Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα ανσαμπλ παιου για τις 11, 12 εδω ειναι έπος χαχαχαχα

Φοβερα ανσαμπλ για 11, 12 εδω χωρίς ακρότητες μεχρι μειον 7 φτάνουν και γα περισσότερα είναι στο μειον 3 ..μεσος ορος μειον 1,5 για 12 του μηνα μπορεί ν αχουύ με κι αλλο πράγμα απο δυτικα μετα εμεις στα βορεια θα δειξει 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, KapelosG είπε:

Καλησπερα παιδια και Γιωργο και καλες γιορτες...λογω του θεματος που αντιμετωπιζει φανταζομαι η πλειονοτητα πλεον με τον κορωνοιο δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με χαρτες και απ την στιγμη που δεν εχουμε κατι ιδιαιτερο εκτος απο αυτο που αναφερες δεν μπηκα φορουμ...πραγματι αν επιβεβαιωθει η θερμη εισβολη θα ειναι εντυπωσιακη η θετικη αποκλιση αλλα ειναι και κατι ακραιο αφου το ρεκορ θερμης εισβολης 50 ετων εγινε περσυ!...δηλαδη 2 σερι χρονιες θα κανει τις ψηλοτερες Τ στα 850 σε 50 ετη...σαν να ερθει απ την αναποδη 2004 και 2008 δυο σερι χρονιες...εδω οι 5 ψηλοτερες μεσημεριανες απο 1973 για Ιανουαριο

image.png.ff2f9b57f718abd2ee20380252c16e9c.png

Χμμμ ενδιαφερον...σε ολους τους χειμωνες αυτους πλην του 89 ακολουθησαν σημαντικες ψυχρες εισβολες...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Δηλαδή ο τζίφος δεν είναι έγκυρος που έβγαλε ζωνική;;;

Δεν εβαγλαε ζωνικη ο τζιφος ,,,ζωνικη για μια μερα εχει 

Κοιτα σεναρξα εδω γρεβενα για χιονια στις 6 με 8 και κοιτα στις 11,12

 

Screenshot_20211230-222349_Chrome.jpg

Screenshot_20211230-222355_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ στα βορειοδυτικά εχουμε 3 ευκαιρίες συμφωνα με τα ανσαμπλ ευρωπαιου και τζιφου...Μια στις 6 με 7 ,,μια στις 9 10 με κανένα εγκλωβισμό αναλογα πω θα ερθει αυτο στις 6 και μια στις 11, 12 ....ας ελπίσουμε μια να μας ρίξει λιγο να το δούμε εστω 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκείνο το....  μην κάνει τίποτα  από τόσο νωρίς (τέλη Νοεβρη) ας πούμε , που λένε όλοι με ξεπερνάει. 

Φτάσαμε μέσα Γενάρη κι ο χειμώνας δεν ήρθε ακόμη.

Επιφυλακτικος για την οποία καλή συνέχεια. 

Σημ. Εγώ το χειμώνα τον θέλω να ξεκιναει από τέλη Νοέμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εδώ στα βορειοδυτικά εχουμε 3 ευκαιρίες συμφωνα με τα ανσαμπλ ευρωπαιου και τζιφου...Μια στις 6 με 7 ,,μια στις 9 10 με κανένα εγκλωβισμό αναλογα πω θα ερθει αυτο στις 6 και μια στις 11, 12 ....ας ελπίσουμε μια να μας ρίξει λιγο να το δούμε εστω 

Σου ειπα μεχρι 30 γεναρη στο ψυχρο τομεα θα ειμαστε καλα για 11 και μετα σκεψου δεν υπαρχει σεναριο πανω απο το 0 χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, geornik είπε:

Χμμμ ενδιαφερον...σε ολους τους χειμωνες αυτους πλην του 89 ακολουθησαν σημαντικες ψυχρες εισβολες...

Και του 2007 δεν είχε κάτι πολύ δυνατό...τα υπόλοιπα όντως είχα πολύ δυνατές εισβολές σε διάστημα 1.5 μήνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, south coast είπε:

Βαρετοί χάρτες ,βαρετά τρεξίματα ,βαρετή κυκλοφορία.

Κλεινεις το επίθετο "βαρετός" η είναι ιδέα μου;;; 

Ριξε και μια παθητική φωνή στη μετοχή ρε συ Κώστα......

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εδώ στα βορειοδυτικά εχουμε 3 ευκαιρίες συμφωνα με τα ανσαμπλ ευρωπαιου και τζιφου...Μια στις 6 με 7 ,,μια στις 9 10 με κανένα εγκλωβισμό αναλογα πω θα ερθει αυτο στις 6 και μια στις 11, 12 ....ας ελπίσουμε μια να μας ρίξει λιγο να το δούμε εστω 

Για Ήπειρο πως είναι? Έχω την εντύπωση ότι κάτι μπορεί να γίνει.. μετά τις 10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως ο Φλεβαρης 2021, ο Φλεβαρης 2004, αλλα κ παλιοτερα ο Γεναρης1963(για Αθηνα) ειναι παραδειγματα θερμων η αδιαφορων μηνων που επεφυλασσαν μια ιστορικη φωτοβολιδα παρα τη γενικη μουφα..

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για Ήπειρο πως είναι? Έχω την εντύπωση ότι κάτι μπορεί να γίνει.. μετά τις 10

Μέτρια Μιχαηλ ...δε πεφτει πολυ η θερμοκρασια πεφτει αρκετα ανατολικα της Πίνδου εκει μεχρι μειον 2 με μειον 4 το πολύ αλλα και εκει μεσος ορος 0ειναι

Έχει σεναρια βεβαια με νερό 20 30  ιλιοστα εκει στους 11 αλλα τα περισσότερα για τα γίαννενα μεσα ειναι βροχη 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, geornik είπε:

Χμμμ ενδιαφερον...σε ολους τους χειμωνες αυτους πλην του 89 ακολουθησαν σημαντικες ψυχρες εισβολες...

Ασχετο..εχω ακουσει( μαλλον απο  μερομηνακηδες 😄) να λενε για 1 φεγγαρι μετα την πολυ θερμη εχει παρατηρηθει πολυ ψυχρη εισβολη..στη μηδεια  ηταν παραπανω..35 μερες χοντρικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Και του 2007 δεν είχε κάτι πολύ δυνατό...τα υπόλοιπα όντως είχα πολύ δυνατές εισβολές σε διάστημα 1.5 μήνα

+15,2c στις 8.2.2004, 00:00

Screenshot_20211230-225541_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάμε για τις 144-168 ώρες ακόμα και χωράνε τεράστιες αλλαγές είτε φυσικά προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο.........δεν θα με εκπλήξει αν δούμε δυνατούς χάρτες αφού υπάρχουν τέτοια σενάρια στα ανσάμπλ των μοντέλων αλλά και φυσικά αν δούμε και το απόλυτο τίποτα....όλα παίζονται..... εγώ έχω ελπίδες πάντως ότι κάτι καλούτσικο θα γίνει.... έστω και πρόσκαιρο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Μιλάμε για τις 144-168 ώρες ακόμα και χωράνε τεράστιες αλλαγές είτε φυσικά προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο.........δεν θα με εκπλήξει αν δούμε δυνατούς χάρτες αφού υπάρχουν τέτοια σενάρια στα ανσάμπλ των μοντέλων αλλά και φυσικά αν δούμε και το απόλυτο τίποτα....όλα παίζονται..... εγώ έχω ελπίδες πάντως ότι κάτι καλούτσικο θα γίνει.... έστω και πρόσκαιρο....

Δεν υπάρχει τίποτα ρε Σωτο....Φλεβάρη και βλέπουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Ευτυχώς χαλάει το αικον μπασ και φτιάξει ο τζιφος 😅

Αυτό θα έγραφα αν και χαλασε στον αντικυκλωνα στον αυλωνα ειναι καλυτερος μαλλον.....Τώρα θα φτιάξει ο τζιφος χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...