Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Δεν μπορώ να καταλαβω τι θέλει η Σαλονικα για να κάνει ένα δυνατό χιονια. Μου φαίνεται απίστευτο να δυσκολεύεται πιο πολύ από την Αθήνα. Τόσα χρόνια δεν θυμάμαι ένα 30ποντο στην παραλία 

αν παρατήρησες τους χάρτες...θέλουμε τον αζορικό....να ριτζάρει..οσο πιο ανατολικά γίνεται....ετσι χωρίς να ακυρώνεται το νοτιο ρεύμα απο Αθήνα και κάτω...το οποίο αν πνεει ως ανωτερος ανεμος...σε εμάς..μας γεμίζει υγρασία...αντίθετα καθετες ...ακραια μεσηβρινές διατάξεις του αζορικού...μας στεγνωνουν αμεσως....,μιλησα μονο για αζορικο καθως για σιβιρηκό και σκανδιναβικό είμαστε καλύτεροι.Δεν ειναι σπανια διάταξη τα τελευταια χρόνια ομως η ακραια μεσηβρινη κυκλοφορία..ειναι ο κανόνας,κατά τα λοιπά...εαν κατσει η θεσσαλονίκη μπορεί να πετυχει ιδανικές θερμοκρασίες για επωγεληθεί τα μεγιστα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Snow sick said:

Δεν μπορώ να καταλαβω τι θέλει η Σαλονικα για να κάνει ένα δυνατό χιονια. Μου φαίνεται απίστευτο να δυσκολεύεται πιο πολύ από την Αθήνα. Τόσα χρόνια δεν θυμάμαι ένα 30ποντο στην παραλία 

Εδω φετος δεν εχει κανει απλο θα κανει δυνατο?

30 ποντοι χιονι πραγματικοι και οχι 15/20 που τους λεμε 30 ειναι δυσκολοι για ευρωπαικες πολεις του βορρα οπως βερολινο και παρισι, ποσο μαλλον για Θεσσαλονικη.

100 παραμετροι πρεπει να κατσουν (το ιδιο και κεντρο Αθηνας φυσικα).

30 ποντους ειχε μονο το 2001

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσωπικα την λιμνη θα την προσπερασω και θα την αφησω στην ησυχια της να μας εκπληξει .δεν εχει την δυναμικη πιστευω να κανει καθολικο χιονια ενω αντιθετα εχει σε αλλες γειτονικες περιοχες οποτε παω κατευθειαν παρακατω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο χειμωνας εδω εχει ξεφυγει απο το μέτριος για τα γούστα μου και εχει παει στο καλος παντως ...χόρτασα να βλέπω χιονι στον αερα , βέβαια δε χόρτασα στρωμένο κατω αλλα τι να κανουμε μη τα θελουμε και ολα δικά μας 

πατριώτη ο χειμώνας ο καλός ο ορθόδοξος....για εμάς προυποθέτει πανω από 80 ποντους κολλημένους τουλαχιστον για εναν μηνα..και κατω από -18 με μεγιστες με το ζορι να ανεβαίνουν πανω απο -10(αυτο βεβαια για καμμια βδομαδα) ,αυτος ο χειμωνας ειναι....μετριος σε σχεση με την δυναμική της δυτ. μακεδονίας....εκτός αν βαλει το μεγάλο γκολ στο τελος....2012-2017-2019 πιασαμε μου φαινεται αυτά τα στάνταρ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bardaris είπε:

πατριώτη ο χειμώνας ο καλός ο ορθόδοξος....για εμάς προυποθέτει πανω από 80 ποντους κολλημένους τουλαχιστον για εναν μηνα..και κατω από -18 με μεγιστες με το ζορι να ανεβαίνουν πανω απο -10(αυτο βεβαια για καμμια βδομαδα) ,αυτος ο χειμωνας ειναι....μετριος σε σχεση με την δυναμική της δυτ. μακεδονίας....εκτός αν βαλει το μεγάλο γκολ στο τελος....2012-2017-2019 πιασαμε μου φαινεται αυτά τα στάνταρ.

ακριβως,,,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλλον έχετε αλλα στάνταρ.....εγω για τη γρεβενα  απο το 2006 και μετα εχουν περάσει 16 χειμωνες ...αυτον τον κατατασσω στη πρώτη πεντάδα....Πριν το 2006 δε μιλάω αυτα τα χρόνια έχουν περάσει ανεπιστρεπτί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτο ο τζιφος έγινε ολόιδιο ο ευρωπαιος και δίνει κι αυτος πανω απο 20 πόντους χαχαχχα κλαμα επισης βλεπω οριακά βεροια ν αχιονιζεται και ναουσα αρκετα καλα ..Επίσης αυτη τη φορα  πιστυεω ηα χιονιστει και η κοζανη καλυτερα 

Κοίτα να δεις που ο κανονικός χιονιας θα νια τη Τρίτη και όχι αυτός που πέρασε χαχαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Απίστευτο ο τζιφος έγινε ολόιδιο ο ευρωπαιος και δίνει κι αυτος πανω απο 20 πόντους χαχαχχα κλαμα επισης βλεπω οριακά βεροια ν αχιονιζεται και ναουσα αρκετα καλα ..Επίσης αυτη τη φορα  πιστυεω ηα χιονιστει και η κοζανη καλυτερα 

Κοίτα να δεις που ο κανονικός χιονιας θα νια τη Τρίτη και όχι αυτός που πέρασε χαχαχαα

Ούτε την Τρίτη Αντουαν...πιο κάτω επικεντρώσου.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Ούτε την Τρίτη Αντουαν...πιο κάτω επικεντρώσου.....

Τι θα δω κι αλλο ,,βαρεθηκα δε θελω χααχα..μπααανννν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Τζορτζ @GEORGE SNOWMANτο ματς μεταξυ μας για σήμερα θα το κανουμε χ ;;;; Εγώ είχα πει 5 εσυ 25 και εριξε 15 χαχαχαχαχα....Πάμε για το αυριανό εγω γουστάρω πες εκτίμηση μονο για μένα .....εγω λεω 10 πόντους από απόγευμα τρίτης μεχρι πρωι τέταρτης; ;; αν και τωρα ειδα αικον και τα εξαφανισε ολα χαχαχα

Ενα 20ποντο ποιοτικο νομιζω οτι το χεις Αντουαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Χιόνι με οριακές θερμοκρασίες για Γιαννιτσα 

849607D9-62D7-4E37-9C5A-1B786222E72D.thumb.png.1802dac355a919212a23be58475d4336.png

Και τα ενς του τζίφου για γαλαταδες, αρκετά ενθαρρυντικά

20EFCD2D-B484-4852-9AA0-112E53D576FD.thumb.png.07f64b2c12813d79a156f0c1c057c935.png

Κοσμά δυσκολα τα πράγματα για χιονι εκει....ξέρει γιατί το χω ζήσει πολλες φορες εγω εδω ...οταν δεν υπάρχει χαμηλο κοντα σου οι θερμοκρασιες ενω ειναι χαμηλα στα 850 δεν πεφτουν στην επιφάνεια χαρακτηριστικό παράδειγμα πριν περίπου ένα μήνα στη δυτικη μακεδονια που  ε μειον 3 και 4 στη Φλώρινα ανέβαινε η θερμοκρασία απο 0 στους 2 βαθμους ....ειναξ δυσκολα τα πεδινα οταν δεν υπαρχει χαμηλο αλλα ειναι υετος απο συγκλίσεις και λίμνες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...Πολυ χιονι στη δυτικη Μακεδονια θα πεσει κυριως αυριο και παρα πολλα νερα στην Κρητη, με θαψιμο των ορεινων της ογκων...Εννοειται θα βρεξει και θα χιονισει και αλλου αλλα εστιαζω στις περιοχες που για διαφορετικους λογους θα εχουν τον πρωτο λογο σε νερα και χιονια..!!!

Ομορφα τελειωνει ο Φλεβαρης και εξισου ομορφα θα μπει ο Μαρτης...Αντε να δουμε...Καλη βδομαδα να χουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα...Πολυ χιονι στη δυτικη Μακεδονια θα πεσει κυριως αυριο και παρα πολλα νερα στην Κρητη, με θαψιμο των ορεινων της ογκων...Εννοειται θα βρεξει και θα χιονισει και αλλου αλλα εστιαζω στις περιοχες που για διαφορετικους λογους θα εχουν τον πρωτο λογο σε νερα και χιονια..!!!

Ομορφα τελειωνει ο Φλεβαρης και εξισου ομορφα θα μπει ο Μαρτης...Αντε να δουμε...Καλη βδομαδα να χουμε...

Τι μας το θυμιζεις πρωι πρωι οτι δεν θα δουμε χιονι...καλα το ειχαμε ξεχασει😂😂😂..καλημερα σακαρεεεεεε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Galanto είπε:

Κοσμά δυσκολα τα πράγματα για χιονι εκει....ξέρει γιατί το χω ζήσει πολλες φορες εγω εδω ...οταν δεν υπάρχει χαμηλο κοντα σου οι θερμοκρασιες ενω ειναι χαμηλα στα 850 δεν πεφτουν στην επιφάνεια χαρακτηριστικό παράδειγμα πριν περίπου ένα μήνα στη δυτικη μακεδονια που  ε μειον 3 και 4 στη Φλώρινα ανέβαινε η θερμοκρασία απο 0 στους 2 βαθμους ....ειναξ δυσκολα τα πεδινα οταν δεν υπαρχει χαμηλο αλλα ειναι υετος απο συγκλίσεις και λίμνες 

αντώνη μήπως πάς για έπος την επόμενη εβδομάδα?....(προσευχομαι να αντέξει η σκεπή...για να μην εχω μαστόρια το καλοκαίρι)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπα δεν μου γεμίζει το μάτι το αυριανό ... Λογικά βροχές με 2-3 βαθμούς πάλι .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Μπα δεν μου γεμίζει το μάτι το αυριανό ... Λογικά βροχές με 2-3 βαθμούς πάλι .

Καλημερα θανο παρατα το Πλατυ και ανεβα μεχρι το Σελι .Και επειδη ημουν εκει ενα σου λεω αποτο Σαββατο το βραδυ ως την Κυριακη το μεσημερι πουτην εκανα λογω διακοπης ρευματοσ 7Ο + ΠΟΝΤΟΥΣ .Ακριβως οπωσ σου ταλεω  Χαμος.Ο ΚΑΜΠΟς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Mountain είπε:

Καλημερα θανο παρατα το Πλατυ και ανεβα μεχρι το Σελι .Και επειδη ημουν εκει ενα σου λεω αποτο Σαββατο το βραδυ ως την Κυριακη το μεσημερι πουτην εκανα λογω διακοπης ρευματοσ 7Ο + ΠΟΝΤΟΥΣ .Ακριβως οπωσ σου ταλεω  Χαμος.Ο ΚΑΜΠΟς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ

 

Δεν θέλω αν ανέβω αυτό είναι το θέμα, να φύγει το αχτιρ να ρίξει εδώ μπόλικο 😂.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Μπα δεν μου γεμίζει το μάτι το αυριανό ... Λογικά βροχές με 2-3 βαθμούς πάλι .

καλημερα κ γω ετσι νομιζω απλα σε καποια εξαρση θα το γυρισει σε χιονι προσκαιρα! Βεροια κ Εδεσσα θα εχουν κ στρωσιμο καλο! ο καμπος τα γνωστα🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω παντως βλεπω το κρυο να φτανει μια χαρα -5 την ωρα τω φαινομενων κ απο πισω το -6 εχει μπει ελλαδα  το θεμα ειναι να εχει υετο Εγω πιστευω Κ. Μακεδ παει για μετριας εντασης χιονακι που απο οτι φαινεται θα κρατησει κ την ολη την τριτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε ενα τρέξιμο διαφορά  ο σκουπιδαιος προσπαθεί τώρα να συνέλθει...ΜΕΤΑΝΟΙΑ γρήγορα❗🙏🙏🙏

ECE0-240(11).GIF

ECE0-216(8).GIF

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

εγω παντως βλεπω το κρυο να φτανει μια χαρα -5 την ωρα τω φαινομενων κ απο πισω το -6 εχει μπει ελλαδα  το θεμα ειναι να εχει υετο Εγω πιστευω Κ. Μακεδ παει για μετριας εντασης χιονακι που απο οτι φαινεται θα κρατησει κ την ολη την τριτη

Ακόμη και εδώ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...