Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους γρινίαζουν ότι δεν υπάρχει ψύχος στα ΒΑ, είδατε πως έρχεται σε ένα ραν το ψύχος? 

Όλα είναι θέμα διάταξης...μπορεί να έχεις και το -30 στα 850 στα συνορά σου και να μην κατέβει ποτέ, μπορεί το ψύχος να είναι στον πόλο και με τη σωστή διάταξη να είναι σε έμας σε 1-2 μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Γι αυτο το λόγο που έγραψα...ειχε κακοκαιριες και χιονια σε ορεινά ημιορεινά ακομα και στα προσηνεμα ορεινά ηδη απο δεκεμβριο, και τώρα πάμε όλοι με προοπτικές 

Προσηνεμα ημιορεινα συντροφε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Προσηνεμα ημιορεινα συντροφε

Χαχααχα Τζορτζ το έγραψα και το έσβησα για να μη με φάνε κάποιοι και λένε σιγα τα Χίονια στα ημιορεινά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Για όσους γρινίαζουν ότι δεν υπάρχει ψύχος στα ΒΑ, είδατε πως έρχεται σε ένα ραν το ψύχος? 

Όλα είναι θέμα διάταξης...μπορεί να έχεις και το -30 στα 850 στα συνορά σου και να μην κατέβει ποτέ, μπορεί το ψύχος να είναι στον πόλο και με τη σωστή διάταξη να είναι σε έμας σε 1-2 μέρες.

Ενταξει,αυτο που εβγαλε ο τζιφος ειναι πολυ δυσκολο.Εβγαλε αντικυκλωνα "τοσο οσο" στη Ρωσια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλα χιονια και θα βελτιωθουν κ' αλλο στα επομενα τρεξιματα!

850temp_20220104_06_234.jpg

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Αττικαριος_ είπε:

καλα χιονια και θα βελτιωθουν κ' αλλο στα επομενα τρεξιματα!

gfs-16-246.png

Στο επόμενο τρέξιμο δε θα υπάρχει καν αυτό στις 210 ωρες όπως δεν υπήρχε στο πρωινό....Αυτό βγήκε σχεδόν τέλειο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχααχα Τζορτζ το έγραψα και το έσβησα για να μη με φάνε κάποιοι και λένε σιγα τα Χίονια στα ημιορεινά 

Μια χαρα ηταν για πρωτη τζουρα πες τους

IMG_20211219_091039.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενταξει,αυτο που εβγαλε ο τζιφος ειναι πολυ δυσκολο.Εβγαλε αντικυκλωνα "τοσο οσο" στη Ρωσια.

Ναι δε λέω κατι διαφορετικο, με τη σωστη διαταξη (οσο δυσκολη και αν ειναι) κατεβενει και το κρυο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως καποια ανσαμπλ αρκετα κιολας ακολούθησαν το κύριο οσον αφορα τη διαταξη καο τη μπακ ντορ ασχετα που το καθενα τν βγαζει οπου θελει 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α ρε τζιφο παπατζη τι εβγαλες..Δεν μασαμε ομως, ας κλειδωσουν οι βροχες και τα χιονια στα ορεινα και θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος προσωπικα. Ακομα και τα υπερβορεια δεν γινεται να κυνηγαμε σε καθε κατεβασια χιονια, δεν ειμαστε Σαπορο. Χιονια φουλ στα ορεινα και εδω βροχουλα με μονοψηφιες, για μενα ειναι τελειο χειμωνιατικο σκηνικο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Παιδια μπορεί να μου πει κάποιος μεχρι ποια υψόμετρα περιμένουμε χιονι στη Δυτική Μακεδονία στις 7-8 του μήνα; Ρωτάω γιατί έχω ταξίδι προς Φλώρινα και δεν ξέρω αν εχω προβληματα στο δρόμο... Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ετοιμασου να παιξουμε μπαλιτσα χαχαχχ

Χαχααχα...Κώστα πως τα βλέπεις εχουμε υποψία μπακ ντοε ωραίας οπως αυτη στο 6 αρι η θα περιμένουμε αλλαγή να μας ευνοήσει ο αζορ ..Δεν είδα και τα ανσαμπλ του ευρωπαιου υποστηρίζουν αυτο που δειχνει ο τζιφος η καμια σχεση ;;

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Καλημέρα. Παιδια μπορεί να μου πει κάποιος μεχρι ποια υψόμετρα περιμένουμε χιονι στη Δυτική Μακεδονία στις 7-8 του μήνα; Ρωτάω γιατί έχω ταξίδι προς Φλώρινα και δεν ξέρω αν εχω προβληματα στο δρόμο... Ευχαριστώ

1000+ αυστηρα με τα τωρινα δεδομ3να μεχρι και τις 9/1. Απο βδομαδα βλεπουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχααχα...Κώστα πως τα βλέπεις εχουμε υποψία μπακ ντοε ωραίας οπως αυτη στο 6 αρι η θα περιμένουμε αλλαγή να μας ευνοήσει ο αζορ ..Δεν είδα και τα ανσαμπλ του ευρωπαιου υποστηρίζουν αυτο που δειχνει ο τζιφος η καμια σχεση ;;

Ουτε εγω τα ειδα η αληθεια ειναι απο την γενικη εικονα τους τρεχουν στο -4-5 με λιγο υετο ομως...δεν αλλαξε στα μεσοπροθεσμα κατι μια ψυχρη εισβολη στο 13-18 και μια στο 20-23 δινουν και μια μετα τις 12 φλεβαρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά  με αυτή την κλιση που πήρε ο αντικυκλωνας, κατάφερε να κατεβάσει ποιος ψυχρές αεριες μάζες προς την χώρα μας σε αυτό το τρέξιμο 

Έχουμε να δούμε και άλλα σενάρια στην πορεία. 

Θετικό ότι ακόμα συνεχίζει να δείχνει νέες αναδιπλωσεις μακροπροθεσμα 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενταξει,αυτο που εβγαλε ο τζιφος ειναι πολυ δυσκολο.Εβγαλε αντικυκλωνα "τοσο οσο" στη Ρωσια.

Κάτσε να δούμε και τα ενσεμπλες του ρε γιωργο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Παντως καποια ανσαμπλ αρκετα κιολας ακολούθησαν το κύριο οσον αφορα τη διαταξη καο τη μπακ ντορ ασχετα που το καθενα τν βγαζει οπου θελει 

Ενδιαφέρον 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασχετα αν μας αρεσει η όχι το τρεξιμο πάντως πιο πολυ αποσυντονίζουν τα τρεξιματα του γφς στα 6 αρια  και στα 18αρια.Δεν έχουν καμια συνέχεια με τα πρωινα και τα απογευματινά τρεξίματα αντίστοιχα εδω και καιρο.Λες κ βλέπεις τρεξίματα απο άλλα μοντελα.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σενάριο 11 φοβερο 3 ημέρες χιονιας κεντροβορεια και στο τέλος χιονιζει και στα δυτικα πεδινα οπως Αγρίνιο αρτα ηγουμενιτσα πρεβεζα ισως και πατρα ,, φοβερο σεναριο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...