Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 28-30/1/22....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Στους 3,2 βαθμους και συνεχίζει η δυνατη βροχη με αμειωτη ενταση

Το γ...σε το χιονι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπό άλλες συνθήκες σημερα θα γινοταν χαμος στις αναφορές!!!

Αλλά χορτασμενοι από το χιόνι (εγω προσωπικά οχι...παρά τους 40 με 45 πόντους) δεν βλέπουμε που εξω ρίχνει χιονόνερο έχει βδ ισχυρό και είναι μια υπεροχη χειμωνιατικη ημέρα!!! Με πολυ κλειστο καιρό!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται το χιονόνερο-βροχη στη Λαμία,δεν έχει δυναμική όμως να το ξαναγυρίσει αλλά καιρός είναι ποτέ δεν ξέρεις.Σιγουρα πάνω από τα 400-500 θα συνεχίζουν μέχρι αργά το βράδυ.Πανεμορφη κακοκαιρία!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0mm και σταστός καιρός ενώ υποτίθεται τώρα είναι ο καλός υετός. Πάλι εκτός τα μοντέλα. Ούτε στο Πήλιο έριξε κάτι. Βέβαια με το χαμηλό στο γάμο του Καραγκιόζη τι να περιμένεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω χιονοκαιρος απιστευτο Σαββατο ακομα.και για εμας τους χορτασμενους !!!!!

Βαρια συννεφια βοριαδακι και ψεκαδα απτις 12.30....μολις πριν λιγο ομως μετρηθηκαν τα πρωτα 0.2 και 0.4 μμ....

Θερμοκρασια σε διαρκη πτωση φτασαμε καποια στιγμη 7.2 και τωρα ηδη 5.1 ενω στα ψηλοτερα 4.6 Ζωγραφου 225 μετρα και Παπαγου 3.7 στα 300 μετρα !!!!

Αντε ισως το ξαναδουμε προς το βραδακι με ΒΒΔ ρευμα και χαμηλες υγρασιες !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή βροχή εδώ στο Μενίδι, εδώ και 3 περίπου ώρες.  Παρνηθα χιονίζει καλά. Αυριο θα ανέβω το μονοπάτι απο το φαράγγι της Χουνης, δλδ απο Θρακομακεδόνες στο Φλαμπούρι ή στο Μπαφι. Δλδ απο τα 500μ στα 1160. 

Αναρωτιέμαι πόσο χιόνι θα έχει. Υπολογίζω ως το γόνατο και πάνω το χιόνι μετά τα 900μ.

Θα ανεβάσω φωτογραφίες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, SNOWBLACK είπε:

Υπό άλλες συνθήκες σημερα θα γινοταν χαμος στις αναφορές!!!

Αλλά χορτασμενοι από το χιόνι (εγω προσωπικά οχι...παρά τους 40 με 45 πόντους) δ

 

Εγω παντως δεν χορταινω ποτε.Στουπιζει ανελεητα τωρα στην Ιπποκρατειο και αρχισε κι εδω ψιλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε πτώση η Τ Ηλιουπολη στους 5,5c με μετρήσιμο πλέον υετο 0,4mm. Ευτυχώς δεν ρίχνει έντονη βροχή, οποτε οι απώλειες του χιονιού είναι μικρότερες 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονοθυελλα στα βιλια εδω και μια ωρα..Νωριτερα στουπιζε αλλα πλεον στο χωριο χωνει απιστευτα..Μολις εφτασε εκει φιλαρακι μου..

Αλλα βλεπω και τον μονιμο ανταποκριτη απο την περιοχη,τον Νικο Διολετη να αναφερει το ιδιο...Το απολυτο χιονομερος της Αττικης..Κακα τα ψεματα..Δεν εχει αντιπαλο...

Δυστυχως η καμερα των βιλιων εξ αιτιας του βδ ανεμου καλυφθηκε απο χιονι...Βαζει ποντους το χωριο...

viliacam.jpg

Ερυθρες χαμος!!Στα 300 μετρα..Σκεφτειτε τι γινεται βιλια..Αυτες οι περιοχες δεν παιζονται..

erythres.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Χιονοθυελλα στα βιλια εδω και μια ωρα..Νωριτερα στουπιζε αλλα πλεον στο χωριο χωνει απιστευτα..Μολις εφτασε εκει φιλαρακι μου..

Αλλα βλεπω και τον μονιμο ανταποκριτη απο την περιοχη,τον Νικο Διολετη να αναφερει το ιδιο...Το απολυτο χιονομερος της Αττικης..Κακα τα ψεματα..Δεν εχει αντιπαλο...

Καλά....κάτσε να τα πάρει κρανίο πάλι ο Υμμητός και σου λέω εγώ.....

"ενοικιάζεται ιγκλου 40 τμ στην Αγία Παρασκευή. Κατοικίδια, όπως φώκιες και πιγκούινοι, όχι δεκτά"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χιονοθυελλα στα βιλια εδω και μια ωρα..Νωριτερα στουπιζε αλλα πλεον στο χωριο χωνει απιστευτα..Μολις εφτασε εκει φιλαρακι μου..

Αλλα βλεπω και τον μονιμο ανταποκριτη απο την περιοχη,τον Νικο Διολετη να αναφερει το ιδιο...Το απολυτο χιονομερος της Αττικης..Κακα τα ψεματα..Δεν εχει αντιπαλο...

Το πιάνει ο καιρός Βοιωτίας για αυτό 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Χιονιζει πλεον σχεδον σε ολη την Αρκαδια..Επεσε και το καστρο της Τριπολης..Τα βουνα γυρω απο την πολη εξαφανισμενα απο τις χιονοκουρτινες..

trip1.jpg

 

doliana1.png

516.jpg

Σακαρε και το δικο μας καστρο επεσε απ τη τριπολη🙃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, george1280 είπε:

Ο αδερφός μου πριν λίγο από την Καζα... Θα πάει προς βίλια τώρα.... 

Ωραια φωνουλα εχει ο αντρικος..δημοσιογραφικη😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...