Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οριακη η κατασταση για την Αττικη για κατω απο τα 400 μετρα......

ο τζιφος αρκετες φορες υπερεκτιμα το ψυχος...

πιο μεγαλες οι πιθανοτητες για χιονια προσηνεμων ημιορεινων....κραταμε την ταση αλλα πρεπει να ειμαστε ιδιαιτερα επιφυλακτικοι.....απο δευτερα θα πεσει πολυ νερο σε αρκετες περιοχες της χωρας και θα χρειαστει ιδιαιτερη προσοχη....για την Αττικη φαινονται αρκετα υετικα κενα εφοσον περναει απο επανω της το κεντρο του βαρομετρικου χαμηλου....αλλα φυσικα θα δει και αυτη αρκετο νερο....υπομονη εως την Δευτερα τουλαχιστον οπου αρκετα πραγματα θα εχουν κλειδωσει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Στα μπλε μας είχαν μια εβδομαδα πριν τα Χριστουγεννα όπου και απέτυχαν όπως και όλα τα μεσοπροθεσμα  , αλλά από τα Χριστουγεννα και μετά βγαίνουν μια χαρά, εμένα αυτό που με προβληματιζει είναι η παρακάτω εικόνα, πως υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές στα μοντέλα σε τόσο κοντινές μέρες ακόμα και στις αρχικές συνθήκες 

athens-gr-379794n-237162.thumb.jpeg.57f2f2fc2e571d460a5143e1052457e3.jpeg

 

 

Αυτός το διάγραμμα τα λέει όλα 

Να δούμε τελικά ποιο θα πέσει μέσα στο τέλος 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα πανε καλα...Μοντελικα...Μπορουν και καλυτερα...

Σπιτι με το κουμπαρακι μου,ξεκινησαμε τις ραγδαιοτητες...Στην υγεια σας..Και κυριως στους Γιαννηδες μας..

20220107_130824.jpg

Ο τζιφος τραγικος..Δεν ειχε προβλεψει οτι θα εβρεχε ρακι στην Αθηνα, Παρασκευη μεσημερι..Θα μου πειτε τωρα..Γιατι ειχε προβλεψει την πραγματικη βροχη που εριξε το πρωι??

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, BrainA said:

EΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ!

 

..Ειπες..Και μετά ακούστηκε  ο ήχος της φάπας😂

εδωσε ρέστα πάλι ο αμερικανός cowboy 

να δούμε αν θα ξεβρακώσει τα υπόλοιπα μοντέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αυτα ειναι τα ενς του ευρωπαικου 

IMG_20220107_123557.jpg

Είναι πολύ θερμότερα τελικά μακροπροθεσμα. Αλλά άνετα αλλάζουν  ακόμα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαφώς βελτιωμένα υετικά σε σχέση με το 00Ζ

Diagramme GEFS

Στα επίπεδα παγιοποίησης είναι περισσότερα τα σενάρια στα 300-400 μέτρα (όριο για πεδινά-παραθαλάσσια).

Υπάρχει όμως ακόμη μεγάλη διασπορά στα σενάρια για 13-14/1, άρα και αβεβαιότητα (γλυκοκοιτάζω τα σεναρια με -35 στα 500 στις 14/1...😉

Το θέμα είναι τι διαγράμματα θα βλέπουμε τη Κυριακή στα 12αρία...

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Galanto είπε:

Θα ανέβεις πανω βρε θηρίο;;;; αν βγει 0 και κατω θα παίζω μεταξυ 1 και 2 βαθμών επειδη ειμαστε στη καλύτερη εποχή αρχές Γενάρη,, ανάλογα την ένταση,  αν βγει συν την κάτσαμε τη βάρκα..Και παίζει ρόλο και ποσο θα αντέξει η καοκαιρια αν αντέξει μεχρι τεταρτη πρωι σιγουρα θα το δουμε , καθώς και που θα βγει η σύγκλιση 

κοίτα στο μέρος μου τον αέρα από τον ήλιο τον γενάρη  πότε δεν το φοβάμαι..είναι όλος χιόνι.....εσείς με 200 μέτρα κάτω..υπάρχει θεματάκι..από την άλλη νομίζω πως θα αναπτυχθεί το χαμηλό εγ΄ψ δεν το ξέρω...πάντως μεσα στην εβδομάδα και λογω της ηπειρωτικότητας της πόλης σου λογικά ενα πρωι...λευκός θα το χεις..,ανεβαίνω και φυσικά internet γιοκ αν ξεκινήσει κιολας χιονι και το ρευμα δεν βλεπω καλά...θα παιξει ξυλοσομπα και φακη..και ζυμωτό ...ψωμί....!σταματώ μην φάω παρατήρηση...οσο για τα μελούμενα..νομίζω ολοι μας πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι!(Οι σαλονικείς για χιλιους δυο λογους στην πρίζα )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως μετά τις 15 ο ευρωπαίος έχει με διάφορα τα καλυτερα ανσαμπλ με άπειρες ευκαιρίες για χιόνια 

Καλα μετα τις 15 ειναι φωτια για ολουςωτα ενς του ευρωπαικου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

κοίτα στο μέρος μου τον αέρα από τον ήλιο τον γενάρη  πότε δεν το φοβάμαι..είναι όλος χιόνι.....εσείς με 200 μέτρα κάτω..υπάρχει θεματάκι..από την άλλη νομίζω πως θα αναπτυχθεί το χαμηλό εγ΄ψ δεν το ξέρω...πάντως μεσα στην εβδομάδα και λογω της ηπειρωτικότητας της πόλης σου λογικά ενα πρωι...λευκός θα το χεις..,ανεβαίνω και φυσικά internet γιοκ αν ξεκινήσει κιολας χιονι και το ρευμα δεν βλεπω καλά...θα παιξει ξυλοσομπα και φακη..και ζυμωτό ...ψωμί....!σταματώ μην φάω παρατήρηση...οσο για τα μελούμενα..νομίζω ολοι μας πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι!(Οι σαλονικείς για χιλιους δυο λογους στην πρίζα )

Μπράβο βγαλε φωτο να στείλεις οταν γυρίσεις η βαλε δεδομένα στο κινητό αχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Καλα μετα τις 15 ειναι φωτια για ολουςωτα ενς του ευρωπαικου

Κοίτα κ τζιφος ομως λογω της λίμνης και αργούν και δεν είναι τόσο καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αντουάν μάλλον ξεροκρυο θα φάμε στο 13-15 διαστημα

Με 6 τοις εκατο δε χιονιίστηκε κανένας με 77 κατι μπορει να γινει χαχαχαα

 

graphe3_00000___21.4274_40.0845_Grevenα.png

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Με 6 τοις εκατο δε χιονιίστηκε κανένας με 77 κατι μπορει να γινει χαχαχαα

 

graphe3_00000___21.4274_40.0845_Grevenα.png

Εσύ μπορεί να δεις κάτι στις 11....και μετά πάμε για μετά τις 15

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Galanto said:

Με 6 τοις εκατο δε χιονιίστηκε κανένας με 77 κατι μπορει να γινει χαχαχαα

 

graphe3_00000___21.4274_40.0845_Grevenα.png

αντιλαμβάνεσαι πως αυτα τα ποσοστα ειναι αυτοματοποιημενα, σωστα? ειναι σα να εμπιστευομαστε το meteo.gr! 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, bardaris είπε:

κοίτα στο μέρος μου τον αέρα από τον ήλιο τον γενάρη  πότε δεν το φοβάμαι..είναι όλος χιόνι.....εσείς με 200 μέτρα κάτω..υπάρχει θεματάκι..από την άλλη νομίζω πως θα αναπτυχθεί το χαμηλό εγ΄ψ δεν το ξέρω...πάντως μεσα στην εβδομάδα και λογω της ηπειρωτικότητας της πόλης σου λογικά ενα πρωι...λευκός θα το χεις..,ανεβαίνω και φυσικά internet γιοκ αν ξεκινήσει κιολας χιονι και το ρευμα δεν βλεπω καλά...θα παιξει ξυλοσομπα και φακη..και ζυμωτό ...ψωμί....!σταματώ μην φάω παρατήρηση...οσο για τα μελούμενα..νομίζω ολοι μας πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι!(Οι σαλονικείς για χιλιους δυο λογους στην πρίζα )

Αγόρασε απεριόριστα για 1 μήνα γιατί τόσο σε κόβω να αποκλείεσαι εκεί 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

Αγόρασε απεριόριστα για 1 μήνα γιατί τόσο σε κόβω να αποκλείεσαι εκεί 🤣

xaxax εχει πολύ πλάκα...οταν βάζει ενα μετρο και πάνω η μπουλντοζα αντικαθίσταται με τρακτέρ....μπροστά (παντέντα)να οργώνει το παγωμένο χιόνι και μετά η μπουλτοζα...ολα αυτά τα βλέπεις απο καφενείο saloon με τρείς μεσα γυρω από την ξυλόσομπα...ενας ο τσομπανος με παναγίες που δεν ανοιγει ο δρόμος..ο καφενετζής που φοβαται εμενα...αν εχω κωρωνοιο και εγω...να τους κοιτάζω και τους δυο..!..spaggeti western ...τυχαιος επισκεπτης αν μας δει και τους τρείς εχει φυγει και ας αποκλειστεί...αλλου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μ αρέσει ο μέσος όρος που βγαίνει...αζορ σε ισχύ τόσο όσο ,σε θέση καλή οι ώρες πέφτουν και η Κυριακή πλησιάζει...καλά παμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...