Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Καλημερα...εμενα με ανησυχει οτι η εμυ...δεν εχει εκδοσει ουτε ενα εκτακτο δελτιο..και απο οτι φενεται δεν θα παρει και ονομα...

Λες και αυτές που πήραν όνομα μας σαρωσαν φέτος εδώ χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Εμάς μόνο πετσόκοψε! 😅 Το θέμα είναι ότι και ο θεός να μου πει να μην ελπίζω, εγώ πάλι θα κοιτάω τα μοντέλα μπας και μας δώσουν τον μισό με ένα βαθμό ακόμα και αν δεν τον δώσουν θα τον περιμένω στο ναουκαστ🤡

Αχ βρε Κοσμα μετο Παικο απο πισω σου και με τετοιες Τ στα 850 εσυ ελπιζεις.Τελος παντων αυτο ειναι δικο σου θεμα αλλα ειναι ματαιο.Καλο κουραγιο .......(αΜΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΣΤΕΙΛΤΟ ΚΑΙ χαλκηδονα χχαχαχαχαχαχ)

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mountain είπε:

Αχ βρε Κοσμα μετο Παικο απο πισω σου και με τετοιες Τ στα 850 εσυ ελπιζεις.Τελος παντων αυτο ειναι δικο σου θεμα αλλα ειναι ματαιο.Καλο κουραγιο .......(αΜΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΣΤΕΙΛΤΟ ΚΑΙ χαλκηδονα χχαχαχαχαχαχ)

 

Δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω, αν μπορούσα να ρίξω το παικο θα το έριχνα!!!😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δεν ικανοποιουμαι πλεον θα ναι 7 η φορά φέτος τωρα θελω πανω απο 10 ποντο

Εσυ εισαι σαν αυτον που εκανε sex  7 φορες με την Μονικα μπελουτσι και αντι να το κανει 3 φορες το καθε βραδυ το κανε 2 η 1 δεν παιζεσε χχαχαχαχαχαχαχαχαχ Τι να πουμε και εμεισ που εχουμε εντρυφισει την μοναστικη ζωη???χαχαχαχχα

  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για χορτιατη και ορεινα χαλκιδικης θα ειναι η καλυτερη κακοκαιρια της σεζον. Ο χορτιατης παιζει να βαλει και πανω απο μισο μετρο με αυτα που φαινονται απογευμα κυριακης. Τα κανει κατι τετοια. Το εκανε στην ωκεανιδα,το εχει κανει με το κιτρινο χιονι,το εχει κανει φλεβαρη 2009 αν θυμαμαι καλα,με 60 ποντους χιονι,το εκανε την πρωταπριλια 2020,το εκανε δεκεμβρη 2012. Δυστυχως για την πολη πολυ δυσκολα θα δει κατι καλυτερο απο βροχη με 4 βαθμους. Κι αυτο λογω πολυ εντονων φαινομενων,παιζει να δουμε και 50 χιλιοστα σε ενα 12ωρο. Μακαρι να ηταν γεναρης

 

Επειδη εχω εναν φιλο τρελο,ειδικα με την οδηγηση στα χιονια, μαλλον θα παμε χορτιατη,οποτε θα υπαρξει ρεπορταζ χαχα. Οχι απο το χωριο βεβαια,γιατι δεν ειμαστε φλωροι,απο το καταφυγιο στα 1100 μετρα. Το 19 στην ωκεανιδα γαν ειχαμε κατσει αλλα 10 λεπτα θα ειχαμε αποκλειστει γιατι το χιονι εφτασε προφυλακτηρα οσο το αφησαμε για περπατημα. Αν ριξει τα χιλιοστα που δειχνουν τα μοντελα,το βουνο θα δει πολυ μεγαλα υψη χιονιου σε πολυ λιγες ωρες,αφου εκτος των μμ που μας δινουν, υπαρχει κι ο ορογραφικος υετος. Οι ραγδαιοτητες παντως φαινονται αντιστοιχες του αθηναϊκου χιονια με 40-50 χιλιοστα συγκεντρωμενα μεσημερι-απογευμα κυριακης. +ορογραφικο υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mountain είπε:

Εσυ εισαι σαν αυτον που εκανε sex  7 φορες με την Μονικα μπελουτσι και αντι να το κανει 3 φορες το καθε βραδυ το κανε 2 η 1 δεν παιζεσε χχαχαχαχαχαχαχαχαχ Τι να πουμε και εμεισ που εχουμε εντρυφισει την μοναστικη ζωη???χαχαχαχχα

  

Ποσό θα ήθελα να είμαι στη δυτική Μακεδονία ή έστω στη Νάουσα που πολλές φορές πάει μαζί τους…δεν έχω να θυμάμαι κανέναν πολύ μεγάλο χιονια σε αυτό το άχρηστο μέρος! Μεγάλες παγωνιές μπόλικες. Ακόμα κι όταν το βλέπουμε εδώ παρακαλάμε να ρίξει μισή ώρα ακόμα και πάντα για 4-5μμ υετου. Το 10ποντο είναι ο στόχος μας και πολλές φορές δεν εκπληρώνεται ούτε αυτό…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Για χορτιατη και ορεινα χαλκιδικης θα ειναι η καλυτερη κακοκαιρια της σεζον. Ο χορτιατης παιζει να βαλει και πανω απο μισο μετρο με αυτα που φαινονται απογευμα κυριακης. Τα κανει κατι τετοια. Το εκανε στην ωκεανιδα,το εχει κανει με το κιτρινο χιονι,το εχει κανει φλεβαρη 2009 αν θυμαμαι καλα,με 60 ποντους χιονι,το εκανε την πρωταπριλια 2020,το εκανε δεκεμβρη 2012. Δυστυχως για την πολη πολυ δυσκολα θα δει κατι καλυτερο απο βροχη με 4 βαθμους. Κι αυτο λογω πολυ εντονων φαινομενων,παιζει να δουμε και 50 χιλιοστα σε ενα 12ωρο. Μακαρι να ηταν γεναρης

 

Επειδη εχω εναν φιλο τρελο,ειδικα με την οδηγηση στα χιονια, μαλλον θα παμε χορτιατη,οποτε θα υπαρξει ρεπορταζ χαχα. Οχι απο το χωριο βεβαια,γιατι δεν ειμαστε φλωροι,απο το καταφυγιο στα 1100 μετρα. Το 19 στην ωκεανιδα γαν ειχαμε κατσει αλλα 10 λεπτα θα ειχαμε αποκλειστει γιατι το χιονι εφτασε προφυλακτηρα οσο το αφησαμε για περπατημα. Αν ριξει τα χιλιοστα που δειχνουν τα μοντελα,το βουνο θα δει πολυ μεγαλα υψη χιονιου σε πολυ λιγες ωρες,αφου εκτος των μμ που μας δινουν, υπαρχει κι ο ορογραφικος υετος. Οι ραγδαιοτητες παντως φαινονται αντιστοιχες του αθηναϊκου χιονια με 40-50 χιλιοστα συγκεντρωμενα μεσημερι-απογευμα κυριακης. +ορογραφικο υετο

Την ίδια αρρώστια έχω κι εγώ με οδήγηση στα χιόνια αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις χωρίς τετρακίνητο προτιμώ να κάτσω σπίτι μου ή το πολύ πολύ καμία βόλτα Νάουσα-άγιο Νικόλα που και να μείνω θα μπορέσουν να με βρουν σύντομα 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Για χορτιατη και ορεινα χαλκιδικης θα ειναι η καλυτερη κακοκαιρια της σεζον. Ο χορτιατης παιζει να βαλει και πανω απο μισο μετρο με αυτα που φαινονται απογευμα κυριακης. Τα κανει κατι τετοια. Το εκανε στην ωκεανιδα,το εχει κανει με το κιτρινο χιονι,το εχει κανει φλεβαρη 2009 αν θυμαμαι καλα,με 60 ποντους χιονι,το εκανε την πρωταπριλια 2020,το εκανε δεκεμβρη 2012. Δυστυχως για την πολη πολυ δυσκολα θα δει κατι καλυτερο απο βροχη με 4 βαθμους. Κι αυτο λογω πολυ εντονων φαινομενων,παιζει να δουμε και 50 χιλιοστα σε ενα 12ωρο. Μακαρι να ηταν γεναρης

 

Επειδη εχω εναν φιλο τρελο,ειδικα με την οδηγηση στα χιονια, μαλλον θα παμε χορτιατη,οποτε θα υπαρξει ρεπορταζ χαχα. Οχι απο το χωριο βεβαια,γιατι δεν ειμαστε φλωροι,απο το καταφυγιο στα 1100 μετρα. Το 19 στην ωκεανιδα γαν ειχαμε κατσει αλλα 10 λεπτα θα ειχαμε αποκλειστει γιατι το χιονι εφτασε προφυλακτηρα οσο το αφησαμε για περπατημα. Αν ριξει τα χιλιοστα που δειχνουν τα μοντελα,το βουνο θα δει πολυ μεγαλα υψη χιονιου σε πολυ λιγες ωρες,αφου εκτος των μμ που μας δινουν, υπαρχει κι ο ορογραφικος υετος. Οι ραγδαιοτητες παντως φαινονται αντιστοιχες του αθηναϊκου χιονια με 40-50 χιλιοστα συγκεντρωμενα μεσημερι-απογευμα κυριακης. +ορογραφικο υετο

Μην το δένεις κόμπο Τάσο για την πολη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα.Εχετε πιασει σφιχτα με γυμνο χερι τηγανι που μολις το βγαλατε απο το φουρνο και να ακουστει κι ενα "φςςςς"????Αυτο επαθα χθες το βραδυ.Δεν εχω ζησει μεγαλυτερο πονο.Αραχτος λοιπον θα εχω τον χρονο σημερα να αναλυσουμε την κακοκαιρια που ερχεται στα κεντροβορεια και θα αφησει πολυ χιονι.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ISIMERINOS είπε:

Μην το δένεις κόμπο Τάσο για την πολη

Θεσσαλονίκη έχει σίγουρα περισσότερες πιθανότητες από εμάς! Καλά Ασβεστοχωρι εξοχή θα βάλουν πολύ πράμα λογικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα.Εχετε πιασει σφιχτα με γυμνο χερι τηγανι που μολις το βγαλατε απο το φουρνο και να ακουστει κι ενα "φςςςς"????Αυτο επαθα χθες το βραδυ.Δεν εχω ζησει μεγαλυτερο πονο.Αραχτος λοιπον θα εχω τον χρονο σημερα να αναλυσουμε την κακοκαιρια που ερχεται στα κεντροβορεια και θα αφησει πολυ χιονι.

 

Μου θυμίζει τον πόνο που θα νιώθω την Κυριακή καθώς θα τρωω 40μμ με 4 βαθμούς 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς για τα κεντρικά το χαμηλό φεύγει αρκετά βόρεια αφήνοντας μας εκτός από φαινόμενα και θερμοκρασίες,μπας και μας κάτσε η  μπίλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή η διάρκεια αλλά πολλές φορές τίποτα δεν συγκρίνεται με ένα ουαν ναιτ Σταντ λίγων ωρών στο καπό ενός αυτοκινήτου δίπλα σε κεντρική αρτηρία μέσα σ ένα πάρκιγκ...κάντε το εικόνα ..ε κάπως έτσι πιστεύω ότι θα είναι το μεσημερη της Κυριακής για την Θεσσαλονίκη καιρικά...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Galanto said:

Το μόνο που μας σώζει α δούμε 20 ποντο εδω να τα βρούμε στη μέση παιος και τζιφος 

Με Τζίφο το 20ποντο είναι το κατώτατο εκτός κι αν δεν προσεγγίζω καλά τη θέση της πόλης στο 0.25. 

Επίσης καλά τα νέα για τα προάστια της Θεσσαλονίκης, ειδικά όσο πάμε πιο ανατολικά με βάση τα επίπεδα παγοποίησης που είναι στα 500μ αν και με βάση το wet bulb οι χιονοπτώσεις δύσκολα να κατέβουν κάτω από τα 300μ.

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Την ίδια αρρώστια έχω κι εγώ με οδήγηση στα χιόνια αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις χωρίς τετρακίνητο προτιμώ να κάτσω σπίτι μου ή το πολύ πολύ καμία βόλτα Νάουσα-άγιο Νικόλα που και να μείνω θα μπορέσουν να με βρουν σύντομα 🤣

Με ενα τογιοτα χαμηλο παμε. Απλα εχει λαστιχα 4 seasons, οποτε δεν εχει προβλημα σταθεροτητας. Μονο αν εχει υψος χιονιου που δεν μπορει να το σπρωξει το αμαξι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Με ενα τογιοτα χαμηλο παμε. Απλα εχει λαστιχα 4 seasons, οποτε δεν εχει προβλημα σταθεροτητας. Μονο αν εχει υψος χιονιου που δεν μπορει να το σπρωξει το αμαξι

ΙΧ; Καμικάζι είστε, εγώ έχω οπελ βεκτρα που είναι επισης σχετικά χαμηλά ο προφυλακτήρας και μετά τους 25-30 πόντους έχω θέμα. Λάστιχα 4 εποχών κι εγώ αλλά χωρίς αλυσίδες δεν ανεβαίνει ούτε με 10 πόντους 😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο νοτια το χαμηλο στο αικον τράβηξε 1 μισή βαθμο κατω τη θερμοκρασία και ο καλος υετος πηγε ς5 με 10 οπότε μας ριχνει ευκολα 20 ποντο,, στόχος να μείνει ο τζιφος εκει που είναι η ελαχιστα να πάει βορεια και φυσικά να πάει αρκετα νοτια ο ευρωπαιος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

ΙΧ; Καμικάζι είστε, εγώ έχω οπελ βεκτρα που είναι επισης σχετικά χαμηλά ο προφυλακτήρας και μετά τους 25-30 πόντους έχω θέμα. Λάστιχα 4 εποχών κι εγώ αλλά χωρίς αλυσίδες δεν ανεβαίνει ούτε με 10 πόντους 😆

φιατακι τσικουετσεντο δεν κολαει πουθενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

φιατακι τσικουετσεντο δεν κολαει πουθενα

Με το δικό μου δεν ξέρω τι πάει στραβά, αντί να πηγαίνει καλύτερα έχοντας βάρος και μεγάλο πάτημα, δεν ανεβαίνει με τίποτα και με κορυφαία λαστιχα(όχι χιονολάστιχα όμως). Η καλύτερη λύση για μένα όμως είναι το vw Taro με 3 τσουβάλια λίπασμα τέρμα πίσω στην καρότσα και αλυσίδες. Το ανεβάζω όπου θες 😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω είμαι νικητής των εξορμήσεων με δικινητα😂 Μερσεντές , χειμωνιάτικα λάστιχα και αλυσίδες όταν πια το χιόνι το μαζεύει ο προφυλακτήρας. Highlight το χιόνι να περνάει πάνω από το καπο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πιο νοτια το χαμηλο στο αικον τράβηξε 1 μισή βαθμο κατω τη θερμοκρασία και ο καλος υετος πηγε ς5 με 10 οπότε μας ριχνει ευκολα 20 ποντο,, στόχος να μείνει ο τζιφος εκει που είναι η ελαχιστα να πάει βορεια και φυσικά να πάει αρκετα νοτια ο ευρωπαιος 

Ε όχι!!!!να που γίνεται και αυτό...να μείνει εκεί που είναι ο παιος...μόνο με τα Γρεβενά δεν έχω συγκρουστεί..χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον δεν το έχω δει ποτέ να δίνει τόσο υετο...μας χιονίζει και αυτό πάντως ...και καλύτερη την υποτροπή της Δευτέρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...