Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

οροπεδιο λουκα,στις βορειες πλαγιες της Οιτης,1150-1200μ ειναι η τοποθεσια.Φοβαμαι οτι εκει οπως και στις βρυζες που εχουν παρομοια συμπεριφορα στις Τ, θα φαει μεγαλο κομματι υετου σε χιονονερα-χλαπατσες,αλλα και παλι ο υετος ειναι υπεραρκετος μολις πεσουν οι Τ....Σαββατο σιγουρα θα το εχει κρατησει μιας και θα κρυωσει ο καιρος οποτε θα δω τι παιζει πανω.

65-85 ποντους βλεπει ο βασιλης που χει το καταφυγιο οιτη στις βρυζες..νομιζω εγραφε και τις παλιες εποχες σαν bear..οι βρυζες βρισκουν τις θερμοκρασιες συχνα-πυκνα σαν διασελο..η βορεια πλευρα της οιτης πολλες φορες με βα εχουν χαμηλοτερες θερμοκρασιες απ τις βρυζες..εχω δει το νεοχωρι υπατης στα 1200 να χωνει 10ποντο και στις βρυζες να χει 2β..και γω πιστευω θα βαλουν καλα...ειναι πολυ καλη διαταξη για κει και θα βρουν τις θερμοκρασιες και λογω ισχυρων φαινομενων ισως και νωριτερα..

FB_IMG_1641753666793.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δεν ειναι θεμα αισιοδοξιας τα βασικα υλικα μεχρι τελη γεναρη θα υπαρχουν μεχρι τωρα απλα ειμασταν ατυχοι εχουμε αλλες 20 μερες με καλες πιθανοτητες..

εγώ το λέω οτι δεν ειναι θεμα κακοτυχίας αλλά ισχυρών δυτικών ανεμων και πολικου στροβίλου...που δεν κατεβαινει ουτε ενα -10 στα 850hpa, αλλά αλλο αυτό και αλλο η δουλειά σας και ειδικά σημερα που ολοι...παραδοθηκαμε και εσυ μας λες...οτι θα υπαρξουν φαινόμενα στον ηπειρωτικο κορμο με χαμηλε.ς Τ τετοια θελω και ας μην υπαρξουν ποτέ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

δεν υπάρχει καμία περίπτωση εκείνες τις ώρες. 5-6 βαθμούς θα έχουμε. το θέμα ήταν να έβγαινε υετός τετάρτη βράδυ-πέμπτη

και ο τζιφος παντως οταν εδειξε υετο σε καποια ραν εκεινες τις ωρες χιονονερο εδειχνε..ο παιος αν καταλαβα καλα δειχνει αρνητικο σημειο δροσου με 2-3 βαθμους και φαινομενα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ίδια και εγώ με τον Δημήτρη. Αφιέρωσα πολύ χρόνο, το πίστεψα, όμως η βασική συνταγή είναι συμφωνία στις 96 ώρες όπου το ένα μοντέλο πρέπει να είναι το ευρωπαϊκό. Εφόσον το ευρωπαϊκό είχε άλλο σενάριο κακως ασχολήθηκα.

Θα απέχω τουλάχιστον 7 μέρες από τον σχολιασμό με την ελπίδα όταν ξαναμπώ να έχουμε κάτι στον ορίζοντα. 

Καλή συνέχεια σε όλους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως παιδιά είτε μας αρέσει είτε όχι ο Χειμώνας στην Ελλάδα είναι πάνω κάτω σαν την βροχοκαιρία που έρχεται. Βροχές με Τ περίπου στους 10 στα πεδινά και χιόνια αρχικά πάνω απ' τα 1000μ που σταδιακά κατεβαίνουν και χαμηλότερα. Αν δείτε η Τ στα 850 είναι στα κλιματικά (+1 βαθμό πάνω, ε οκ). Τα -10 και τα 20ποντα δίπλα στο κύμα σε όλους αρέσουν αλλά συμβαίνουν 1 ή το πιθανότερο καμία φορά κάθε Χειμώνα. Δεν χρειάζεται απογοήτευση, ούτε ταφόπλακες. Δεν έκατσε κάτι που το έδειχνε μόνο ένα μοντέλο. Ε οκ, ατυχία, πάμε παρακάτω. 9 Ιανουαρίου λέει το ημερολόγιο, έχουμε σχεδόν 2 μήνες ακόμη..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, nikolas 2365 said:

Τα ίδια και εγώ με τον Δημήτρη. Αφιέρωσα πολύ χρόνο, το πίστεψα, όμως η βασική συνταγή είναι συμφωνία στις 96 ώρες όπου το ένα μοντέλο πρέπει να είναι το ευρωπαϊκό. Εφόσον το ευρωπαϊκό είχε άλλο σενάριο κακως ασχολήθηκα.

Θα απέχω τουλάχιστον 7 μέρες από τον σχολιασμό με την ελπίδα όταν ξαναμπώ να έχουμε κάτι στον ορίζοντα. 

Καλή συνέχεια σε όλους. 

Ειχα ενημερωσει Νικολα. Ελπιζω να ειχες κοντα το σωληναριο. Με λιμνη βουλιαγμενης δεν χιονιστηκε σοβαρα ποτε κανεις. Πολυ περισσοτερο οταν αυτη ειναι μια σταγονα στον ωκεανο. Τα λεμε στο 18αρι.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το είχαμε πει πως η μεγάλη μας ευκαιρία είναι μετά τις 15 το οποίο ακόμα ισχύει. Αφού οριστικοποιηθεί η φόλα στην λίμνη αρχίζουμε να κοιτάμε προς τα εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενς πιεσης στο Λονδινο... 

Με αυτα τα ενς μπορουν να υπαρξουν και αλλες ευκαιριες και προσωπικα πιστευω με τις επομενες αναδιπλωσεις θα αξιζει να ασχολουμαστε αφου ενα μερος του πολικου στροβιλου θα εχει περασει προς την βορειοανατολικη Ευρωπη και με τις υψηλες πιεσεις στην Αγγλια ολο και κατι θα κατεβει

graphe_ens4tjb0.php.gif

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο  Τζίφος είναι σαν εκείνο το μηχάνημα με την τσιμπίδα και τα αρκουδάκια που ξέρεις απο πριν οτι θα χάσεις, με το αρκουδάκι να πέφτει τελευταία στιγμή πριν το κερδίσεις. Κι όμως!! ΤΡΩΣ ΚΟΛΛΗΜΑ!

Ραντεβού στο 18αρι λοιπόν......

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Snowaddict είπε:

Άθλιο δεν είναι 

ECM1_240gqb1.gif

Αισχρό πάλι Αλκυονίδες καλοκαίρια έλεος τα περσινά πάλι...🤬😡

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Ο  Τζίφος είναι σαν εκείνο το μηχάνημα με την τσιμπίδα και τα αρκουδάκια που ξέρεις απο πριν οτι θα χάσεις, με το αρκουδάκι να πέφτει τελευταία στιγμή πριν το κερδίσεις. Κι όμως!! ΤΡΩΣ ΚΟΛΛΗΜΑ!

Ραντεβού στο 18αρι λοιπόν......

Δεν είναι θέμα gfs, είναι θέμα ελπίδας. Αν το Ευρωπαϊκό έδειχνε την λίμνη και όλα τα υπόλοιπα ήταν εναντίον, θα κοιτούσαμε το Ευρωπαϊκό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το συμπερασμα είναι ότι πρέπει να υπάρχει μια συμφωνία σε βασικές παραμέτρους σε ένα κοντινο προγνωστικά χρονικό διάστημα. Από την στιγμή που υπάρχει διαφωνία, φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά με την οποια επερχόμενη διαταραχή. Κι εγώ παρασύρθηκα να πω την αλήθεια  από την επιμονή του τζίφου και ηλπιζα σε τούμπες των υπολοίπων αλλά μάταια.

Παμε για αλλα καλύτερα αν και δεν ξέρω αν έχει νοημα να κοιτάζω πλέον  δευτερη καρτέλα ή πέρα των 120 ωρών πραγματικά. 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, menidi said:

Ο  Τζίφος είναι σαν εκείνο το μηχάνημα με την τσιμπίδα και τα αρκουδάκια που ξέρεις απο πριν οτι θα χάσεις, με το αρκουδάκι να πέφτει τελευταία στιγμή πριν το κερδίσεις. Κι όμως!! ΤΡΩΣ ΚΟΛΛΗΜΑ!

Ραντεβού στο 18αρι λοιπόν......

Ναι γιατί με αυτον ανδρωθήκαμε...μοντελικά και μας έχει απογοητεύσει τα τελευταία χρόνια το πρώην μονδέλο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορκιζομαι πιστη στον Τζιφο ακομα και αν αποτυγχανει..

Ορκιζομαι να μην λιγοψυχω ουτε να λιποτακτω σε καθε μοντελικη φαπα..

Ορκιζομαι να τον πιστευω ακομα κι αν ξερω οτι ονειροπολει και ταζει...

Ορκιζομαι να τον ακολουθω πιστα ακομα και στην πτωση του.

Ορκιζομαι να τον εμπιστευομαι ακομα κι αν τον ονομασουν Τζανετακο.

Ορκιζομαι να εχω παντα μαζι μου στα τρεξιματα του,μαυρα γυαλια ηλιου,κασκολ και μπεμπανθολ..

🤞

αρχείο λήψης (3).jpeg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teopap7 είπε:

Πειτε μου αν το 18αρι ξανακανει αποκοπη και το στειλει πανω μας τι κανουμε???

Τον σταυρό μας να πάρει ο τζιφος σωβρακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teopap7 είπε:

Πειτε μου αν το 18αρι ξανακανει αποκοπη και το στειλει πανω μας τι κανουμε???

Κιουρίες, δεν θα υποκύψουμε στον πειρασμό 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Πειτε μου αν το 18αρι ξανακανει αποκοπη και το στειλει πανω μας τι κανουμε???

Θα πανυγηριζουμε μεχρι να δειξει κατι αλλο παλι! 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Πειτε μου αν το 18αρι ξανακανει αποκοπη και το στειλει πανω μας τι κανουμε???

Dejavu στις 17:30 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Πειτε μου αν το 18αρι ξανακανει αποκοπη και το στειλει πανω μας τι κανουμε???

ΑΝΑΚΟΠΗ......

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρακαλαμε για βαρβατο εμποδισμο καποια χρονια τωρα και τελικα μας εκανε τη χαρη…. χαχαχα

καλη συνεχεια και καλο κουραγιο σε ολους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν θελει καποιος βρεγμενος να πιαστει απ´τα μαλλια του διαγραμματος, το κυριο ειναι το πλεον χειροτερο σεναριο των 30, ωστοσο,

 μπηκαμε σε ωρες που εχει τον 1ο λογο το ρημαδακι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...