Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπεροχο το χιονι και μοναδικες εμπειριες  και αναμνησεις προσφέρει σε ολους μας

και αν ελειπαν ολα αυτα τα απαραδεκτα που συμβαινουν θα το χαιρόμασταν φανταζομαι ολοι πολυ περισσοτερο

και  αυτο θα ειχε αποφευχθει εαν υπήρχε γενικη αργια χθες (δευτερα) διοτι οι μετεωρολογοι ειχαν ενημερωσει εγκαιρως για την επικινδυνότητα των φαινομενων

επισης χθες εγινε εδω μια αναφορα σε απωλεια ζωης εγκλωβισμενης στην κατεχακη που ομως ευτυχως δεν ισχυει

ΥΓ σημερα λυκαβηττο και εξαρχεια ακουγονται άλλα κραουουυυ (τεντες, κλαδιά) και σκανε χιονοβομβες (χιονι απο μπαλκονια που σκαει στο δρομο)!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα χιονοδοξασμενοι.Χιονιζει κατα μικρα διαστηματα εδω,δυστυχως δεν μας επιασε υποτροπη το πρωι που ηλπιζα.2-3 βραδινες φωτο,μετα ισως ανεβασω και πρωινες οταν σηκωθω.(Δεν εβγαλα πολλες γενικα,το τοπιο ειναι πολυ διαφορετικο απ'οτι ειχα συνηθισει,με το δασος,τα δεντρα και τους θαμνους θαμμενους.Ολα ενα ισιωμα.Γενικα δεν ξεπερνιεται η καταστροφη.)

IMG_20220124_234521.jpg

IMG_20220124_233746.jpg

IMG_20220124_234321.jpg

Γιώργο έχει μήπως μετρήσει πόσα εκατοστά έριξε δροσοπηγή; Εδώ δεν ξεπέρασε τους 40-45 πόντους. Από τις φώτο σου φαίνεται να έχεις αρκετά παραπάνω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, spirosm είπε:

Γιώργο έχει μήπως μετρήσει πόσα εκατοστά έριξε δροσοπηγή; Εδώ δεν ξεπέρασε τους 40-45 πόντους. Από τις φώτο σου φαίνεται να έχεις αρκετά παραπάνω. 

Καλημερα Σπυρο.Οχι,δεν μετραω ποτε φιλε.Εμπειρικα και επειδη λογω του αερα δεν εχει ιση κατανομη η χιονοστρωση,θα ελεγα 50 με 60-65 αναλογα το σημειο.Μεσα στο δρομο παντως ειναι ως το γονατο και λιγο παραπανω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βιλια Αττικής.. Μόλις τώρα και ακόμα βάζει... Λιγο έμεινε που θα είναι η μόνη μου κατοικία εκεί, να τελειώνει το θέμα ούτε να χαλιέμαι ούτε τίποτα... Θα έχω το γκολακι από τα αποδυτήρια!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα Σπυρο.Οχι,δεν μετραω ποτε φιλε.Εμπειρικα και επειδη λογω του αερα δεν εχει ιση κατανομη η χιονοστρωση,θα ελεγα 50 με 60-65 αναλογα το σημειο.Μεσα στο δρομο παντως ειναι ως το γονατο και λιγο παραπανω.

Ευχαριστώ, και εγώ δεν μετράω αλλά σήμερα το πρωί το έκανα μιας και οι φωτο απο περιοχές της αττικής αποκαλύπτουν ότι όσο πιο ανατολικά τόσο καλύτερα. Είναι χαρακτηριστικό ότι χιονίζει συνεχώς στη Ρέα (έστω και ασθενώς) ενώ εδώ δεν πέφτει εδώ και ώρες τίποτα. Μια χαρά ήταν πάντως, πάμε μήπως δούμε και λίγο ακόμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Βιλια Αττικής.. Μόλις τώρα και ακόμα βάζει... Λιγο έμεινε που θα είναι η μόνη μου κατοικία εκεί, να τελειώνει το θέμα ούτε να χαλιέμαι ούτε τίποτα... Θα έχω το γκολακι από τα αποδυτήρια!!! 

Ε ναι βρε γκρινιάρη αν δεν έχεις δει εσύ χιόνια πάντα θυμάμαι τα ποστ σου που ξεπεσες έτσι 😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Ε ναι βρε γκρινιάρη αν δεν έχεις δει εσύ χιόνια πάντα θυμάμαι τα ποστ σου που ξεπεσες έτσι 😁😁😁

Όσα και να έχω δει ποτέ δεν μου φτάνουν 🌨️🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σας 

Γαλάτσι στο ύψος της Βεικου 20-25 ποντους φτάσαμε .

Ανοίξανε βεικου ένα ρεύμα περνάει κανονικά..

Βγείτε μια βόλτα οι εντός Αθηνών γιατί ο ήλιος και η θερμοκρασία μέχρι το μεσημέρι θα έχουν σηκώσει το μισό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κακοκαιρία που ξεπερασε τα πάντα για Ηλιούπολη, φαίνεται να τελειωνει.

Νιωθω ικανοποίηση και με το παραπάνω πλεον . 

Αποτίμηση ειναι 40εκ γενικευμένα απο το υψος του μετρο ηλιουπολης εως αγια παρασκευή.

Από κεντρική πλατεία και ψηλοτερα ( οπου εβγαλα και τις εικονες π εστειλα χτες) 50-55 εκ.

Δυστυχώς θα εχουμε ενα νεο μετρο σύγκρισης που λογικα θα είναι άπιαστο... 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικα βλεπω δεν επεσε η Τ ποτε. Η ελάχιστη εδω ηταν -0.4 ...

Αυτο με τις Τ ιδιως στα δυτικά προάστια πρεπει να το αναλυσουμε κάποια στιγμή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάρα πολύ κρύο ....1 βαθμος και αίσθηση -6 τώρα .....

Άντε να δω πότε θα λιώσει όλο αυτό το πράγμα να ξαναμπούμε στην ρουτίνα μας 

IMG_20220125_084604.jpg

IMG_20220125_084635.jpg

IMG_20220125_095431.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...