Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Ούτε Κιλκίς δεν έχει καταφέρει να δει χιόνι. Πολύ κρίμα. Καλά εμείς ήμασταν εκτός προφανώς αφού θέλουμε πολύ περισσότερο ψύχος! 

Άσκηση επί χάρτου ήταν γενναιε μου.... Για να δούμε τις αντοχές μας στον επερχόμενο (καλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά 🔥)

@ISIMERINOS εγώ δεν το είδα ... Τι έλεγε 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν χιόνισε φέτος θα είναι ότι χειρότερο έχει ζήσει β.ελλαδιτης μια και το κρύο μας πάει καροτσάκι.Αλλα το αποκλείω δεν υπάρχει περίπτωση σε συνεχόμενο χειμώνα με κρύο να μην μας κάτσει μια χιονοκαιρια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Άσκηση επί χάρτου ήταν γενναιε μου.... Για να δούμε τις αντοχές μας στον επερχόμενο (καλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά 🔥)

@ISIMERINOS εγώ δεν το είδα ...😄 Τι έλεγε 😁

Ε άστο τώρα...εσύ που έχεις χιούμορ θα εσκαγες στα γέλια σίγουρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ISIMERINOS είπε:

Αν δεν χιόνισε φέτος θα είναι ότι χειρότερο έχει ζήσει β.ελλαδιτης μια και το κρύο μας πάει καροτσάκι.Αλλα το αποκλείω δεν υπάρχει περίπτωση σε συνεχόμενο χειμώνα με κρύο να μην μας κάτσει μια χιονοκαιρια .

Από που πηγάζει αυτή η αισιοδοξία; 😆 Γιατί εγώ έχω φρικάρει 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως να πω και μια αμπελοφιλοσοφια...εάν σαν χώρα και σαν λαός κάναμε τέτοια βήματα προόδου όσο έχουν γίνει στο καιρικό επίπεδο μέσα σ αυτό το φόρουμ σε σχέση με το παρελθόν τότε θα ειμασταν πολύ καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Από που πηγάζει αυτή η αισιοδοξία; 😆 Γιατί εγώ έχω φρικάρει 🙂

Εμπειρικά και μόνο...ο χειμώνας αφού φαίνεται να μην έρχεται η άνοιξη θα τραβήξει έτσι μέχρι τον Μάρτιο...ε είναι αδύνατον να μην μας κάτσει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ISIMERINOS είπε:

Εμπειρικά και μόνο...ο χειμώνας αφού φαίνεται να μην έρχεται η άνοιξη θα τραβήξει έτσι μέχρι τον Μάρτιο...ε είναι αδύνατον να μην μας κάτσει...

Όπως θα μπορούσε να πει κανεις με σιγουριά και για τον Ιανουάριο αν μπορούσε να ξέρει εκ των προτέρων ποσό κρύος μήνας θα είναι 🥲

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Εμπειρικά και μόνο...ο χειμώνας αφού φαίνεται να μην έρχεται η άνοιξη θα τραβήξει έτσι μέχρι τον Μάρτιο...ε είναι αδύνατον να μην μας κάτσει...

Η καιρικη αναπαυλα που θα κανει αυτο το 10ρο που δειχνει ..λες να μας βγει σε κατι καλο??η θα χαλαρωσουν πιο πολυ τα πραγματα τι πιστευεις????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Όπως θα μπορούσε να πει κανεις με σιγουριά και για τον Ιανουάριο αν μπορούσε να ξέρει εκ των προτέρων ποσό κρύος μήνας θα είναι 🥲

Ναι αλλά βλέπεις ότι επιμένει η κυκλοφορία με βάση τον αζορικο και δεν δείχνει να αλλάζει...η δυτική Ευρώπη φέτος όπως ήταν λογικό δεν υπάρχει και ούτε πρόκειται οπότε μέχρι να στραγγίζει ο βόρειος πόλος από κρύο ότι έχει πιστεύω θα έρχονται όλα κεντροανατολική Ευρώπη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:

Η καιρικη αναπαυλα που θα κανει αυτο το 10ρο που δειχνει ..λες να μας βγει σε κατι καλο??η θα χαλαρωσουν πιο πολυ τα πραγματα τι πιστευεις????

Σε πολύ καλό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παμεγερα να το φερουμε δυτικοτερα και να το αποκοψουμε

ukmo-13-156.png

..... δεν είναι καλός  .....!!!!! ..... από - 42 C και κάτω ασχολιόμαστε ...... 😋

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για αύριο από τζιφο πάλι στη απέξω είμαι... Ενώ ο Ευρωπαίος και τα υπόλοιπα σχεδόν μοντέλα λίγο πολύ με έχουν μέσα στα φαινόμενα  ... Πρόβλημα πάλι θα είναι η θερμοκρασίες αύριο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Screenshot_20220201-235637_Chrome.thumb.jpg.38406d21dcacbf8a01bb41b9ffcbe187.jpg

Τι έγινε ρε παιδιά. Λέτε να το δουμε;

Αυτό έβλεπα μόλις τώρα φίλε μου βελτιώθηκε στο 18αρι ο τζιφουλας μακαρι να το δούμε🙏🙏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, TOUAREG είπε:

κατι τετοια μου κανει ο τζιφος  και ειναι στην καρδια μου.....ανεξαρτητως αποτλεσματος !!!!🙂  καλημερα !!!

gfs-2-12.png?0

Diagramme GEFS

Έχουμε καμμια εικόνα ποτέ υα αρχίσει η επιδυνωσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι τελικά θα το δούμε σήμερα αν έρθει αυτή η θετική επιδεινωση που δείχνουν τα μοντέλα.Η θερμοκρασία και το σ.δροσουν δεν είναι απαγορευτικά οπότε χιόνι με 1 και 1.5 βαθμό μπορεί και να το δούμε .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Νομίζω ότι τελικά θα το δούμε σήμερα αν έρθει αυτή η θετική επιδεινωση που δείχνουν τα μοντέλα.Η θερμοκρασία και το σ.δροσουν δεν είναι απαγορευτικά οπότε χιόνι με 1 και 1.5 βαθμό μπορεί και να το δούμε .

Βαγγέλη και για το κέντρο μιλάς; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαγγέλη μη ξεχνάς ότι πρέπει να είναι δυνατή επιδείνωση μέρα μεσημέρι,είσαι στο +1,5 σ.δ. και κοντά 5 βαθμούς, πρέπει να γίνουν πολλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...