Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές κακοκαιρίας 1-4 Φλεβάρη 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Παπλαμουδας είπε:

Υπαρχουν και χειροτερα απο τις πετσες της Δυτ. Μακεδονιας και ειναι ο Ν. Ιωαννινων που δεν εχει δει χιονι κατω απο 1000 μ.

και οσα χωρια πανω απο 1000 ειδαν ειναι χωμενα στη ραχοκοκκαλια της Πινδου, ενω η κορυφη πχ πανω απο το χωριο μου 1170 μετρα υψομετρο, 1η Φεβ. και ουτε νιφαδα ως τωρα.

ορη Σουλιου και Παραμυθιας, 1650 μ αχιονα!

 

ΥΓ. η πιο αξιολογη κακοκαιρια για την περιοχη φετος παραμενει εκεινη στις αρχες Δεκεμβριου.

Ετσι ακριβως ειναι δυστυχως...εδω και στις κεραιες πανω απο τις λυγκιαδες στα 1150 μετρα μια πετσα εφημεριδας ειναι το καλυτερο που καταφερε να κανει σε αυτον τον χειμωνα μεχρι στιγμης.Πανω απο τα 1200 μετρα οι πιο καλες χιονοστρωσεις.

Καπως ετσι απογοητευμενος ειχα αρχισει να γραφω στο παλιο φορουμ το 2016 και πολλοι νομιζαν οτι δεν ειμαι απο τα Γιαννενα και οτι ειμαι τρολ...Ευτυχως μετα ηταν καλυτερα μιας και ειχε ερθει η αριαδνη - σοφια και τα χιονια ηταν πιο αξιολογα και περισσοτερα για κατω απο τα 1200 μετρα,

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιατιστα Κοζανης το βραδυ...Του Γιωργου Καρακουλακη.

273025051_4759566040764294_5642234585420741623_n.jpg

Και Μετσοβο..Απο την Ουρανια Νακου.

273141052_4759420604112171_456168433036531789_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιθεα 20.2mm για χθες και 0.2mm για σημερα..Μαλλον απο υγρασια...Αναμενουμε και αλλα χιλιοστα σημερα...Ωραια τα χθεσινα περασματα που επηρεασαν με ιδιαιτερη σφοδροτητα τα κεντρονοτια..Ειχαμε ραγδαιοτητες μεχρι 174.6mm/h,αρκετα ηλεκτρικα και χαλαζι προσκαιρα στην Καλλιθεα...Το γκαζι εγραψε 22mm...Σημερα θα ναι πιο γενικευμενα τα φαινομενα στην Αττικη..

Ροδος...Νωριτερα..Του Σταυρου Κεσεδακη.

273214591_4759663197421245_9031871172754319196_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονακι ελαφρά δεν το λες και κρύο η χιόνια καιρό κάλυψε λευκά παντού δεν πιστεύω σε συνέχεια σοβαρή μαλακός και ο καιρός θερμοκρασία οριακή θα ταίριαζε η έκφραση μια συντομη δόση λευκου τζούρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα σκάσω... Ο τζίφος χιονίζει καλά σχετικά την Θεσσαλονίκη για αργότερα και όχι εδώ... Που κατάντησα . Ο Ευρωπαίος δίνει περισσότερα φαινόμενα και δω αλλά χιόνι σιγά μην είναι. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλλιθεα 20.2mm για χθες και 0.2mm για σημερα..Μαλλον απο υγρασια...Αναμενουμε και αλλα χιλιοστα σημερα...Ωραια τα χθεσινα περασματα που επηρεασαν με ιδιαιτερη σφοδροτητα τα κεντρονοτια..Ειχαμε ραγδαιοτητες μεχρι 174.6mm/h,αρκετα ηλεκτρικα και χαλαζι προσκαιρα στην Καλλιθεα...Το γκαζι εγραψε 22mm...Σημερα θα ναι πιο γενικευμενα τα φαινομενα στην Αττικη..

Ροδος...Νωριτερα..Του Σταυρου Κεσεδακη.

273214591_4759663197421245_9031871172754319196_n.jpg

Νομίζω Σάκη ότι πρεπει να είναι παλιά.  Δεν είχαμε καταιγίδα χθες τη νύχτα εδώ (ή τι να πω τουλάχιστον εγώ δεν κατάλαβα κάτι!)

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους ! Με ξύπνησε νωρίτερα το μπουρίνι, πολύ νερό αλλά σύντομο το πέρασμα . 17mm εχουν πέσει από χθες στο Κρυονέρι . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρωινός Χελμός μετά από μισό μέτρο φρέσκο χιονι 

Εκτως χκ το χιόνι σε πολλά σημεία ξεπερνάει τα 4 μέτρα στο βουνό 

 

camerasnowpark (17).jpg

cameraparking (2).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 hours ago, Galanto said:

Χαχαχα οχι δεν ήπια ρε χαχαχα...με μέθυσε το χιονι....απλα λεω για τβ δυτικη μακεδονια παλοα χιονιζε αρκετες δορες μονο στη δυτικη μακεδονια....Αλλά τετοια συστήματα έχουν  εκληψεί τελειως ...Και παλια οσα χιονιζαν τη δυτικη μακεδονια τοσο και λιγο παραπανω έριχναν ...δε γίνεται να Χίο ισει μονο στη δυτικη μακεδονια και να εχω εγω εδω 40 πόντους ειναι ανέφικτο γιατι ετσι θα χιονιζοταν  και άλλες αρκετές περιοχές 

Εχει γινει Απριλιο. Πριν πολλα χρονια. Οχι 40ποντο 25-30 Ποντοι. 5-15 Απριλιου πρεπει να ημουν 14-16. Ο αδερφος μου ηταν κρητη Ηρακλειο πενταημερη με κανα 20-22 βαθμους και εδω χιονι με καλο κρυο, οχι οριακα. Βρες τον χαρτη χαχαχ. ειμαι γεννηθεις το 81.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,Γιαννιτσά στους 3,8 και 2,5 αντίστοιχα στους δύο σταθμούς με σ.δ. στους 2,5, πτώση υφίσταται θα έχουμε καθόλου υετό??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Καλή βροχή εδώ αυτή τη στιγμή.

Βλέπω ότι θα έχουμε ΝΝΔ ρεύμα σήμερα, άρα υποθέτω ότι εμείς του Υμηττού θα ευνοηθούμε θετικά (;)

 

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την καλυτερη καλημερα μου ειπαν αυτα τα υπεροχα ζωντανα.Βροχη ξανα εδω,ενω ετοιμαζεται για καταιγιδα.

IMG_20220202_080020.jpg

IMG_20220202_075914.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Παπλαμουδας είπε:

Υπαρχουν και χειροτερα απο τις πετσες της Δυτ. Μακεδονιας και ειναι ο Ν. Ιωαννινων που δεν εχει δει χιονι κατω απο 1000 μ.

και οσα χωρια πανω απο 1000 ειδαν ειναι χωμενα στη ραχοκοκκαλια της Πινδου, ενω η κορυφη πχ πανω απο το χωριο μου 1170 μετρα υψομετρο, 1η Φεβ. και ουτε νιφαδα ως τωρα.

ορη Σουλιου και Παραμυθιας, 1650 μ αχιονα!

 

ΥΓ. η πιο αξιολογη κακοκαιρια για την περιοχη φετος παραμενει εκεινη στις αρχες Δεκεμβριου.

Είχες κακοκαιρία 0αρχες Δεκέμβρη γιατί είχε χειμώνα η Ιταλία και η κεντρική Ευρώπη αν θυμάσαι... Χιόνιζε στο Μιλάνο... Δεν έχει χειμώνα η Ιταλία... Δεν έχει και η Ήπειρος.... Εμείς είμαστε μια κατηγορία μόνη μας..... Δεν πάμε με την υπόλοιπη Ελλάδα που θέλει χειμώνα στα Βαλκάνια και στην Τουρκια😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...