εκατοστα το χιονι που επεσε. Στα σκιερα μερη δεν εχει λιωσει καθολου.

 

 

25-1d.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, weatherlover 64 said:

Στην σαλονικη δεν χιονίζει, στην Αθήνα δεν βγάζει αρνητικές με χιονοσκεπες έδαφος, περίεργα πραγματα

Kαι στην Ιεράπετρα χιονίζει ακόμα και με 8 βαθμούς αμα λάχει. Ελλάδα λέμε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, xeneize είπε:

χθες νωρίς το βράδυ είχε πάλι φουλ αιθαλομίχλη,δε μπορούσες να σταθείς δευτερόλεπτο εξω απτην καπνα. Υπάρχει περίπτωση να έφταιγε αυτό και να μην είχαμε αναστροφές;

Οχι,ειχε συννεφια απλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη εικόνα από την δορυφορική....το Αιγαίο εμμένει με το να διατηρεί πολύ συννεφιά ακόμη!!!!

IMG_20220127_093321.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-6 αυτή την ώρα η Νεμέα. -12 τη νύχτα. Απίστευτο!!

Μακάρι να είχαμε κι εμείς ξαστεριά να δοκιμάζαμε τις δυνάμεις μας στις αναστροφές μετά απο χιονιά. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

Στην σαλονικη δεν χιονίζει, στην Αθήνα δεν βγάζει αρνητικές με χιονοσκεπες έδαφος, περίεργα πραγματα

Αρνητικές είχε χθες και προχθές....απόψε συννεφιά και ελάχιστη 0.9 στην ταράτσα μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι δεν κατάφερε να κάνει αρνητική...κρίμα ρε ελπίδα δεν πρζ..

Ένα βαθμό ελάχιστη και από σήμερα επιστροφή στην κανονικότητα ...έχει πάγο και χιόνι έξω από το σπίτι μου αλλά λογικά αύριο μεσημέρι δεν θα υπάρχει τπτ...αλλά οκ κράτησε δεν έλιωσε σε μιάμιση μέρα όπως πέρσυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...