Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο στις 8 είναι ρεταλι για μας. Αυτά είναι για Κ.Β. να δουν λίγο φέτος κάτι πριν φύγει ο χειμώνας. Αυτό στις 14 όμως το θέλω όλο μεσα στην πόρτα μου. Το λέω απροκάλυπτα. Όλη η σύγκλιση να ξεκινάει Χαλκιδική Σποράδες και να καταλήγει  κεντροβορεια Εύβοια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ειδες οσα σεναρια εχω πιο δυτικα?χαχαχ ετοιμασου

Ναι αυτκ κοταγα και παράξενο γιατι σημερα εμφανίστηκαν; ;;λες να χω καμια πιθανότητα Κώστα να βγει καλος χιονιας με χαμηλο στάσιμο η μπα;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα να ξεκουραστούμε δεν μας αφήνει φέτος χαχα. Εμφανίστηκε ωραία φασούλα για Τρίτη-Τετάρτη, η οποία όμως φαίνεται πάλι δεν θα έχει καλές θερμοκρασίες για τα πεδινά (για της περιοχής μου τουλάχιστον). Οπότε βλέπω να οδεύουμε σε άλλη μια χαμένη ευκαιρία.  Ήδη χθες 20 χιλιοστά πήγαν χαμένα σε βροχή με 2 και 3 βαθμούς.😢

Μια φορά μέσα στον μήνα να συνδυαστεί υετός, έστω 15-20 χιλιοστάκια, με ένα -8 να δούμε άλλο ένα χιονάκι και ο φετινός χειμώνας θα βγεί εξαιρετικός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξυ μιας και ακουσα τι περνανε αυτοι οι δυτικοευρωπαιοι καιροφιλοι, ενταξει εχουν δει και χειροτερους χειμωνες (ειχαν θερμο Δεκεμβρη)

image.png.c347e10c61ae1bae1723c73b28d0ab04.png

Στα δικα μας η κυκλοφορια μου θυμιζει Φεβρουαριο 2019, με αρκετες κατεβασιες και τον τελευταιο τιμιο Φλεβαρη (προηγουμενοι 2015,2012)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης υπέροχος μέσος όρος ευρωπαίου απο 12 και μεταστα κεντροβορεια με τα σενάρια να είναι μεταξύ μείον 4 με μειον 6 τα περισσότερα χωρίς να έχει ακραία άρα πάμε καλά και με υετο αρκετά ...παιτευω ηρθε η ευκαιρια των κεντροβορειων

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτο στις 8 είναι ρεταλι για μας. Αυτά είναι για Κ.Β. να δουν λίγο φέτος κάτι πριν φύγει ο χειμώνας. Αυτό στις 14 όμως το θέλω όλο μεσα στην πόρτα μου. Το λέω απροκάλυπτα. Όλη η σύγκλιση να ξεκινάει Χαλκιδική Σποράδες και να καταλήγει  κεντροβορεια Εύβοια. 

Αγαπητέ Νικόλα,

το τι θα πάρει ο καθένας θα το αποφασίσει ο καιρός,τα προσηνεμα φέτος μετά τον ιστορικό της Ελπίδας παράπονο δεν μπορούν να έχουν.

Αλλά τα κεντροβορεια δεν είδαμε και τίποτα για να αρκεστουμε στο ρεταλι.

Οπότε καιρικά και μόνο είμεθα εχθροί μέχρι το τέλος του χειμώνα.

Και όποιος και να χιονιστει το ίδιο θα χαρούμε όπως και στην ελπίδα..!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι βροχούλα μας δίνει ο παιος ρε παιδιά στο κύριο; Τι πρέπει να κάνουμε φέτος; Σπαθιά να καταπιούμε; 😆 

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Galanto said:

Επίσης υπέροχος μέσος όρος ευρωπαίου απο 12 και μεταστα κεντροβορεια με τα σενάρια να είναι μεταξύ μείον 4 με μειον 6 τα περισσότερα χωρίς να έχει ακραία άρα πάμε καλά και με υετο αρκετά ...παιτευω ηρθε η ευκαιρια των κεντροβορειων

Για τόσο μακριά είναι ''ακραία''. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι αυτκ κοταγα και παράξενο γιατι σημερα εμφανίστηκαν; ;;λες να χω καμια πιθανότητα Κώστα να βγει καλος χιονιας με χαμηλο στάσιμο η μπα;;;;

Εξπρες 10ποντο ευκολα βγαινει..για εσας μιλαω παντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτο στις 8 είναι ρεταλι για μας. Αυτά είναι για Κ.Β. να δουν λίγο φέτος κάτι πριν φύγει ο χειμώνας. Αυτό στις 14 όμως το θέλω όλο μεσα στην πόρτα μου. Το λέω απροκάλυπτα. Όλη η σύγκλιση να ξεκινάει Χαλκιδική Σποράδες και να καταλήγει  κεντροβορεια Εύβοια. 

Εσυ ρε νυφιτσα που εξαφανιστηκες μυρισες προσηνεμο και επανηλθες?χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εσυ ρε νυφιτσα που εξαφανιστηκες μυρισες προσηνεμο και επανηλθες?χαχα

Και μοιραζει και τα ρεταλια ο μεγαλοκαρδος....χαχαχχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και μοιραζει και τα ρεταλια ο μεγαλοκαρδος....χαχαχχαχα

Υπαρχει χρονια που να εχει βγαλει δυο γκογκες καλους θυμασαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Υπαρχει χρονια που να εχει βγαλει δυο γκογκες καλους θυμασαι?

2 μεγαλα χιονια σε πεδινα,οχι,ισως το 92...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Υπαρχει χρονια που να εχει βγαλει δυο γκογκες καλους θυμασαι?

Για ολα υαπρχει μια πρωτη χρονια χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Υπαρχει χρονια που να εχει βγαλει δυο γκογκες καλους θυμασαι?

Πριν λίγες μέρες έπεσα τυχαία σε αυτό :

 

 

Screenshot_20220203-231252_Facebook.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... '' Η ιστορία αναφέρει ότι από το 1900 μέχρι το 2012 στην Αθήνα είχε 500 μέρες χιονόπτωσης, δηλαδή 4,5 μέρες το χρόνο κατά μέσο όρο. Μάλιστα, το χειμώνα 1991-1992 σημειώθηκαν 19 μέρες χιονόπτωσης, 13 το 1929 και 12 μέρες το 1983 και το 1911 .... '' .....

Acropoli_Snow.jpg

https://www.meteo24news.gr/2015/04/poses-fores-epese-xioni-stin-athina-se-112-xronia.html

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Φλεβάρη του 1983 έκανε δύο Κόγκες (5 και 18 του μήνα) με καλό στρώσιμο στο κέντρο Αθήνας και θάψιμο ΒΠ, και άλλους δύο μίνι Κόγκες την Πρωτοχρονιά και τέλη Φλεβάρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα δείγματα σφοδρών προσήνεμων διατάξεων είχαν φανεί εδώ και χρόνια. Πχ 12/2016, Ζηνοβία, Ηφαιστείων . Μετριες-οριακες θερμοκρασίες, απίθανες διατάξεις και τεράστιες ποσότητες υετού. Απλά το είχαμε χάσει για λίγο. Όσο τυχεροί φάνηκε ότι ήμασταν με Μήδεια και Ελπίδα, τόσο άτυχοι ήμασταν με τα προηγούμενα. Το ανησυχητικό είναι ότι φαίνεται να μην κατεβαίνει πλέον εύκολα ο κλασσικός Κόγκας- αυλωνας του -10 και κάτω. Δεν ξέρω γιατί. Τύχη; Κλιματική αλλαγή; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Εντωμεταξυ μιας και ακουσα τι περνανε αυτοι οι δυτικοευρωπαιοι καιροφιλοι, ενταξει εχουν δει και χειροτερους χειμωνες (ειχαν θερμο Δεκεμβρη)

image.png.c347e10c61ae1bae1723c73b28d0ab04.png

Στα δικα μας η κυκλοφορια μου θυμιζει Φεβρουαριο 2019, με αρκετες κατεβασιες και τον τελευταιο τιμιο Φλεβαρη (προηγουμενοι 2015,2012)

Ο περσινος Φλεβαρης ηταν θερμος κ σε αυτους κ εδω...απορω πώς εκατσε η Μηδεια ειλικρινα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Ο περσινος Φλεβαρης ηταν θερμος κ σε αυτους κ εδω...απορω πώς εκατσε η Μηδεια ειλικρινα...

...... φάρδος αμέτρητο ....!!!!!!......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως θεωρώ ότι ΦΈΤΟΣ έσπασε η πέτρινη περίοδος για το κέντρο της Αθήνας. Όχι πέρυσι με τη Μήδεια που οκ....έστρωσε σε εύκολες επιφάνειες αλλα στους δρόμους το έλιωσε αμεσως. Ενώ φέτος ΜΑΛΙΣΤΑ!!! Φουλ στρώσιμο με διάρκεια. Και το λέω αυτό, ενώ σε μένα η Μήδεια ήταν 30-40% καλύτερη από την Ελπίδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...