Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Καλό αυτό.

Εντάξει αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το ίδιο θα γίνει και με μας αλλά ποτέ  δεν ξέρεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κώστα υποθέτω εμείς θα τη βγάλουμε σε κάμερες Αττικής Εύβοιας πάλι εεε;;;; 😂😂😂😂😂...ευτυχώς φύλαξα τα λινκ όποιος βόρειος θέλει τα στέλνω 😁

Οχι μεχρι 15 εχουμε αρκετες πιθανοτητες για χαμηλο απο δυτικα μετα προσηνεμιαζει πολυ..απλα λογω ανωτερας βιας δεν ξερω αν ανεβασουμε ουτε αυριο τη μακρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Πάντως ο τροχός είναι για να γυρνάει όπως γύρισε και σε μας, υπενθυμίζω τι έλεγε στο συγκεκριμένο video για τα προσήνεμα αλλά και γενικά για τα μοντέλα πρόγνωσης καιρού...2013 παρακαλώ.  
 

 

Φιλε @Seth13 ήταν η πρώτη μου καιρική φόλα στο παλιό φόρουμ μιας και σας παρακολουθούσα αλλά δεν έγραφα τότε...θυμάμαι είχα παθει αγκιλωση απ' τα f5 στα Ραν του τζιφου😂... θυμάμαι το βίντεο σαν χθες και το κλάμα που ρίξαμε και τελικά την φόλα που ήδη διαφαινόταν για την εισβολή στις 11 του μήνα, ενώ υπήρξαν τρομερά Ραν μέχρι 5-6 του μήνα 7 γύρισαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Συνεχίζει αρκετό υετο βγάζει για αύριο το πρωι ο Ευρωπαίος!!! Μακάρι... Θερμοκρασία γύρω στους 4 μισή βαθμούς πάντως τώρα. 

ecmwfgr-2-18.png

Εδώ 6 και δεν προβλέπεται να πέσει άλλο 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Οχι μεχρι 15 εχουμε αρκετες πιθανοτητες για χαμηλο απο δυτικα μετα προσηνεμιαζει πολυ..απλα λογω ανωτερας βιας δεν ξερω αν ανεβασουμε ουτε αυριο τη μακρο..

Μέχρι 15 παίζουνε τα βόρεια δλδ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Συνεχίζει αρκετό υετο βγάζει για αύριο το πρωι ο Ευρωπαίος!!! Μακάρι... Θερμοκρασία γύρω στους 4 μισή βαθμούς πάντως τώρα. 

ecmwfgr-2-18.png

 

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Εδώ 6 και δεν προβλέπεται να πέσει άλλο 😁

Που πάτε ρε γατάκια.....0,8 και πέφτει αλλα ουτε εγω θα το δω χαχαχχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Εδώ 6 και δεν προβλέπεται να πέσει άλλο 😁

Περιμένω το yr Κοσμά να δω πως μεταφράζεται αχχαχαχ 😁.

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Εδώ 6 και δεν προβλέπεται να πέσει άλλο 😁

Κοντινοί σταθμοί στην περιοχή μου που κοιτάω ( Παλαιό σκυλίτσι και Χαλάστρα ) Πάνε να πέσουν κάτω από τους 4 βαθμούς , 3 μισή τώρα η χαλάστρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Περιμένω το yr Κοσμά να δω πως μεταφράζεται αχχαχαχ 😁.

Ε δεν θα έχει μεγάλη αλλαγή από αυτό που δείχνει τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το GEM δείχνει αργότερα την όλη φάση, το ICON βγάζει και αυτό παρόμοιο σενάριο με τα άλλα. Μένει να δούμε αύριο αν θα πρέπει να κυνηγήσουμε την πίσω πόρτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τα τελευταία τρεξίματα αισίως κερδίζει την μάχη…..το παικο….στην κορυφή του!!! Ναι θα χιονίσει παιδιά στην κορυφή του παικου!! Τέλειο; Αν ήταν Νοέμβριος θα ήταν!!😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@Philip θυμάμαι εσύ έκανες τα βιντεάκια με τον Χίτλερ και τη χιονομανα Θεσσαλονίκη,αλλά και τον άρχοντα των δαχτυλιδιών,βάζεις κανένα λινκ να γελάσουμε λίγο χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Theomanio είπε:

@Philip θυμάμαι εσύ έκανες τα βιντεάκια με τον Χίτλερ και τη χιονομανα Θεσσαλονίκη,αλλά και τον άρχοντα των δαχτυλιδιών,βάζεις κανένα λινκ να γελάσουμε λίγο χαχαχα

Πραγματικά έπη εκείνα τα βίντεο 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Kosmas34 said:

Μετά τα τελευταία τρεξίματα αισίως κερδίζει την μάχη…..το παικο….στην κορυφή του!!! Ναι θα χιονίσει παιδιά στην κορυφή του παικου!! Τέλειο; Αν ήταν Νοέμβριος θα ήταν!!😆

Παικο-Ευρωπαικο. Τυχαίο; Δεν νομίζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, bardaris είπε:

λοιπόν ως από τους γηραιότερους εδώ μεσα....(και αρνητής της κλιματικής αλλαγής λόγω ρύπων θετικός ομως στην φυσική μεταβλητότητα)...εχω να πω για τους παλιους χιονάδες τα εξής....

εχω ζήσει στην πεδιάδα του Αξιού (Νεα Μεσημβρία) από το 75 ως το 82 και στην θεσσαλονίκη από το 82-87,και από το 2010 εως και σημερα....ξέρετε ποσα καλά χιονια θυμαμαι(ανω των 10 εκ)?......εξι(!)....δλδ στα 22 χρόνια χιόνισε καλά 6 φορές.αναλυτικά

1979 χιονοθυελλα  30 εκατοστά

81  χιονι 10 εκατοστών και χιονοθυελλα 30 εκατοστών

86 15 εκατοστά τα χριστουγενα και μια πέτσα παγωμενη των 5-10 εκατοστών το 87

2017 αριαδνη (για μενα μια εμβληματική κακοκαιρία)

2019 Σοφία (πολύ καλή γενικώς)

Με αλλα λόγια αυτήν η περιοχή μια ζωή σκ@@@τα ηταν,οσο ομως για την υπόλοιπη ελλαδα τα πραγματα ητσν τελειως διαφορετικά με αφθονα χιονια κυρίως στην ηπειρωτική Ελλαδα (ειχα βαρεθεί να ακουω για τα χωριά του Ασπροποτάμου,και τις ραχες τυμφρηστου)

Το κυριότερο ομως στις προηγουμενες δεκαετίες ηταν η Ανατολική Ευρώπη που από τον Οκτώμβρη εδινε πόνο τα βαλκανια κιολας ηταν μονιμα χιονισμένα...τις περισσοτερες φορές από τελη Νοεμβρίου .

Στην αθηνα αντιθετα που εζησα από το 87 ως το 95 ,και μετα από το 2000 εως το 2010 θυμαμαι....καλα χιονια 4 φορές...(92,2002,2004,2008)....ακόμα να μνημονευσω τον απιθανο χειμωνα 82-83 για την Αθηνα και φυσικα το 87.

Οσον αφορά την κλιματική αλλαγή η κουβεντα ειναι πολύ μεγάλη ,σιγουρα η ανατολική Ευρώπη  ειναι πια "καυτη" σε σχέση με τις δεκαετιες που ηξερα....αλλά....το κλιμα συνεχεια αλλάζει και αναζητά την ισσοροπία.Τέλος να πω οτι δεν ειχαμε ποτε τις εμμονες της τελευταίας ειδικα πενταετίας...η κυκλοφορία μπορουσε και αλλαζε....και οι καλοκαιρίες πάντα ειχαν ενα τελος.....αυτα για να βοηθησω την οποια συζήτηση η σκέψεις.

φιλε μου πλακα μας κανεις  κ δεν ξερω κατα ποσο η Ν. Μεσημβρια εχει σχεση με την πεδιαδα του αξιου κ με τον νομο κιλκις εγω μιλαω για την περιοχη μου που την ξερω καλυτερα απο τον καθενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Μετά τα τελευταία τρεξίματα αισίως κερδίζει την μάχη…..το παικο….στην κορυφή του!!! Ναι θα χιονίσει παιδιά στην κορυφή του παικου!! Τέλειο; Αν ήταν Νοέμβριος θα ήταν!!😆

πες τα γιατι καποιοι νομιζουν οτι εμεις εδω εχουμε χειμωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτος τοπου και χρονου οι προβλεψεις για τις θερμοκρασιες σημερα. 6 βαθμους μου εδινε το ευρωπαικο αχαχα  2 εχω μεσα στην πολη και 3.5 στο λιμανι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

φιλε μου πλακα μας κανεις  κ δεν ξερω κατα ποσο η Ν. Μεσημβρια εχει σχεση με την πεδιαδα του αξιου κ με τον νομο κιλκις εγω μιλαω για την περιοχη μου που την ξερω καλυτερα απο τον καθενα 

H νέα μεσημβρία...είναι 20 περίπου χιλιόμετρα....ΒΔ της θεσσαλονίκης και πριν το Ξηροχώρι......λιγα χιλιομετρα από το Νεο Αγιονερι...οπως κατάλαβες πολύ κοντά στα συνορα με το Κιλκίς....αυτά που εγραψα όμως ειναι αλήθειες και οτι θυμάμαι....εγώ.....

για την Αξιούπολη φυσικά και δεν εχω εικόνα...μια εικόνα που εχω για βεροια και κατερινη ας πουμε ξερω οτι αλλος θεος με αφθονα χιόνια...οταν κάτσει ....αλλά για αυτά τα μέρη που εγραψα...υετικά ηταν ανάπηρα

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Galanto είπε:

 

Που πάτε ρε γατάκια.....0,8 και πέφτει αλλα ουτε εγω θα το δω χαχαχχαχα

Ελα ρε που δεν θα χιονισει Γρεβενα...10+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bardaris είπε:

H νέα μεσημβρία...είναι 20 περίπου χιλιόμετρα....ΒΔ της θεσσαλονίκης και πριν το Ξηροχώρι......λιγα χιλιομετρα από το Νεο Αγιονερι...οπως κατάλαβες πολύ κοντά στα συνορα με το Κιλκίς....αυτά που εγραψα όμως ειναι αλήθειες και οτι θυμάμαι....εγώ.....

τα πραγματα ειναι απλα ρωτα τον ice να σου πει τι εκανε κιλκις τις δεκαετιες που ανεφερες με το συμπαθειο εισαι εντελως εκτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελα ρε που δεν θα χιονισει Γρεβενα...10+

Αφου τον ξερεις καταρχην σκεψουν οτι η δυτικη μακεδονια δεν θα εχει πουθενα πανω απο 0 στα 850 και αγχωνεται χαχαχ..γκρινιας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αφου τον ξερεις καταρχην σκεψουν οτι η δυτικη μακεδονια δεν θα εχει πουθενα πανω απο 0 στα 850 και αγχωνεται χαχαχ..γκρινιας 

Αυτο βλεπω και οι ανεβασμενες Τ πιυ δινει ο παιος για μεσημερι δεν θα ερθουν ποτε αφου αγνοει το αναγλυφο και την ηπερωτικοτητα.Μπορει να δουμε και 20ποντο+ αυριο και μεχρι αργα τη νυχτα προς Τεταρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

τα πραγματα ειναι απλα ρωτα τον ice να σου πει τι εκανε κιλκις τις δεκαετιες που ανεφερες με το συμπαθειο εισαι εντελως εκτος

κοίτα....ανέφερα...συγκεκριμένες ημερομηνίες...και χαρακτηριστικά....και συγκεκριμένη περιοχή σαφώς δεν μίλησα για το Κιλκίς επομένως.... αν ηθελες να μου πέις κάτι θα μπορούσες να μου πείς για αυτήν την περιοχή.....το σταματώ εδώ....η μάλλον αστο .....τελείως...

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...