Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Το πόρισμα θα το βγάλω εγώ ΈΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΊΑ ...... ΣΕ ΠΕΡΊΟΔΟ ΕΠΙΧΕΙΡΉΣΕΩΝ ΛΟΧΑΓΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟ ΑΠΌΣΠΑΣΜΑ;; 

Ιλαρχε φυσικά, προχωράς κανονικά τις διαδικασίες,τα ξέρεις καλύτερα από μένα άλλωστε 🔥🔥🔥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

xmmm καθησα και έσπασα το κεφάλι μου γιατί το ukmo ...τα ξεφτίλισε όλα...και τι να ελπίζω..

-Λοιπον  στις 72 ωρες...μπαινει ενας πολυ βαθύ χαμηλό...στην Γροιλανδία....με 940hpa στο κέντρο του αν παρατηρήσετε από την κίνιση του Β και στην συνέχεια ΒΑ Α εξαρτάται και το υψος του ριτζαρίσματος του οδηγου αντικυκλωνα αλλα και πόσο ΒΑ θα σκαψει.

-Νομίζω οτι ειναι ευνόητο οτι σε τετοιες περιοχές και με τέτοια γεωδυναμικά...ολα τα στοιχεία ειναι απρόβλεπτα...(π.χ. το βαθος και η κίνιση του χαμηλού)

παρ ολα αυτά το UKMO το χει πιασει εδω και τρείς μερες...αλλά σύμφωνα και με το δικό του τρέξιμο  ΔΕΝ νομίζω να υπάρχει ικανό ψυχος για χιονια στα βορεια  πεδινά...(το βαρέθηκα το χιόνια σε χαμηλά υψόμετρα) η εστω σε παραθαλάσια πεδινά.

ακόμα.....επειδή δεν ξέρω να εξετάζω τα 500αρια καποιος πιο εμπειρος ας μας πεί...αν εχουμε ελπίδες απο τα 500αρια τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Petros21 said:

Παντως μεχρι στιγμης ο χειμωνας για εδω ειναι φοβερος, εχουμε ενα μεγαλο χιονι και ανα εβδομαδα καιρικο ενδιαφερον για περιπτωσεις πασπαλας-νιφαδων η ωραιων παλιακων βροχοκαιριων με κρυο και χιονι στα βουνα. Σιγουρα ο καλυτερος απο το 14-15, μαλλον θα τον περασει και αυτον αν κανει ενα ακομα χιονι του 10ποντου στα υπερβορεια. Αν παμε για κατι καλυτερο, τοτε θα περασει και του 11-12..

Εγώ με το ζόρι πρόλαβα να φτάσω για το 12άρι γιατί είχαν μπλοκάρει τα φανάρια της Μεσογείων με μια αρκτική αλεπού που κυνηγούσε κάτι κοκκινολαίμηδες. Και εκεί που πάρκαρα παραλίγο να με πετύχει μια αρκτική κουκουβάγια που κυνηγούσε μάλλον lemmings στην Αγίου Ιωάννου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Το πόρισμα θα το βγάλω εγώ ΈΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΊΑ ...... ΣΕ ΠΕΡΊΟΔΟ ΕΠΙΧΕΙΡΉΣΕΩΝ ΛΟΧΑΓΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟ ΑΠΌΣΠΑΣΜΑ;; 

να ζητηθεί αρση του απορρήτου των μνμ του ice larissa μεταξύ galanou και ολων των προσήνεμων.......εκεί να δείτε θωπείες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Εγώ με το ζόρι πρόλαβα να φτάσω για το 12άρι γιατί είχαν μπλοκάρει τα φανάρια της Μεσογείων με μια αρκτική αλεπού που κυνηγούσε κάτι κοκκινολαίμηδες. Και εκεί που πάρκαρα παραλίγο να με πετύχει μια αρκτική κουκουβάγια που κυνηγούσε μάλλον lemmings στην Αγίου Ιωάννου. 

Αχαχαχα εγώ τις προάλλες κάπνιζα κάτι πράσινα φυτά και είπα σε κάτι τύπους ότι είδα λύκο να τρώει 2 σκυλιά στον Διόνυσο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

ecmwfgr-2-117.png?12

ecmwfgr-2-120.png?12

Μια ζωή ανάποδα αυτή η πόλη. Αν το έκανε αυτό στην Ελπίδα τώρα θα είχαμε μέτρο μέσα στην πόλη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Μια ζωή ανάποδα αυτή η πόλη. Αν το έκανε αυτό στην Ελπίδα τώρα θα είχαμε μέτρο μέσα στην πόλη. 

δυστυχώς Νικόλα έτσι είναι, τότε που το θέλαμε και το έδειχνα όλα τα προγνωστικά στο nowcast ο καιρός έκανε τα δικά του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

δυστυχώς Νικόλα έτσι είναι, τότε που το θέλαμε και το έδειχνα όλα τα προγνωστικά στο nowcast ο καιρός έκανε τα δικά του...

Βάλαμε το 20ποντο κέντρο και 25ποντο στα προάστια. Αλλά θέλω το κερασάκι στις 14. Εκεί να δώσει πόνο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπόν η απάντηση του κύριου Ζιακόπουλου γιατί εβαλε μια αρκουδα να κοιτάει από την πόρτα τα Μέγαρα...ομολογώ οτι τον επρηξα τον ανθρωπο βασικά....ολοι οι θεσσαλονικείς τον πρήξαμε....."Είπε ότι θα περάσει να χαιρετίσει παγουράδες και καρντάσια..." αρα Ηπειρώτες και φυσικά εμείς......!!😎 τα γιάννενα ακούν?

ευνοητο ειναι οτι μεχρι να βγάλει πρόγνωση....μας πειράζει και λίγο αφου τα θέλουμε....

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δηλαδή την Δευτέρα με Τρίτη μάλλον θα έχουμε πάλι πέρασμα βροχής μόνο ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, bardaris είπε:

λοιπόν η απάντηση του κύριου Ζιακόπουλου γιατί εβαλε μια αρκουδα να κοιτάει από την πόρτα τα Μέγαρα...ομολογώ οτι τον επρηξα τον ανθρωπο βασικά....ολοι οι θεσσαλονικείς τον πρήξαμε....."Είπε ότι θα περάσει να χαιρετίσει παγουράδες και καρντάσια..." αρα Ηπειρώτες και φυσικά εμείς......!!😎 τα γιάννενα ακούν?

ευνοητο ειναι οτι μεχρι να βγάλει πρόγνωση....μας πειράζει και λίγο αφου τα θέλουμε....

Με τα ντερεκια του μπουραν σου απαντησε??😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Με τα ντερεκια του μπουραν σου απαντησε??😂😂😂

oxi !εκεί να δείς τι πρήξιμο του χω κάνει...αλλά και οταν τα ανέφερε...ειπε οτι δεν εχουν αποφασίσει ακόμα...και πραγματι για να ...ξυνησει ο Σιβηρικός θελει πολύ δουλειά,,,,!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bardaris είπε:

oxi !εκεί να δείς τι πρήξιμο του χω κάνει...αλλά και οταν τα ανέφερε...ειπε οτι δεν εχουν αποφασίσει ακόμα...και πραγματι για να ...ξυνησει ο Σιβηρικός θελει πολύ δουλειά,,,,!!

Ναι τα βλεπω γι αυτο σου ειπα..ενταξει ευστοχες ερωτησεις του κανεις οπως θελει και αυτος...αλλα ειναι αυτο που ειπες πριν για τις απαντησεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Ναι τα βλεπω γι αυτο σου ειπα..ενταξει ευστοχες ερωτησεις του κανεις οπως θελει και αυτος...αλλα ειναι αυτο που ειπες πριν για τις απαντησεις...

κοίτα παρολο που με την κλιματική αλλαγή δεν τα χω καλά ενω ο Ζιακοπουλος τα χει...βγάζει κατι  πολύ ωραίο μερακλίδικο...που λείπει πια...αυτό μ αρέσει..,..κάτσε να δούμε τι εννοεί....γιατί η αρκουδα..ειναι καλό εως πολύ καλό σημείο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουν βγει στα σενάρια του ευρωπαιου κατι πολυ ωραίοι χιονιαδες για δω  καθώς ο αυλωνας παει αδριατικη ...πιστυω θα χουμε αλλαγές ακομα αρκετες...Ίσως προκύψει πολυ δυνατός χιονιας ισως και τιποτα αυριο θα δειξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bardaris είπε:

κοίτα παρολο που με την κλιματική αλλαγή δεν τα χω καλά ενω ο Ζιακοπουλος τα χει...βγάζει κατι  πολύ ωραίο μερακλίδικο...που λείπει πια...αυτό μ αρέσει..,..κάτσε να δούμε τι εννοεί....γιατί η αρκουδα..ειναι καλό εως πολύ καλό σημείο....

Ερε τι εννοει και εσυ οποιος ασχολειτε σοβαρα με το αθλημα και δεν αντιγραφει μεσοπροθεσμους χαρτες βλεπει οτι ο φλεβαρης θα ειναι χειμερινος και ψυχρος...με σοβαρες πιθανοτητες να δουν χιονια και τα βορεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Έχουν βγει στα σενάρια του ευρωπαιου κατι πολυ ωραίοι χιονιαδες για δω  καθώς ο αυλωνας παει αδριατικη ...πιστυω θα χουμε αλλαγές ακομα αρκετες...Ίσως προκύψει πολυ δυνατός χιονιας ισως και τιποτα αυριο θα δειξει 

Ειδες οσα σεναρια εχω πιο δυτικα?χαχαχ ετοιμασου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...