Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Σταματα βρε γκρίνια πρωί πρωί.😛Χθες το μεσημέρι γκρινιάζες που δε χιονιζοσουν και σήμερα γκρινιάζεις που δε σου κάνε ιστορικό.Οκ αδερφάκι μου ούτε εμένα έκανε αλλά έκανε σε πολλές άλλες περιοχές.Στη παραλιακή υπήρξαν σημεία με 15 πόντους χιόνι.

Είναι πολύ δύσκολο στην Αττική να κάνει ιστορικό παντού από μια  χιονοκαιρια λίγων ωρών.Το ξέρεις αυτό😉

Άντε έξω να χαρείς την ατμόσφαιρα και το χιονακι.🙂

 

Ποιο χιονακι δες φότο ποιο πάνω.. Πέρασε και δεν ακούμπησε... Ούτε καν το έστρωσε μια γανουδα μόνο στο δρόμο... Τεσπα κακό μου κάνει να χαλιέμαι έτσι!!! Καλή συνέχεια κ καλή απόλαυση σε όλους τα λέμε απ του χρόνου!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!

Σε σύγκριση με αυτά που βλέπω απ' την υπόλοιπη Αθήνα, αλλά και μεγάλους χιονιάδες προηγούμενων ετών το συμπέρασμα είναι ότι για το Χαϊδάρι ο χιονιάς υπήρξε πολύ κάτω του μετρίου και δεν μπαίνει καν σε σύγκριση στην τετράδα (2002-2008-2004-Μήδεια). Απόγευμα προς βράδυ πήγε κάτι να κάνει και μόλις άρχισε να στρώνει καλά δρόμους έκοψαν μαχαίρι τα φαινόμενα και ανέβηκε πάνω απ' το μηδέν η θερμοκρασία, που μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν σε αρνητικά νούμερα!! Ακόμα και κάτι 10ποντα+ που έριξε προηγούμενες χρονιές (15-16-17) ήταν ανώτερα απ' αυτό που ζήσαμε χθες. Και πρέπει να είναι σπανιότατο η μισή Αθήνα να θάβεται και κάποιες να μένουν τόσο έξω και δε μιλάμε για παραθαλάσσια τμήματα!! Είμαι λίγο "σκασμένος" γιατί τέτοιες ευκαιρίες δεν σου έρχονται κάθε μέρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μονο που βλεπω αυτη τη θεα απο το μπαλκονι μου στην Καλλιθεα μου αρκει...6-7 ποντοι χιονι στο δρομο εμειναν και στις γνωστες επιφανειες μεχρι 10...

Στο πικ εχθες..Το στενο μου εφτασε τα 12-13 εκατοστα...Φωτο σε λιγο..Αυτη την ωρα χιονιζει και παλι ασθενως..

20220125_085340.jpg

Για να καταλαβαιτε ποσο χιονι εριξε Καλλιθεα,σκεφτειτε οτι εχουμε γραψει ηδη 10mm..4 για χθες και 6 σημερα..Καθως το χιονι με τις θετικες Τ λιωνει..Αλλα βλεπετε ποσο κραταει ακομα..Σιγουρα μεχρι να λιωσει ολο αυτο,θα ξεπεραστουν τα 14mm της Μηδειας!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα χωρίς ρεύμα στο Μαρούσι για 14+ ώρες… αρχίζει και γίνεται επικίνδυνη πολύ η κατάσταση… έτσι δεν μπορω να συνεχίσω να το χαίρομαι το χιόνι που τόσο αγαπώ… 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αλλά αν συνεχίσει έτσι θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα κ μια φώτο στον ουρανό που δείχνει την ένταση του φαινομένου 

20220125_085738.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Θα βάλω και εγώ μια φωτογραφία από την ιστορική αυτή κακοκαιρία στην περιοχή μου 🤣🤣🤣

IMG_20220125_084109.jpg

Πλάκα, κανείς? Δε χιονιστηκαν τελικά τα αγαπημένα μου δυτικά προάστια? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν μπορώ να το χαρώ όταν έχει παραλύσει ολόκληρη η πολιτεία. Τα πάντα κλειστά, οι δρόμοι απροσπελαστοι, κάποιοι χωρίς ρεύμα. Δυστυχώς δεν αντέχουμε τέτοιους χιονιάδες. Πάντως το μεγάλο κρας τεστ το πέρασαν πέρσυ τα δέντρα, φέτος βλέπω πολλά λιγότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Πλάκα, κανείς? Δε χιονιστηκαν τελικά τα αγαπημένα μου δυτικά προάστια? 

Δεν βλέπεις?? Σπίτι είμαι δεν μπορώ να βγω!!! Και άκουγα εχτές κάτι αναφορές για 2008 κτλπ ιεροσυλία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η σκεπή του γείτονα με πάνω από μισό μέτρο και τα χωράφια με 60+ τα αμάξια θαμμένα στο βάθος ίσα που φαίνονται

IMG_20220125_090202.thumb.jpg.dd228ceef52de35de87e3cfcb34079ee.jpgIMG_20220125_090233.thumb.jpg.4ed8e823069ee23836367958532ecaaa.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 μετρα απο το σπιτι μου το βραδυ πανω στη θησεως..

20220124_194438.jpg

Και χθες το πρωι,στην εργασια μου..Ασπροπυργος κοντα στη γεφυρα στην εθνικη.

IMG-8e3e5a3dd657bc688aadb14cbb5cf791-V.jpg

Ολη μερα χιονι..Τι αλλο να ζητησω??Δυο τρεις ωριτσες ακομα  ισως..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανατολικο τοξο εγραψε ιστορια με το περισσοτερο χιονι τα τελευταια 30-40 χρονια πιστευω.Εβαλαν το χιονι περιπου του 2002+/-(3 μερες διαρκεια) σε 12-14 ωρες!!!!!.Θα ανοιξουμε ενα θεματακι απολογισμου.Τα νοτιοδυτικα προαστια εφαγαν ηττα δυστυχως Τα δυτικα ενα αξιοπρεπες χιονι.Δεν εχω εικονα απο τα υπερβορεια,μαλλον μιλαμε για ενα Τηλεμαχο τουλαχιστον απο Αγιο Στεφανο,Δροσια και δυτικοτερα.Διονυσος λογικα πρεπει να ειναι στο μετρο και να μην εχει φτασει το 2002,αλλα ξαναλεω δεν εχω δει εικονες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...