Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

εγω χιονιζομαι με τα τελευταια τρεξηματα? 🙂

Με ακριβή μετάφραση των τρεξιμάτων οχι κατά κύριο λόγο, αλλά υπάρχει θετική τάση να βελτιωθούν λίγο ακόμα τα τρεξίματα απ ότι φαίνεται γκαρυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσικά  και ο Τζιφός βρήκε πρώτος τον Αυλώνα και αυτόν και όλους κάθε χειμώνα αφού σε κάθε δεύτερη καρτέλα του καθημερινά τον χειμώνα έχει από λάιτ χιονιά έως ιστορικούς χιονιάδες ημερών.....❗😉🥶🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θέλω να χαλάσω το κλίμα (άλλωστε οι γνώσεις μου είναι φτωχές) αλλά αυτή η σχετική λέπτυνση του αυλώνα σε σχετικά μακρινή απόσταση, μου αφήνει την υποψία για κίνδυνο αποκοπής και φυγής προς τα δυτικά, δλδ περίπου προς Ιταλία και στριφογυρισματα κτλ. Εχουμε δει πολλές φορές τέτοια σενάρια όπου ο αυλώνας μετατρέπεται σε στρινγκ κατάσταση. Ας το έχουμε κατά νου και αυτό το σενάριο, ειδικά τώρα που όλα φαίνονται ιδανικά, αλλά οι ώρες είναι ακόμα αρκετά μακρινές. 

Για τους προσήνεμους μιλώ. Γιατί το άλλο σενάριο, μάλλον ευνοεί τα παιδιά απο τα βόρεια. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

εγω χιονιζομαι με τα τελευταια τρεξηματα? 🙂

η αληθεια ειναι οτι το χιονι σταματαει λιγο εξω απ τη γουμενισσα.................

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Δεν θέλω να χαλάσω το κλίμα (άλλωστε οι γνώσεις μου είναι φτωχές) αλλά αυτή η σχετική λέπτυνση του αυλώνα σε σχετικά μακρινή απόσταση, μου αφήνει την υποψία για κίνδυνο αποκοπής και φυγής προς τα δυτικά, δλδ Ιταλίες κτλ. Εχουμε δει πολλές φορές τέτοια σενάρια όπου ο αυλώνας μετατρέπεται σε στρινγκ κατάσταση. Ας το έχουμε κατά νου και αυτό το σενάριο, ειδικά τώρα που όλα φαίνονται ιδανικά, αλλά οι ώρες είναι ακόμα αρκετά μακρινές. 

Για τους προσήνεμους μιλώ. Γιατί το άλλο σενάριο, μάλλον ευνοεί τα παιδιά απο τα βόρεια. 

Στο 06άρι μόνο δύο σενάρια έβγαιναν έτσι επί της ουσίας, να δούμε τι θα βγάλει και στο 12άρι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Θέλουμε πιο ισχυρό και χοντρό Αυλώνα εμείς εδώ κάτω...να κατέβει όσο κάτω γίνεται και όχι ανδριατικη ψηλα

ναι, ουσιαστικά κάτι τέτοιο  θέλω να πω κι εγω φίλε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπιασε Μαυροβούνιο και το GEM θα βγάλει καλό τρέξιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, INUIT είπε:

η αληθεια ειναι οτι το χιονι σταματαει λιγο εξω απ τη γουμενισσα.................

με τρολαρεις χρηστο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελω να το βλεπω,να το βλεπω,να το βλεπω,να το βλεπω,να το βλεπω και το gem...Α ρε Μαρινελα...Κατι ηξερες..Εχουμε ταση πλεον!!!Το μετα δεν με απασχολει..

gem-0-150.png

gem-1-150.png

Ειναι οντως πιο ανατολικα..

Κραταμε την βελτιωση του ουκμο και αικον..Παραμενουν ομως ασχημα...Τον καλο τζιφο,το μετριο τζεμ μεχρι τις 150 ωρες και περιμενουμε τον βασιλια στις 20:00.

Εν τελει καλος και ο Καναδος μεχρι τις 180 ωρες αλλα χειροτερος απο τκ πρωι...Λογικο ομως..Το πρωινο τρεξιμο αγγιξε ταβανι...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

με τρολαρεις χρηστο

....κανεις δεν μπορει να σου πει με βεβαιοτητα τωρα  αν θα χιονιστεις η οχι φιλε.....ειμαστε σε καλο δρομο....κανε υπομονη !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, INUIT είπε:

....κανεις δεν μπορει να σου πει με βεβαιοτητα τωρα  αν θα χιονιστεις η οχι φιλε.....ειμαστε σε καλο δρομο....κανε υπομονη !!!!

ανυπομονησια. ενα απο τα ελατωματα μου 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Gary είπε:

με τρολαρεις χρηστο

Φίλε Γκάρυ, ιστορική στιγμή! Ισως η πρώτη ανάρτηση χωρίς "?"

Ε λοιπόν, με τα λίγα που ξέρω, θα σου πώ οτι έχεις εξασφαλισμένες θερμοκρασίες χιονιού για το επόμενο ΣΚ αλλά για χιονόπτωση στην περιοχή σου, ακόμα είναι ρευστά τα πράγματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Φίλε Γκάρυ, ιστορική στιγμή! Ισως η πρώτη ανάρτηση χωρίς "?"

Ε λοιπόν, με τα λίγα που ξέρω, θα σου πώ οτι έχεις εξασφαλισμένες θερμοκρασίες χιονιού για το επόμενο ΣΚ αλλά για χιονόπτωση στην περιοχή σου, ακόμα είναι ρευστά τα πράγματα. 

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι ευχαριστω αδερφε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...