Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

το 2008 εγινε ομως Μιχαλη. Αυτο ειναι hopecasting 😂

Και το 2005 έγινε, και δεν ζητάμε να κατέβει η μωβιά στο ΑΙγαίο, και να έχουμε -15 βαθμούς απόκλιση, αλλά μόνο -4.

1 λεπτό πριν, North _ Walker είπε:

Εδώ ρε Μισελ πέρυσι σου είχα ανεβάσει χιονοθαψιμο Ιωαννίνων 36 ώρες κ εσύ προτιμήσες διάταξη δυτικου χιονια 6ωρου..ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ.....ΧΑΧΑ....όλοι το θυμούνται.. ΠΡΆΓΜΑΤΙ ΝΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΕΙ  ΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙΣ..

Δεν το θυμάμαι το χαρακτηριστικό, αλλά πριν λίγες μέρες, ο τζίφος έβγαζε 30 χιλιοστά χιονιού στα Γιάννενα, ωστόσο σε καμία μα καμία περίπτωση δεν θα έβγαιναν αυτά, αφού είχε ισχυρό ανατολικό. Μην κοιτάς τον υετό, κοίτα την διάταξη. Χωρίς χαμηλό σωστό γιοκ τα χιόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ προσωπικά πέτσες των 20-30 εκατοστών τις βαρέθηκαα...άν δεν κάνει έναν παλιακό 6ημερο χιονιά και αντ'αυτού έχουμε πέτσα ε τότε ας μην κάνει τίποτα...Φτάνει!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-228.png?6

 

το βρήκα, ε αυτό μόνο στο Μέτσοβο ρίχνει και προς τα εκεί, και τα πολλά χιλιοστά που δείχνει απλά δεν υπάρχουν

https://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=204&code=0&mode=2&heure=6&jour=29&mois=12&annee=2021&archive=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

Εγώ προσωπικά πέτσες των 20-30 εκατοστών τις βαρέθηκαα...άν δεν κάνει έναν παλιακό 6ημερο χιονιά και αντ'αυτού έχουμε πέτσα ε τότε ας μην κάνει τίποτα...Φτάνει!!!

"Μια καλη πετσα προηγειται ενος καλου Βορειου χιονια!" Μαεβιους Αχιονιους 2021 μΧ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] said:

Και το 2005 έγινε, και δεν ζητάμε να κατέβει η μωβιά στο ΑΙγαίο, και να έχουμε -15 βαθμούς απόκλιση, αλλά μόνο -4.

Δεν το θυμάμαι το χαρακτηριστικό, αλλά πριν λίγες μέρες, ο τζίφος έβγαζε 30 χιλιοστά χιονιού στα Γιάννενα, ωστόσο σε καμία μα καμία περίπτωση δεν θα έβγαιναν αυτά, αφού είχε ισχυρό ανατολικό. Μην κοιτάς τον υετό, κοίτα την διάταξη. Χωρίς χαμηλό σωστό γιοκ τα χιόνια.

Καλα Μιχαλη, εσυ ο,τι πεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Βάλτε λινκ. 

ψέματα λέει ρε, δεν υπάρχει ινδός χαχα.🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τι εγινε ρε παιδια γιατι υπαρχει ενταση; τα εχουμε πει αυτα ο καθενας θελει για τον τοπο του το αναλογο σεναριο τι μαλωνετε ολοι θα παρετε ενας ενας με την σειρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε πως, εγώ απλά κάνω την αντιστοιχία να δεις πως είναι από την ανάποδη. Στην Ήπειρο το 2001 δεν έδωσε τίποτα το ιδιαίτερο οπότε είπα και εγώ μακριά από εμάς....

Αλήθεια Μιχάλη... Γιατί δεν πολύ θυμάμαι... Γιατί η Ήπειρος δεν πήρε το 2001 πολλά χιόνια? Μια πετσα θυμάμαι στην Παραμυθια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτοιμος είμαι ν ατα παρατήσω , αν ν ασχοληθώ για το 11 και μετα ...οι πιο  πολλές ελπίδες για κάτι καλό εδω αφου δεν υπάρχουν ακραία κρυα 

Αλλά δε θα σας κάνω τη χάρη θελω και τη πέτσα στις 6 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bardaris είπε:

παιδιά κοιτάξτε τις ν ώρες του τζίφου....είναι σαν να έχει καταργηθεί το ρεύμα του κόλπου...και οι δυτικοί άνεμοι φέρνουν κατ ευθείαν χιονοθύελλες στην βορειοδυτική Ευρώπη....εικονικό...αλλά η φαντασίωση σου μου λεει οτι ....γιατί οχι....για χίλιους δύο λόγους το ρεύμα του κολπου να περάσει στην ιστορία....οπως τα δυτικά κράσπεδα του σιβιρικού?

Ναι αλλά χιονοθυελλες στο νησί τη βολεύουν την Ελλάδα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αλήθεια Μιχάλη... Γιατί δεν πολύ θυμάμαι... Γιατί η Ήπειρος δεν πήρε το 2001 πολλά χιόνια? Μια πετσα θυμάμαι στην Παραμυθια

Από ότι βλέπω ο περισσότερος υετός έπεσε σε μορφή βροχής για αυτό

 

Αν ήταν όλο σε χιόνι και για την Ήπειρο ιστορικότατο θα ήταν

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από ότι βλέπω ο περισσότερος υετός έπεσε σε μορφή βροχής για αυτό

Ως συνήθως... Όταν μπαίνει η ψυχρή μάζα... Φεύγει ο υετος😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Ως συνήθως... Όταν μπαίνει η ψυχρή μάζα... Φεύγει ο υετος😡

Δυστυχώς η Ήπειρος έχει ιδιαίτερα πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα, λόγω της Πίνδου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Έτοιμος είμαι ν ατα παρατήσω , αν ν ασχοληθώ για το 11 και μετα ...οι πιο  πολλές ελπίδες για κάτι καλό εδω αφου δεν υπάρχουν ακραία κρυα 

Αλλά δε θα σας κάνω τη χάρη θελω και τη πέτσα στις 6 😂😂

Πάνω απο τη σούβλα να τσιμπάς τη πέτσα ,.... δεν υπάρχει λέμεε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αυτη ειναι η τελευταια μας αναρτηση στον fb για το 21..

IMG_20211231_153527.jpg

Τουρκία βλέπω χιόνια. Μια ζωή χιονιζονται. Αυτά Κώστα είναι με βάση τους δείκτες του ευρωπαϊκού; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Τουρκία βλέπω χιόνια. Μια ζωή χιονιζονται. Αυτά Κώστα είναι με βάση τους δείκτες του ευρωπαϊκού; 

Με βαση δεικτες ατμοσφαιρας και ενσεμπλ ως σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...