Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

όχι. ο παπαγάλος του αλέα είμαι. όσοι ήταν εκείνο τον οκτώβρη του 18 ξέρουν

οσοι ηταν που1  πες κ σε μας να ξερουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, bouasss said:

Μα εσύ έλεγες να ειδοποιήσουμε όλο τον κόσμο της Αττικής για τον Μεγάλο Χιόνια που έρχεται. Άντε γιατί κούρασες.

o φιλος αττικαριος ελεγε/εγραφε αυτα που αποτυπώνονταν στους χαρτες φιλε. χαλαρα φιλε. χαλαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dimitris27 είπε:

βελτιωση χαμηλου απο τζιφο,της χιονομουρλης απο τα 1200 περιπου..Ελπιζω να το κρατησει μεχρι το σαββατο να ανεβουμε.

Που ν ανεβεις?..στις βρυζες θα χει κανα μετρο μεχρι τεταρτη-πεμπτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ημουν κι εγω εκει..να δουμε ποτε θα ξαναειμαστε καπου...

στο αλέα σίγουρα ποτέ ξανά,γιατί έκλεισε. μάλλον προσήνεμος το είχε και επειδή από τότε που ξεκινήσαμε να πηγαίνουμε εκεί, άρχισε να χιονίζει και ξεχνούσε να σταματήσει σου λέει κάτσε να τους σταματήσω αυτούς γιατί πήραν φόρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παίονας είπε:

οσοι ηταν που1  πες κ σε μας να ξερουμε

έκανε αναγγελία χιονιάδων από το φθινόπωρο το συγκεκριμένο πτηνό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω οτι καθένας έχει δικαίωμα να γράφει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ αρκεί να μην προσβάλλει τους υπόλοιπους συμμετέχοντες. Ετσι δεν είναι? Μην πιέζετε κόσμο, με χαρακτηρισμούς "ταφοπλακάκηδες" "hopecasting" κτλ. Ο καθένας μπορεί να γράφει οτι γουστάρει και δεν θα δώσει λογαριασμό σε κανέναν, εκτός κι αν παραβιάζει τους κανόνες του φόρουμ. Ετσι δεν είναι? Χαλαρώστε λιγάκι παίδες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

έκανε αναγγελία χιονιάδων από το φθινόπωρο το συγκεκριμένο πτηνό

σοβαρα μιλας; κ που ειναι τωρα το πτηνο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Νομίζω οτι καθένας έχει δικαίωμα να γράφει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ αρκεί να μην προσβάλλει τους υπόλοιπους συμμετέχοντες. Ετσι δεν είναι? Μην πιέζετε κόσμο, με χαρακτηρισμούς "ταφοπλακάκηδες" "hopecasting" κτλ. Ο καθένας μπορεί να γράφει οτι γουστάρει και δεν θα δώσει λογαριασμό σε κανέναν, εκτός κι αν παραβιάζει τους κανόνες του φόρουμ. Ετσι δεν είναι? Χαλαρώστε λιγάκι παίδες. 

ακριβως!!!!!..εγω που ειμαι τερμα αισιοδοξος και ολα τα βλεπω μισογεματα παντα δεν εχω πει ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ σε καποιον απαισιοδοξο η αντιθετο απο εμενα το οτιδηποτε...παν σωστος!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψυχραιμία και ανασύγκρότητση κύριοι...οι χάρτες μόνο βελτίωση επιδέχονται...από εδώ και μετά.....συνεχίζουμε!πάντως ως πότε δεν θα ειμαστε πρωταγωνιστές σε μια ψυχρή εισβολή?.....

Επεξεργάστηκε από bardaris
διορθωση
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παίονας είπε:

σοβαρα μιλας; κ που ειναι τωρα το πτηνο

άγνωστο,έκλεισε το μαγαζί που τον είχαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο καιρος κ τα χιονια κυριως ειναι η αγαπη μας.το φορουμ η διασκεδαση μας. ας το κρατησουμε αυτο σε ενα επιπεδο!!! δεβ χρειαζεται να χαλιομαστε για τπτ... εχουμε φαει φολες κ φολες τοσα χρονια! εγω εμαθα να το διασκεδαζω πλεον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, menidi said:

Νομίζω οτι καθένας έχει δικαίωμα να γράφει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ αρκεί να μην προσβάλλει τους υπόλοιπους συμμετέχοντες. Ετσι δεν είναι? Μην πιέζετε κόσμο, με χαρακτηρισμούς "ταφοπλακάκηδες" "hopecasting" κτλ. Ο καθένας μπορεί να γράφει οτι γουστάρει και δεν θα δώσει λογαριασμό σε κανέναν, εκτός κι αν παραβιάζει τους κανόνες του φόρουμ. Ετσι δεν είναι? Χαλαρώστε λιγάκι παίδες. 

αντε ρε ταφοπλακακια κ εσυ😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

μεταγραφη σε καποιο καφε στο γαλατσι...🤣

κακως επρεπε να τσονταρετε ολοι κ να μεινει εδω  κ εγω λεω τι εχει αλλαξει κ δεν μας θελει με τιποτε χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, menidi said:

Νομίζω οτι καθένας έχει δικαίωμα να γράφει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ αρκεί να μην προσβάλλει τους υπόλοιπους συμμετέχοντες. Ετσι δεν είναι? Μην πιέζετε κόσμο, με χαρακτηρισμούς "ταφοπλακάκηδες" "hopecasting" κτλ. Ο καθένας μπορεί να γράφει οτι γουστάρει και δεν θα δώσει λογαριασμό σε κανέναν, εκτός κι αν παραβιάζει τους κανόνες του φόρουμ. Ετσι δεν είναι? Χαλαρώστε λιγάκι παίδες.

Λάθος νομίζεις. Εδώ μπαίνουμε για να ενημερωθούμε οπότε όχι δεν μπορεί να γράφει ο καθένας ότι θέλει. Άλλο είναι ο σχολιασμός χαρτών και το τι βλέπουμε στο κάθε τρέξιμο, καλό ή κακό, και άλλο να διαβάζουμε για ταφόπλακες και δηλώσεις για χαμένα δεκαήμερα, χειμώνες και χιόνια ξανά το 2023. Σε αυτά αντιδρώ εγώ και σίγουρα και η πλειοψηφία των μελών. Με κάτι τέτοια έγινε χαμός και στο παλιό φόρουμ και διαλύθηκε.

Επεξεργάστηκε από snow_attica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

κακως επρεπε να τσονταρετε ολοι κ να μεινει εδω  κ εγω λεω τι εχει αλλαξει κ δεν μας θελει με τιποτε χαχαχα

εφυγε περυσι το φθινοπωρο και ειδαμε το αποτελεσμα..χιονοθυελλα και χιονι που πεφτει και λιωνει με -2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σημερα οι διεκτες βελτιωθηκαν κ αλλαξαμ αρκετα απο τις περασμενες μερες. δεν περιμενα να παει το γσφ τοσο ανατολικα...απο αυριο πιατευω θα στρωσουν τα μοντελα. παντως ανεξαρτητα πιο μοντελο ειναι πιατευω φετος ειναι η χειροτερη χρονια προγνωστικα των τελευταιων 15 ετων.μετα τις 144 ωρες ολα χαλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας παρακολουθω καιρό, δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερα από χάρτες, αποσπάση λίμνων, ποταμιων, στους χάρτες άντε να κοιτάω τα χρώματα. Μέχρι εκεί.

Ας αναλύσει κάποιος τι σημαίνει το νέο τρέξιμο του gfs και τσακωνεστε μετά 😛

Είχα χαρεί που έβλεπα χιόνι στο Βόλο. Να το ξεχάσω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_attica είπε:

Λάθος νομίζεις. Εδώ μπαίνουμε για να ενημερωθούμε οπότε όχι δεν μπορεί να γράφει ΟΕ καθένας ότι θέλει. Άλλο είναι ο σχολιασμός χαρτών και το τι βλέπουμε στο κάθε τρέξιμο, καλό ή κακό, και άλλο να διαβάζουμε για ταφόπλακες και δηλώσεις για χαμένα δεκαήμερα, χειμώνες και χιόνια ξανά το 2023. Σε αυτά αντιδρώ εγώ και σίγουρα και η πλειοψηφία των μελών. Με κάτι τέτοια έγινε χαμός και στο παλιό φόρουμ και διαλύθηκε.

καποια μελη τα περνει απο κατω οταν στραβωνουν τα πραγματα κ αντιδρουν απαισιοδοξα κεγοντας για ταφοπλακες κ τελευταιες ευκαιριες.δεν χρειαζεται να το συνεχιζουμε ομως. ειναι κ αυτο μερος του φορουμ. μεσα σε ενα λογικο πλαισιο κ αυτο φυσικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_attica είπε:

Λάθος νομίζεις. Εδώ μπαίνουμε για να ενημερωθούμε οπότε όχι δεν μπορεί να γράφει ΟΕ καθένας ότι θέλει. Άλλο είναι ο σχολιασμός χαρτών και το τι βλέπουμε στο κάθε τρέξιμο, καλό ή κακό, και άλλο να διαβάζουμε για ταφόπλακες και δηλώσεις για χαμένα δεκαήμερα, χειμώνες και χιόνια ξανά το 2023. Σε αυτά αντιδρώ εγώ και σίγουρα και η πλειοψηφία των μελών. Με κάτι τέτοια έγινε χαμός και στο παλιό φόρουμ και διαλύθηκε.

παρον και μελλον υπαρχει μονο παντου..το παρελθον στην ακρη και μαθαινουμε μεσα απ αυτο.κατα 80% το παμε καλα νομιζω εδω και 3 χρονια πλεον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, cptbill είπε:

Σας παρακολουθω καιρό, δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερα από χάρτες, αποσπάση λίμνων, ποταμιων, στους χάρτες άντε να κοιτάω τα χρώματα. Μέχρι εκεί.

Ας αναλύσει κάποιος τι σημαίνει το νέο τρέξιμο του gfs και τσακωνεστε μετά 😛

Είχα χαρεί που έβλεπα χιόνι στο Βόλο. Να το ξεχάσω?

μαλλον ναι φιλε μου..κρατα μια μικρη πισινη μεχρι αυριο το πρωι αλλα πλεον δυσκολα για 13-14..και για να ξερεις τι να θες πολυ απλα αυτη την μπλε μπιλλια που φαινοταν στον τζιφο εσυ την θες διαγωνια να πεφτει απο β.αιγαιο προς πελλοπονησο ,χοντρικα αυτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, geod είπε:

o φιλος αττικαριος ελεγε/εγραφε αυτα που αποτυπώνονταν στους χαρτες φιλε. χαλαρα φιλε. χαλαρα

Χάρτες για 8 μερες μπροστά φίλε. Αυτό είναι το ενοχλητικό και μιλούσε για σίγουρα χιόνια. Πολύ χαλαρός είμαι😌😌😌

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, cptbill είπε:

Σας παρακολουθω καιρό, δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερα από χάρτες, αποσπάση λίμνων, ποταμιων, στους χάρτες άντε να κοιτάω τα χρώματα. Μέχρι εκεί.

Ας αναλύσει κάποιος τι σημαίνει το νέο τρέξιμο του gfs και τσακωνεστε μετά 😛

Είχα χαρεί που έβλεπα χιόνι στο Βόλο. Να το ξεχάσω?

υπαρχουν διαφορα μοντελα καιρου που τρεχουν 2 κ 4 φορες την μερα. το απογευματινο τρεξιμο του αμερικανικου μοντελου δεν ηταν καλο για χιονια στην ελλαδα. οσο για τα χιονια στο βολο αν εννοεις αυτη τηβ εβδομαδα ειναι πολυ  πολυ δυσκολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...