Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ναι κατάλαβα θεωρείς ότι είναι πολύ νότια για την Ηπειρο

και μετά έχεις την ανανέωση του Jma Που δείχνει τι θα μπορούσαμε να είχαμε

J156-21.GIF?03-12

 

 

 

εντωμεταξύ αυτό είναι το 18αρι του Jma και όχι ο 12αρι, έχω εξηγήσει γιατί συμβαίνει [μάλλον αυτό το Bug χωρίς να είμαι σίγουρος]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά μετά από τέτοιο άθλιο διάστημα θέλω πρώτα να πιστέψω τις βροχές που φαίνονται ότι έρχονται... θέλω πρώτα να επιβεβαιωθούν οι βαριές συννεφιές και οι βροχές και μετά να δω αν θα πιστέψω για κάτι κρύο ή όχι μετά την τόσο τραγική προγνωσιμότητα φέτος....

ας ξεκινήσουμε από την αρχή με βροχές και χιόνια στα βουνά λες και είναι τέλη Νοέμβρη και βλέπουμε μετά αν θα φιλοτιμηθεί να έρθει και ο χειμώνας φέτος..... ενάμιση μήνα πριν μας αποχαιρετίσει ημερολογιακά...χαχαχσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Προσωπικά μετά από τέτοιο άθλιο διάστημα θέλω πρώτα να πιστέψω τις βροχές που φαίνονται ότι έρχονται... θέλω πρώτα να επιβεβαιωθούν οι βαριές συννεφιές και οι βροχές και μετά να δω αν θα πιστέψω για κάτι κρύο ή όχι μετά την τόσο τραγική προγνωσιμότητα φέτος....

ας ξεκινήσουμε από την αρχή με βροχές και χιόνια στα βουνά λες και είναι τέλη Νοέμβρη και βλέπουμε μετά αν θα φιλοτιμηθεί να έρθει και ο χειμώνας φέτος..... ενάμιση μήνα πριν μας αποχαιρετίσει ημερολογιακά...χαχαχσα

Μη φοβάσαι Σωτήρη αφού ξέρεις πιο χιονιστερη περίοδος εδω και  5 χρόνια για εδώ το 10 Μάρτη - 10 Απρίλη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και μετά έχεις την ανανέωση του Jma Που δείχνει τι θα μπορούσαμε να είχαμε

J156-21.GIF?03-12

Έχει και φανταστική συνεχεια χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

το μονο σιγουρο λοιπον κατ εμε ειναι η χαμηλαρα στις 9-10-11 η οποια ομως δεν μπορει να φερει πεδινο χιονι οποτε δεν με αφορα προσωπικα ,φυσικα και αφορα του δυτικομακεδονες και αρκετους ημιορεινους που θα το παλεψουν φυσικα και θα ειμαι χαρουμενος εαν βρεχει και δεν εχει ηλιο αλλα φυσικα και δεν θα κατσω να ασχοληθω πολυ μ ενα βροχοχαμηλο οταν για μενα γεναρη μηνα το μονο ζητουμενο ειναι το χιονι.Οποτε οτι εχει να κανει με σχολιασμο απο την δικη μου μερια θα ειναι για τα παρακατω...

Δυστυχώς Βαγγέλη ούτε αυτό το χαμηλό είναι δεδομένο και σίγουρο με αυτήν την τραγική προγνωσιμότητα φέτος.... 6-7 μέρες πριν τις ημερομηνίες που αναφέρεις...... πέραν των 120 ωρών δεν υπάρχει τίποτα δεδομένο ούτε σταθερό όλα αλλάζουν και ως τώρα φέτος όλα προς το χειρότερο...άνετα στέλνει το χαμηλό στην Αίγυπτο και μας λούζει ο αντικυκλώνας και ο ήλιος μέχρι τότε.....

προσωπικά κρατάω το διάγραμμα των ανσάμπλ έτσι για να δω αν επιβεβαιωθεί ο πολυήμερος υετοφόρος καιρός σε πρώτη φάση(που πολύ αμφισβητώ...) γιατί η πτώση της θερμοκρασία μετά άνετα αλλάζει και πολύ μάλιστα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τετοια διαγραμματα..Πως να μην διατηρω την αισιοδοξια μου??Οπως γραφει και το καρντασι μου απο πανω,ο Σωτηρης..Ας συννεφιασει και ας βρεξει σε πρωτη φαση...Να εξαφανιστει ο κιτρινιαρης..Αυτο ειναι το ζητουμενο αρχικα..Δεν ειμαι της αποψης η χιονι η τιποτα..Εγω ειμαι υπερμαχος του να μην εχουμε καιρικη απραξια...

Και μαλιστα ο τζιφος επιμενει ανημερα της γιορτης μου να μου κανει το καλυτερο δωρο..Καθως εμφανιζει το πικ του υετου εκεινη την μερα...Καντο ρε τελειωμενε και θα αναθεωρησω..Κρατα το ρε μπεκρη..

Για βροχαρες αναφερομαι..Για να μην ονειρευεται κανεις  χιονι..Και εχουμε παρερμηνειες..

ens_image.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συμφωνα με τον παιο λοιπον δεν υπαρχει δευτερος αυλωνας.Δυσκολα τα πραγματα φετος για προσπαθεια μεσοπροθεσμου.Καθε χρονο διαλεγω και ενα μοντελο και το ακολουθω συνηθως.Οποτε φετος διαλεγω το φαβορι το γιουκμο και οταν αυτο μου δωσει σημα τοτε θα χτυπησω τις καμπανες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

By the way.....ουτε νιφάδα στα 1300 της Ανατολικής Στερεάς δεν δίνει αυτό το διάγραμμα (ειναι για το εδαφος). 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

συμφωνα με τον παιο λοιπον δεν υπαρχει δευτερος αυλωνας.Δυσκολα τα πραγματα φετος για προσπαθεια μεσοπροθεσμου.Καθε χρονο διαλεγω και ενα μοντελο και το ακολουθω συνηθως.Οποτε φετος διαλεγω το φαβορι το γιουκμο και οταν αυτο μου δωσει σημα τοτε θα χτυπησω τις καμπανες.

Ποιον εννοείς δεύτερο αυλώνα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν ξερω δεν ειμαι σε φαση αισιοδοξιας...συνηθως οταν ειμαι ετσι σκαει κατι στο ασχετο πχ αριαδνη σοφια η υποτροπη και αλλα πολλα..μακαρι να μας εκπληξει θετικα ο δευτερο αυλωνας πραγμα δυσκολο και ο πιθανα μεγαλος αμεσως μετα που ειναι αιωνες μακρια χρονικα φυσικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Το χαμηλό στις 9-10-11 δεν δίνει χιόνια στο παικο ε; Βλέπω 1 βαθμό στα 850…

Ακόμα μπορεί να αλλάξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον καλύτερο Αυλώνα διάταξη μετά το συνεχόμενο χαμηλό το βγάζει μόνο ο Ιάπωνας...! ισχυρός πολικός Στροβιλος ο οποίος περιορίζεται στο κέντρο του αφήνοντας νότια να ριτζαρει ο azorσκανδιναβικος πλάγια να κατεβάσει πιο πλαγιαστα από ρωσσιας τις αποθήκες ψύχους....με τα άλλα δυστυχώς ΔΕΝ μαμάμε...... σαν διάταξη είναι ανώτερη σε σχέση με πέρσι Γενάρη μέσα με τον Λέανδρο με την ισχυρή  ΑΣΘ που ειχαμε.....!! αυτά...

 

JN264-7(1).GIF

JN264-21.GIF

archivesnh-2021-1-16-0-0.png

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Το χαμηλό στις 9-10-11 δεν δίνει χιόνια στο παικο ε; Βλέπω 1 βαθμό στα 850…

νομιζω οτι απο δευτερα πρωι θα ειναι χιονι στα ψηλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέτοια διάταξη θέλουμε για κεντροβόρεια να έρθει πλαγιαστα και όχι χοντροαυλωνας κάθετος....όλα τα άλλα σενάρια σήμερα είναι καραμελες ή Μουφαααααα όπως λέει ο @sakis13...😁⌛✌️✌️🙏🙏 προσευχή νηστεία αγρυπνία να βγεί....

JN264-6.GIF

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

νομιζω οτι απο δευτερα πρωι θα ειναι χιονι στα ψηλα

σε τι υψομετρο? τα Λιβαδεια θα εχουν χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μπορούσε να είναι ανάρτηση στο θέμα σχολιασμός χαρτών με πολλά likes ! 

«Μπαίνουμε στην εποχή του Υδροχόου και αλλάζουν πολλά πράγματα. Λέγαμε ότι θα γίνουν συναρπαστικές αλλαγές για να πάμε στα καλύτερα. Αυτές τις αλλαγές τις βλέπουμε», ανέφερε αρχικά η αστρολόγος της πρωινής εκπομπής του ΑΝΤ1.

Υ.Γ σημερινό είναι...λέτε να είναι η Λίτσα καιρόφιλη;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

animlxc7.gif 

 

Και ο Καναδός καλός σαν φιλοσοφία εμποδισμου.... Παίζει μπάλα ο αζορικος στο βόρειο ημισφαίριο μόνος του και τώρα ο ειρηνικός εξαφανίστηκε....!

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μοναδικο προβλημα που μπορω να εντοπισω καθοτι ειμαι κατα του χιονιου φλεβαρη ειναι οτι θα γινει μαχη ποιος θα το παρει στο γεναρη το χιονακι χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποτε ειχαμε τον breaveheart...Tωρα εχουμε τον brainA...Κρατα τα λαβαρα Κωστακη και βγες μπροστα..👏

0_JS42426548.jpg

Καλο βραδυ παιδες μου και παρτε το χαλαρα..Εχουμε τοσα γ.....να προβληματα...Ολοι μας..Ο καθενας κουβαλα τον δικο του σταυρο..Αμα μας ριχνει και το χομπυ μας..Τοτε...Κατι δεν παει καλα...Φιλικα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Θα μπορούσε να είναι ανάρτηση στο θέμα σχολιασμός χαρτών με πολλά likes ! 

«Μπαίνουμε στην εποχή του Υδροχόου και αλλάζουν πολλά πράγματα. Λέγαμε ότι θα γίνουν συναρπαστικές αλλαγές για να πάμε στα καλύτερα. Αυτές τις αλλαγές τις βλέπουμε», ανέφερε αρχικά η αστρολόγος της πρωινής εκπομπής του ΑΝΤ1.

Υ.Γ σημερινό είναι...λέτε να είναι η Λίτσα καιρόφιλη;;;

Και όχι μόνο Μητσο..Μας φανέρωσες τώρα.. Ειναι αυτή που επεμβαίνει στα 18αρια ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισαν κάποια ανσαμπλ του ευρωπαιου από πτ αν να βγαζουν αρκετή άνοδο στις 13 με 16 ,,καλα παμε ..Και χαλασαν και για το 11 με 12 εδω καλα παμε χααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...