Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά κοιτάξτε τις ν ώρες του τζίφου....είναι σαν να έχει καταργηθεί το ρεύμα του κόλπου...και οι δυτικοί άνεμοι φέρνουν κατ ευθείαν χιονοθύελλες στην βορειοδυτική Ευρώπη....εικονικό...αλλά η φαντασίωση σου μου λεει οτι ....γιατί οχι....για χίλιους δύο λόγους το ρεύμα του κολπου να περάσει στην ιστορία....οπως τα δυτικά κράσπεδα του σιβιρικού?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχεδόν δεδομένη η ύπαρξη συστήματος εκεί κοντά στις 10 του μήνα με άγνωστα χαρακτηριστικά ακόμα.. Μπορεί να είναι χιονοχαμηλό, βροχοχαμηλό, και μπορεί να επηρεάσει από κάποιες έως όλες τις περιοχές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

gfs-13-384.png?6

 

Αυτό είναι μάπα δηλαδή? Μετά από λίγες ώρες η -32 θα έμπαινε Ιόνιο.. Το καλύτερο φετινό σύστημα θα ήταν για κάποιες περιοχές. Σαν να σου λέω εγώ ότι το χαμηλό με κέντρο Ιόνιο-Σποράδες και σε εσένα -3 στα 850 είναι μάπα...

Ε ναι για μένα μάπα ειναι...Όταν λες ότι ειναι καλο βρε μιχαηλ και συ για σένα μιλάς ..το συγκεκριμένο εδω θα ηταν μαπα για χιο ια χαμηλα ...16 ιανουαριου κια θα ψαχμουμε χιονι στα βουνά...άσε που πιστευω πιο πιθανό να κατέληγε σε ιταλια και δω να ήμασταν στο ζεστό τομέα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Σχεδόν δεδομένη η ύπαρξη συστήματος εκεί κοντά στις 10 του μήνα με άγνωστα χαρακτηριστικά ακόμα.. Μπορεί να είναι χιονοχαμηλό, βροχοχαμηλό, και μπορεί να επηρεάσει από κάποιες έως όλες τις περιοχές

Να αυτο ειναι ωραιαο χαχαχχαχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ε ναι για μένα μάπα ειναι...Όταν λες ότι ειναι καλο βρε μιχαηλ και συ για σένα μιλάς ..το συγκεκριμένο εδω θα ηταν μαπα για χιο ια χαμηλα ...16 ιανουαριου κια θα ψαχμουμε χιονι στα βουνά...άσε που πιστευω πιο πιθανό να κατέληγε σε ιταλια και δω να ήμασταν στο ζεστό τομέα 

Στην αρχή ναι, αναγκαστικά θα ήμασταν στο θερμό τομέα, αλλά μετά λόγω κλίσης θα κρύωνε καλά και σε εμάς ο καιρός με αυτό, δεν θα έμενε Ιταλία. Τέσπα αναμένουμε 12αρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Μην κοιτάξετε το MLS !   .SOK!

Τι είναι το MLS εγω εχω σαμσουνγκ 😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλι τρελά νερά βγαζει ο τζιφος στα μακρινα με χαμηλο επος.Τετοια χαμηλα με τετοια κινηση μπορουν να δωσουν και 200αρα + εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, North _ Walker είπε:

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο... καμία...

Ε πως, εγώ απλά κάνω την αντιστοιχία να δεις πως είναι από την ανάποδη. Στην Ήπειρο το 2001 δεν έδωσε τίποτα το ιδιαίτερο οπότε είπα και εγώ μακριά από εμάς....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Αναφορικα με το διαστημα 6-8.

Οσο στις Τ500 δεν υπαρχουν σεναρια κατω απο -30, τοτε δεν υπαρχει ουτε καν υποψια ουσιαστικης διαταραχης. Μιλαω για πεδινα προσηνεμα παντα. Tο αυτο αποδεικνυεται κι απο τους χαρτες, αφου με μπλε γεωδυναμικα να γλυφουν οριακα  και με το ζορι τη βορεια Βουλγαρια, δεν μπορουν να χιονιστουν πεδινα προσηνεμα.

Οι Τ850 που δειχνει το run και δημιουργουν φρουδες ελπιδες δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ρεταλια ενος συστηματος που τουλαχιστον στο συγκεκριμενο τρεξιμο, οπως και στα ensembles του απεχει παρα πολλα χιλιομετρα απο το να επηρεασει εμας περαιτερω. Και δεν φαινεται να αλλαζει ευκολα αυτο, αφου ο Αζορ μαζευει καρπαζιες την κρισιμη περιοδο που τον θελουμε να σκαψει, για να μπορουμε να πιστεψουμε οτι ισως το συστηματακι αυτο να κατεβει νοτιοτερα.

 

Δεν νομίζω ότι δημιουργήθηκαν από κανέναν ελπίδες για χιόνια σε πεδινά προσήνεμα ακόμα και με το σημερινό εξάρι. Τα οποια χιοννια, αν έβγαινε, θα έφταναν μέχρι ημιορεινά το πολύ. Άλλωστε ποτε δεν έδειξαν για εδώ κάτι δυνατό για να έχουμε ελπίδες, τι είχαμε τι χάσαμε 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Το Μαλαισιανό ρε ...

Χαχαχαχα αυτοι ειναι και πιο κοντά στους δείκτες του ειρηνικού,, μάλλον ειναι πιο έγκυρο μοντέλο 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 minutes ago, [weathermaniac] said:

gfs-13-384.png?6

 

Αυτό είναι μάπα δηλαδή? Μετά από λίγες ώρες η -32 θα έμπαινε Ιόνιο.. Το καλύτερο φετινό σύστημα θα ήταν για κάποιες περιοχές. Σαν να σου λέω εγώ ότι το χαμηλό με κέντρο Ιόνιο-Σποράδες και σε εσένα -3 στα 850 είναι μάπα...

μαπα ειναι δικιο.εχει ο Αντωνης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε πως, εγώ απλά κάνω την αντιστοιχία να δεις πως είναι από την ανάποδη. Στην Ήπειρο το 2001 δεν έδωσε τίποτα το ιδιαίτερο οπότε είπα και εγώ μακριά από εμάς....

Ρε Μισέλ θα με τρελάνεις???σε όλη την Ελλάδα έδωσε κ αναφέρεσαι σε τρεις νομούς??τι να πω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο είναι τρέξιμο!!!!  Χιόνια παντού ρε!!!!! ..Λευκά τα πάντα!!!!!, εκτος απο Κρήτη με λίγες βροχούλες..

21-779GR.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, North _ Walker είπε:

Ρε Μισέλ θα με τρελάνεις???σε όλη την Ελλάδα έδωσε κ αναφέρεσαι σε τρεις νομούς??τι να πω....

Τρεις νομοί επηρέασαν και το 2008 , αλλά λέγεται κόγκας, ε 3 νομοί επηρεάζονται και εδώ με χιονοκαταιγίδες, αλλά εδώ λέγεται μάπα. ΟΚ 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, North _ Walker είπε:

Ρε Μισέλ θα με τρελάνεις???σε όλη την Ελλάδα έδωσε κ αναφέρεσαι σε τρεις νομούς??τι να πω....

νομιζω και εκει εκανε ιστορικα χιονια,πρεβεζα πρεπει να ειδε μεγαλο χιονι οπως και η κερκυρα,Γιαννενα να 10ποντακι το εβαλε νομιζω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] said:

Τρεις νομοί επηρέασαν και το 2008 , αλλά λέγεται κόγκας, ε 3 νομοί επηρεάζονται και εδώ με χιονοκαταιγίδες, αλλά εδώ λέγεται μάπα. ΟΚ 

το 2008 εγινε ομως Μιχαλη. Αυτο ειναι hopecasting 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τρεις νομοί επηρέασαν και το 2008 , αλλά λέγεται κόγκας, ε 3 νομοί επηρεάζονται και εδώ με χιονοκαταιγίδες, αλλά εδώ λέγεται μάπα. ΟΚ 

Εδώ ρε Μισελ πέρυσι σου είχα ανεβάσει χιονοθαψιμο Ιωαννίνων 36 ώρες κ εσύ προτιμήσες διάταξη δυτικου χιονια 6ωρου..ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ.....ΧΑΧΑ....όλοι το θυμούνται.. ΠΡΆΓΜΑΤΙ ΝΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΕΙ  ΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙΣ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...