Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Φυλακή θα πάμε, ως τέλη Μάρτη τουλάχιστον!!

Καλοκαιρία ανηξιατηκι  τα κούλουμα  χαρταετό με κοντομανικα  μου είπε η γειτόνισσα που πετάγε τα σκουπίδια....🆘😁😁

gens-0-0-276(2).png

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπιλλιες!!!Καμήλες!!οριζοντιωσεις !!!παραλληλόγραμμα....τα πάντα μέσα τα πάντα όλα!!!!ΜΠΑΝΑΝΑΑΑ ΜΠΑΜΠΗΗΗ...😎😎😎...καλημερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Μπιλλιες!!!Καμήλες!!οριζοντιωσεις !!!παραλληλόγραμμα....τα πάντα μέσα τα πάντα όλα!!!!ΜΠΑΝΑΝΑΑΑ ΜΠΑΜΠΗΗΗ...😎😎😎...καλημερες

Καλημέρα...το θέμα είναι να είναι δυτικά η λίμνη και βόρεια μας η μπίλια να συνδυαστεί υετός με κρύο....αλλιώς βροχούλες τα πεδινά δυστυχώς.. ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Καλημέρα...το θέμα είναι να είναι δυτικά η λίμνη και βόρεια μας η μπίλια να συνδυαστεί υετός με κρύο....αλλιώς βροχούλες τα πεδινά δυστυχώς.. ....

Ναι αλλά προς το παρών κοιτάμε διάταξη σε γενικό πλαίσιο...είναι Μάρτιος είναι δύσκολα ακόμη και με μια πολύ καλή διάταξη αλλά όλο αυτό που πάει να γίνει πιθανόν να έχουμε να το δούμε χρόνια σε χειμερινό η ημιχεινεριβο μήνα .Κάτι που διαταξιακα να αφορά μόνο τα βόρεια δηλαδή...τα υπόλοιπα θα τα ψάξουμε στην πορεία ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Ναι αλλά προς το παρών κοιτάμε διάταξη σε γενικό πλαίσιο...είναι Μάρτιος είναι δύσκολα ακόμη και με μια πολύ καλή διάταξη αλλά όλο αυτό που πάει να γίνει πιθανόν να έχουμε να το δούμε χρόνια σε χειμερινό η ημιχεινεριβο μήνα .Κάτι που διαταξιακα να αφορά μόνο τα βόρεια δηλαδή...τα υπόλοιπα θα τα ψάξουμε στην πορεία ...

Καλημερα Βαγγελη Αυτη τη φορα θα διαφωνησω μαζι σου.Οτι και να κανει οπωσ και να το κανει τα πεδινα εναι εκτοσ Απο τα 600 700 μετρα και πανω μετα τισ 27 28 ναι αλλα για τα χαμηλα οχι.Δυστυχωσ .Δεν υπαρχει τιποτα που να συνηγορει κατι τετοιο ,βροχουλεσ ανοιξιατικεσ για μας και ως εδω. Την καλημερα μου φιλε και καλα ναπερνας.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμμία ελπίδα δεν αφήνουν για τα πεδινά της Αττικής τα πρωινά τρεξίματα... Χάσαμε και την κακοκαιρία που υποτίθεται θα είχαμε μεσοβδόμαδα... overall πολύ μέτριος ο Φεβρουάριος για Αττική με λιγα φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Από 1 Μαρτίου και μετά, χιόνια στα πεδινά εδώ πάνω.. αυτό δείχνουν.. Καλημέρα

Είσαι θεός!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Από 1 Μαρτίου και μετά, χιόνια στα πεδινά εδώ πάνω.. αυτό δείχνουν.. Καλημέρα

Καλημερα συνονοματε.Εσυ μιλας για Α Μακεδονια και εγω για Κ Μακεδονια αλλα τα ματια του λαγου και αλλα τησ κουκουβαγιας τωρα για να κανω και το ρεζουμε το να χιονισει στο χωριο του χορτιατη η εστω στην καλυτερη στο πανοραμα τησ θεσσαλονικης δε μου λεει τιποτα γιατι ειναι ητε ορεινα ητε ημιορεινα Το να ριξει ομως στα πεδινα ειναι αλλο και τιποτα μα τιποτα δινει κατι τετοιο.Και παλι την καλημερα μου

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δευτερα και Τριτη, φαινεται θα εχουμε ΒΔ και ΒΒΔ και οπουδηποτε χιονοφαινομενα θα παιξουν πιο χαμηλα....ομως ας ειμαστε ολοι επιφυλακτικοι, γιατι προϊόντος των ημερων αντι να ισορροπουν τα μοντελα, αποκλίνουν....η μπιλια σε 2 δεν υπαρχει ή ειναι ηπια, στα αλλα 3 υπαρχει και ειναι απο γρηγορη ως δυνατη, οποτε θαρρω ως το ΣΚ θα μας ταλαιπωρουν....λιγο να βαζει πλατουλα ο Α, λιγο η διαταξη, λιγο η μπιλια, λίγο οι ανεμοι και οι διαταραχες ψηλα, και και κλπ, θα εχουμε θριλερ!!!

Το θεμα που κλειδωσε ειναι οτι παμε πιθανοτατα σε πολυ μακρο χειμωνιατικο σκηνικο, στο οποιο ΟΛΑ ειναι ανοιχτα, απο ηπια κρυα κ χιονια, μεχρι κογκακια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δευτερα και Τριτη, φαινεται θα εχουμε ΒΔ και ΒΒΔ και οπουδηποτε χιονοφαινομενα θα παιξουν πιο χαμηλα....ομως ας ειμαστε ολοι επιφυλακτικοι, γιατι προϊόντος των ημερων αντι να ισορροπουν τα μοντελα, αποκλίνουν....η μπιλια σε 2 δεν υπαρχει ή ειναι ηπια, στα αλλα 3 υπαρχει και ειναι απο γρηγορη ως δυνατη, οποτε θαρρω ως το ΣΚ θα μας ταλαιπωρουν....λιγο να βαζει πλατουλα ο Α, λιγο η διαταξη, λιγο η μπιλια και και κλπ, θα εχουμε θριλερ!!!

Το θεμα που κλειδωσε ειναι οτι παμε πιθανοτατα σε πολυ μακρο χειμωνιατικο σκηνικο, στο οποιο ΟΛΑ ειναι ανοιχτα, απο ηπια κρυα κ χιονια, μεχρι κογκακια!!

Συμφωνω ακριβως σε οτι ειπες Κωστα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακαρι να βγει αυτο που διαφαινεται για κυριακη και μετα με πολλα νερα στα πεδινα και πολλα χιονια σε ολα τα ορεινα αλλα και τα ημιορεινα της κεντροβορειας χωρας.Απο τις πιο αξιοπρεπεις και γενικευμενες κακοκαιριες φετος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Συμφωνω ακριβως σε οτι ειπες Κωστα...

Αν ειστε λιγο τυχεροι εκει μπορει να δειτε το καλυτερο χιονι φετος,αρκει να μην εκφυλιστει κι αλλο το ψυχος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αν ειστε λιγο τυχεροι εκει μπορει να δειτε το καλυτερο χιονι φετος,αρκει να μην εκφυλιστει κι αλλο το ψυχος.

Θελουμε μειον 2  George αν ερθει μειον 2 πιστευω να το δουμε , πιο κατω λογω εποχης δε μας παιρνει...αν καταφέρει ο υετος βραδυ 27 μεχρι μεσημερι 28 να συνδυαστεί με ψυχος ειμαστε κομπλέ.....Πάνω από μισα ανσαμπλ ευρωπαιου μας βγαζουν πανω απο 1ο ποντους και αρκετα πανω απο 15, και του τζιφου το ίδιο αλλα τα κύρια δεν ακολουθουν δυστυχως ,, 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κανεις δεν ειν απ εξω, κανεις δεν ειναι μεσα, ολοι ελπιζουν και οι εκπληξεις καραδοκουν ...με ΒΔ χιονι θα δουν κ πεδινα τμηματα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και η κακοκαιρια της κυριακης οσο πλησιαζουμε θα μαζευεται...Οπως ολες οι αλλες...Ηδη η τρεχουσα για την Αττικη εξαφανιστηκε ενω προ ημερων εταζαν τα μοντελα πνιγμους..Ελπιζω μονο να να μην βρεξει αυριο...Στο κρυονερι ψησιμο και βροχη δε λεει...Καλο καιρο θελω αυριο...

Η κρητη και το ανατολικο αιγαιο απο σημερα μεχρι και την αλλη δευτερα θα δουν πολλα πολλα νερα...

Τελος η δυτικη Μακεδονια εχει ακομα ελπιδες!!Και ισως και αλλα πεδινα της βορειας χωρας..Μακαρι...Καλη σας μερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Mountain είπε:

Καλημερα συνονοματε.Εσυ μιλας για Α Μακεδονια και εγω για Κ Μακεδονια αλλα τα ματια του λαγου και αλλα τησ κουκουβαγιας τωρα για να κανω και το ρεζουμε το να χιονισει στο χωριο του χορτιατη η εστω στην καλυτερη στο πανοραμα τησ θεσσαλονικης δε μου λεει τιποτα γιατι ειναι ητε ορεινα ητε ημιορεινα Το να ριξει ομως στα πεδινα ειναι αλλο και τιποτα μα τιποτα δινει κατι τετοιο.Και παλι την καλημερα μου

 

Γειά σου φίλε μου mountain.Οι προϋποθέσεις για χιόνια σε μηδενικά υψόμετρα, δημιουργούνται για όλη την Βόρειο Ελλάδα από 1 Μαρτίου και μετέπειτα.. Νομίζω, είμαστε σε καλύτερη μοίρα, αυτή την φορά,σε σχέση με τις προηγούμενες κακοκαιρίες που μας είχαν απασχολήσει!!Την καλημέρα μου🙏

Επεξεργάστηκε από Χειμωνας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μειον 1,5 με μειον 2 πηγε ο μεσοος ορος στα 850 απο 0 χθες ιδια ωρα στα ανσαμπλ του ευρωπαιου...αμα δε χιονισει με τετιια ανσαμπλ ειμαστε άξιοι της μοίρας μας 

 

Screenshot_20220223-100152_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και η κακοκαιρια της κυριακης οσο πλησιαζουμε θα μαζευεται...Οπως ολες οι αλλες...Ηδη η τρεχουσα για την Αττικη εξαφανιστηκε ενω προ ημερων εταζαν τα μοντελα πνιγμους..Ελπιζω μονο να να μην βρεξει αυριο...Στο κρυονερι ψησιμο και βροχη δε λεει...Καλο καιρο θελω αυριο...

Η κρητη και το ανατολικο αιγαιο απο σημερα μεχρι και την αλλη δευτερα θα δουν πολλα πολλα νερα...

Τελος η δυτικη Μακεδονια εχει ακομα ελπιδες!!Και ισως και αλλα πεδινα της βορειας χωρας..Μακαρι...Καλη σας μερα!!

Τιποτε δεν εκφυλιζεται κι αυτιο θαχει βροχες ναι, βορειου ρευματος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Γειά σου φίλε μου mountain.Οι προϋποθέσεις για χιόνια σε μηδενικά υψόμετρα, δημιουργούνται για όλη την Βόρειο Ελλάδα από 1 Μαρτίου και μετέπειτα.. Νομίζω, είμαστε σε καλύτερη μοίρα, αυτή την φορά,σε σχέση με τις προηγούμενες κακοκαιρίες που μας είχαν απασχολήσει!!Την καλημέρα μου🙏

Αχ αχ αχ δεν συμεριζομαι την αισιοδοξια σας ουτε την δικη σου ουτε το Βαγγελη αλλα μου αρεσει οτι υπαρχει.Μακαρι χιλιες φορες να πεσω εξω οχι οτι δεν εχει συμβει αλλα μετα το σουργελο του φετεινου χειωνα  μου κανει λιγακι δυσκολο.Επειμενω χλιες φορες να πεσω εξω αλλα με τετοιυσ χαρτες και τετοια ensebles  δε το βλεπω.Αμα αλλαξει παλι κατι ωσ το ΣΚ τοβλεπουμε 😤🧐🙏😁

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...