Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τέτοιο κρύο στα βόρεια μετά τις 14, ο στόχος δεν μπορεί να είναι η ....λίμνη της Βουλιαγμένης.

Δε λέω, Σαπόρο δεν γίναμε ούτε θα γίνουμε, καλοδεχούμενη και η λίμνη και η παραλίμνη και το ποταμάκι και το ρυάκι, αλλά ο βασικός στόχος είναι μετά, ο βασικός στόχος παραμένει κάτι μεγάλο. Τόσες διατάξεις καθόδου ισχυρότατου αυλώνα έως τις 20.1 (λίγο πριν - λίγο μετά) έχουν δείξει τα μοντέλα, γιατί να μη βγει κάποια από αυτές; Απλά εικόνα για τον βασικό στόχο είναι πολύ νωρίς ακόμα για να έχουμε. Χωρίς αυτό να σημαίνει ντε και καλά ότι θα κατέβει αυλώνας. Απλά, επισημαίνω ότι υπάρχει μεγάλη ευκαιρία ενόψει με τις αναδιπλώσεις που δείχνει να προκαλεί ο Βρετανικός εμποδισμός.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Τέτοιο Αυλώνα θέλουμε οι κεντροβόρειοι παράδειγμα σωστού Ριτζ επικό.........!!

gens-0-1-372.png

 

 

Τέλειο παράδειγμα!και με αποκοπή λογικα το συγκεκριμένο μας χιόνιζε άνετα δύο μέρες.γιατι μια φορά να μην γίνει και πραγματικότητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.meteociel.fr/cartes_obs/gens_display.php?x=&y=&ext=1&run=0&lat=39.2307692308&lon=22.1698113208&runpara=0&type=0.       Περιοχή Καρδίτσας.ελπιδιφορα τουλάχιστο

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

https://www.meteociel.fr/cartes_obs/gens_display.php?x=&y=&ext=1&run=0&lat=39.2307692308&lon=22.1698113208&runpara=0&type=0.       Περιοχή Καρδίτσας.ελπιδιφορα τουλάχιστο

Αυτό να ξέρεις είναι για τα 540 μέτρα , που δεν νομίζω να είναι η Καρδίτσα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ας κλειδώσουμε τις βροχάρες αρχικά και βλέπουμε για τα υπόλοιπα τις επόμενες ημέρες...

 

2022_01_07_10_00_26_ECMWF_14_day_ensemble_weather_forecast_for_Chalcis_Meteologix.com

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για βόρεια πεδινά τα τρεξίματα είναι αποκαρδιωτικα κατ εμε.Προσωπικα δεν βλέπω προκοπή πριν της 22 του μήνα, μακάρι να διαψευστω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ilovesmow είπε:

Αυτό να ξέρεις είναι για τα 540 μέτρα , που δεν νομίζω να είναι η Καρδίτσα 

Ναι ξέρω δεν μπορούσα να πετύχω τις συντεταγμένες ακριβώς της Καρδίτσας για αυτό είπα περιοχή Καρδίτσας 😅.και σιγά 300 μέτρα κάτω είναι η πόλη μου.ψηλα χαμλα όπως λένε και στο χωριό μου χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, sakis13 said:

Ειμαστε σε καλο δρομο...Μεχρι εκει..

Και χρονια μου Πολλα..

20220107_101320.jpg

Χρόνια πολλά συνοπαδε και συνφορουμιτη, υγεία,δουλειά και κογκες σου εύχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Ο Ευρωπαίος πιο Βόρεια το χαμηλό για 12 του μηνός στον μουαγένη

Το χαμηλό για 2-3 βαθμούς μας πουλάει θερμοκρασιακά,τι να της κάνω τις βροχές Γενάρη μήνα...??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η συντριπτική πλειοψηφια των μελών του Ευρωπαϊκού κατεβάζουν αυλωνα στα μέρη μας μετά τις 15.Απλά, δεν έχουν συμφωνήσει στο ποτε ακριβώς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Τι είναι αυτά που λες μη ξυνεις τη πληγή μονο ο τζιφος και το τζεμ δινουν χιονια τα αλλα τιποτα για 11 βροχουλες

Αντώνη με παρόμοια διάταξη τον Οκτώμβρη εγώ στο βοιο ειχα 4 βαθμούς...και χιονόνερο.....θα μασήσουμε τον Γενάρη?...το μονο ισως που ειναι...προβληματικό να παιζετε εσείς στους 1 εως 3 με υετό...αλλά το πως θα συμπεριφερθεί εκεί το ξερεις καλυτερα...εσυ..(η συγκριση που εκανες χθες με την φλωρινα π.χ.).εγώ πάντως από Δευτέρα  πιανω ραχες και ζεσταίνω σπίτι...θα κοψω εγώ τα ξύλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Αντώνη με παρόμοια διάταξη τον Οκτώμβρη εγώ στο βοιο ειχα 4 βαθμούς...και χιονόνερο.....θα μασήσουμε τον Γενάρη?...το μονο ισως που ειναι...προβληματικό να παιζετε εσείς στους 1 εως 3 με υετό...αλλά το πως θα συμπεριφερθεί εκεί το ξερεις καλυτερα...εσυ..(η συγκριση που εκανες χθες με την φλωρινα π.χ.).εγώ πάντως από Δευτέρα  πιανω ραχες και ζεσταίνω σπίτι...θα κοψω εγώ τα ξύλα!

Θα ανέβεις πανω βρε θηρίο;;;; αν βγει 0 και κατω θα παίζω μεταξυ 1 και 2 βαθμών επειδη ειμαστε στη καλύτερη εποχή αρχές Γενάρη,, ανάλογα την ένταση,  αν βγει συν την κάτσαμε τη βάρκα..Και παίζει ρόλο και ποσο θα αντέξει η καοκαιρια αν αντέξει μεχρι τεταρτη πρωι σιγουρα θα το δουμε , καθώς και που θα βγει η σύγκλιση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους τους εορταζοντες/ουσες!

στα καιρικα, Πολεμος!!!!

ωστοσο μου προκαλει εντυπωση που κανεις δε σχολιαζει την κακοκαιρια Δευτερας-Τεταρτης!

πολλες ημιορεινες περιοχες φλερταρουν εντονα με χιονοπτωσεις και μαλιστα καλες! Δεν εχουμε παιδια απο Δυτικη Μακεδονια, Δυτικη Θεσσαλια, Κεντρο Βορεια Στερεα;

Ενα βαθμο κατω θελουν και τα Προαστια των Ιωαννινων για Δευτερα νυχτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To Ευρωπαϊκό παντως εχει πολυ καλα προσηνεμα σεναρια μετα τις 16 για όλους εχει Αλλά τα προσηνεμα εξ αι λίγο καλύτερα επειδη εχει κεντροβορεια με κατάληξη προσηνεμα αλλα και μόνο προσηνεμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...