Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Snowaddict είπε:

Καλημέρα παιδιά. Χαρείτε το στο ανατολικό τόξο. Εγώ μετά την φαπα του χιονιά που έριξε 2 πόντους χθες θα κάνω αποχή για ένα μεγάλο μέρος του υπόλοιπου χειμώνα. Αυτή η φόλα με αποτελείωσε. Φέρτε το στους κεντροβορειους το αξίζουν. Να θαφτεί η Σαλόνικα.

κερατσινι πηρε 2 ποντους

κεντρο πειραια και αυτο 2 ποντους

νικαια και εγω πιο ψηλα στον πειραια τιποτα τα βουνα εδω γυρω τιποτα 

προς σχιστο ολα ασπρα 

τι περιεργα πραγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snowaddict said:

Καλημέρα παιδιά. Χαρείτε το στο ανατολικό τόξο. Εγώ μετά την φαπα του χιονιά που έριξε 2 πόντους χθες θα κάνω αποχή για ένα μεγάλο μέρος του υπόλοιπου χειμώνα. Αυτή η φόλα με αποτελείωσε. Φέρτε το στους κεντροβορειους το αξίζουν. Να θαφτεί η Σαλόνικα.

Οντως, οκ πικρα να εισαι στερημενος βορειος και να βλεπεις παλι αττικα να σαρωνει και φετος, αλλα φαντασου πικρα να γινεται αυτο 5 χλμ απο σενα.. Δεν μπορω να το φανταστω. Θα μετακομιζα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Έχεις το link του νήματος του απολογισμού? Δε το βρίσκω...

Στις αναφορές καιρικών συνθηκών θα ανοιχθεί ένα τοπικ με την αποτίμηση της κακοκαιρίας Ελπίς.Θα το ανοίξει ο Γιώργος κάποια στιγμή εκτός αν θέλετε να ανοίχτει από εσάς τώρα παίδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Στις αναφορές καιρικών συνθηκών θα ανοιχθεί ένα τοπικ με την αποτίμηση της κακοκαιρίας Ελπίς.Θα το ανοίξει ο Γιώργος κάποια στιγμή εκτός αν θέλετε να ανοίχτει από εσάς τώρα παίδες.

ε περιμενε και εσυ ακομη μετραμε εκατοστα εδω κατω 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, ΠέτροςΑ said:

Σωτήρη άλλαξε την υπογραφή και βάλε 2024.🤣

Πάμε για 3ο σερί, να το κάνουμε για 1η φορά στην ιστορία των τελευταίων 150 χρόνων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Οινόφυτα Θήβα πρέπει να ρίχνει τον πατέρα του και την μάνα του κάποιος αποκεί ανταπόκριση; 

Πιο δυτικα ειναι, θηβα σιγουρα, οινοφυτα που βλεπω τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Μπουτβαλ said:

Ρισπεκτ στην Αττική και ειδικά στα πιο βόρεια προάστια . Εγώ στη Σοφία για να βάλω 50 πόντους χιόνιζε 4 μέρες, εσάς μόλις σε 15 ώρες 

Αν ήταν η Αττική λίγο πιο βόρεια στο χάρτη και δεχόταν περισσότερο κρύο , θα ήταν η χιονομανα της Ελλαδας 

Η Εύβοια είναι ενδεικτική της δυναμικής να έχεις θερμή θάλασσα από πάνω σου όταν χιονιζει και υπάρχουν ποιοτικά χαρακτηριστικά, αντίστοιχα και η Βοιωτία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι πιο ευνοημενοι στον δημο Αθηναιων χαλαρα,οπως παντα βεβαια λογω και υψομετρου.

Συνορευουμε βεβαια με το Γαλατσι ,που θεωρειται Βορεια Προαστια!!

elpida 2 037.jpg

elpida 2 025.jpg

elpida 2 020.jpg

elpida 2 012.jpg

elpida 2 019.jpg

elpida 2 026.jpg

elpida 2 028.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Πραγματικά ακούμε απίστευτες αναφορές από μέρη που θα έπρεπε να έχουν θαφτεί...ίσως ο πιο απρόβλεπτος χιονιάς των τελευταίων δεκαετιών...

Κρατάω μια επιφύλαξη για τα εκ που αναφέρονται στο ανατολικό τόξο χωρίς να θέλω να πω ότι δεν έπεσαν, απλά στον ενθουσιασμό Μα μπορεί κ να υπερβάλουμε λίγο. Αυτές οι φωτό πχ είναι 35 εκατοστά μετρημένα.Σε κάθε περίπτωση ήταν φοβερα κ το χαρήκαμε απίστευτα.

 

 

1989DFCD-7A62-4D09-A10A-1C30166A5B69.jpeg

FB23DC74-D881-462F-A618-BB7D919D9FF5.jpeg

87B77FA3-40C3-48D6-B510-883BAD67BD62.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχαγγελος Ρόδου, κοντά στη Λίνδο σχετικά (σε μια από τις πιο ζεστές περιοχές της Ελλάδος) σήμερα το πρωί- από τη rodiaki

26bf9b4a7b4305fbdb0eb79ae45b0c51.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snowaddict είπε:

Καλημέρα παιδιά. Χαρείτε το στο ανατολικό τόξο. Εγώ μετά την φαπα του χιονιά που έριξε 2 πόντους χθες θα κάνω αποχή για ένα μεγάλο μέρος του υπόλοιπου χειμώνα. Αυτή η φόλα με αποτελείωσε. Φέρτε το στους κεντροβορειους το αξίζουν. Να θαφτεί η Σαλόνικα.

Κουράγιο αδερφέ δεν αποτελείωσε μόνο εσένα...τι να εξηγήσω τώρα και εγώ στο μικρό που του είχα πει ότι θα ανοίγαμε χιονότρυπες!!🤣🤣

Υ.Γ.: Ένα δεύτερο καημό έχω και για τα μέρη μου Μεσσηνία που έχει να ρίξει χιόνι που να κρατάει κάπως τα προσχήματα από Γενάρη 2019 και έχουν λιγοστέψει οι αξιόλογες ευκαιρίες που υπήρχαν προηγούμενες δεκαετίες...δε μασάμε όμως έτσι είναι ο καιρός και αυτή είναι η μαγεία του... άλλες φορές μας κάνει να κλαίμε και άλλες να γελάμε!! Έμεινε 1,5 μήνας ακόμα ας ευχηθούμε ό,τι καλύτερο για όλους, κυρίως στους αδικημένους - στερημένους αυτή τη φορά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιούπολη απο δημαρχείο και πανω, τα περισσότερα στενα ετσι ειναι... Τα δαση εχουν τρελες καταστροφες παιδιά

IMG_20220125_120743.jpg

IMG_20220125_120653.jpg

IMG_20220125_120911.jpg

IMG_20220125_121026.jpg

IMG_20220125_121011.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...