Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας κανω ενα μπανακι...Μεγαλο ταξιδι παλι θα κανω..Με εχουν πρηξει οι Ελληνες φετος..Αλλα οι προσηνεμοι ειδικα ειναι σπασ@ρχιδες και απληστοι...🤣

polbear2.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και προφανως οταν παει κατι συνεχως προς τα πισω περιττο να πουμε τι γινεται. Ας ελπισουμε τουλαχιστον η ανοδος της θερμοκρασιας μετα να ερθει και να ειναι μονιμη και πιο εντονη αν γινεται,για να ξεμπερεδευουμε με το φετινο εκτρωμα που με μια λεξη σχεδον για ολη την ελλαδα θα μπορουσε να χαρακτηριστει ως ΤΡΑΓΙΚΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, salonikatasos said:

Και προφανως οταν παει κατι συνεχως προς τα πισω περιττο να πουμε τι γινεται. Ας ελπισουμε τουλαχιστον η ανοδος της θερμοκρασιας μετα να ερθει και να ειναι μονιμη και πιο εντονη αν γινεται,για να ξεμπερεδευουμε με το φετινο εκτρωμα που με μια λεξη σχεδον για ολη την ελλαδα θα μπορουσε να χαρακτηριστει ως ΤΡΑΓΙΚΟΣ

Φανταστικος χειμωνας

Πολυ χιονι στον ορεινο κορμο.

Πανω απο 2 μετρα στα ΧΚ και ερχεται κι αλλο

Επικη χιονοθυελλα για Αθηνα, Θηβα Λειβαδια Ευβοια Μαγνησια κτλ

Και ερχεται κ αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Εν ολίγοις με το Ευρωπαϊκό Παρασκευή πρωί μεγάλο μέρος του λεκανοπεδίου θα ξυπνούσε στα λευκά για να λιώσει μέσα στη μέρα και βράδυ θα έχωνε τη μάνα του και τον πατέρα του για ένα ονειρεμένο λευκό ξύπνημα το Σάββατο όπου θα χιόνιζε μέχρι το απόγευμα. Φυσικά παραμένει ένα τρέξιμο αλλά έρχεται σε συμφωνία με τον υετικό του μέσο όρο στα προηγούμενα που βλέπει παράταση (άρα όχι ξερόκρυο και μεγάλη ανατολίκευση) και σε αυτό το μέσο όρο ήρθε κοντά και ο Τζίφος. 

Από εκεί και πέρα Τετάρτη-Πέμπτη και η κεντρική Μακεδονία και η Θεσσαλονίκη βλέπουν minimum ένα άσπρισμα και ποιος ξέρει που μπορεί να φτάσει αφού οι θερμοκρασίες θα είναι χαμηλές. 

Τίποτα δε θα έβγαινε για Θεσσαλονίκη. Αυτά τα αχνά μπλε μεταφράζονται σε 0 ουσιαστικά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τη βόρεια Ελλάδα,και ειδικότερα τα πεδινά αυτής,μεγάλο χιόνι άνω των 15 πόντων έχουμε να δούμε από το 2019!

Ξαναλέω κάθε χρόνο μέχρι το 2012 βλέπαμε δύο φορές το χρόνο ολική χιονόστρωση στα Γιαννιτσά,τώρα παρακαλάμε να δούμε απλά να χιονίζει,που στη βόρεια Ελλάδα.

Για τα ορεινά φέτος όντως ήταν ωραίος χειμώνας,αλλά για τα πεδινά μια μεγάλη τραγωδία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sarris είπε:

Φανταστικος χειμωνας

Πολυ χιονι στον ορεινο κορμο.

Πανω απο 2 μετρα στα ΧΚ και ερχεται κι αλλο

Επικη χιονοθυελλα για Αθηνα, Θηβα Λειβαδια Ευβοια Μαγνησια κτλ

Και ερχεται κ αλλο

Εγω μιλαω για την περιοχη μου + την υπολοιπη μακεδονια,τον εβρο,τη θεσσαλια και την ηπειρο. Δηλαδη τη μιση ελλαδα και χωρις να βαζω μεσα ανατολικο αιγαιο και αλλες περιοχες που επισης ειναιχαλια. Σε ολες αυτες τις περιοχες ο χειμωνας ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΣ,μετα τον 2006-2007 ο χειροτερος των τελευταιων 2 δεκαετιων. Απο εκει και περα στα μερη σας χαρακτηριστε τον οπως θελετε,πειτε τον και ιστορικο επειδη εχει χιονια στα βουνα,οπως ειχε το 2012-2013 που τοτε επειδη δεν ειχε χιονισει ουτε σε αυτες τις περιοχες, ο χειμωνας ελεγαν οτι ειναι τραγικος. Προφανως ο καθενας αναλογα με την περιοχη του χαρακτηριζει και το χειμωνα,οποτε μακαρι απο του χρονου ολοι οι χειμωνες να ειναι φανταστικοι οπως το 88-89 που ειχε χιονοστρωση για 2 μηνες σερι σε ολη την κεντροβορεια ελλαδα και στα βουνα ακομα παραπανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, divio said:

Τίποτα δε θα έβγαινε για Θεσσαλονίκη. Αυτά τα αχνά μπλε μεταφράζονται σε 0 ουσιαστικά ...

Το λέω επειδή και ο Τζίφος το βλέπει και δίνει καλή χιονόπτωση με μηδενικές θερμοκρασίες. Σίγουρα δεν είναι η κλασική διάταξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, salonikatasos said:

Εγω μιλαω για την περιοχη μου + την υπολοιπη μακεδονια,τον εβρο,τη θεσσαλια και την ηπειρο. Δηλαδη τη μιση ελλαδα και χωρις να βαζω μεσα ανατολικο αιγαιο και αλλες περιοχες που επισης ειναιχαλια. Σε ολες αυτες τις περιοχες ο χειμωνας ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΣ,μετα τον 2006-2007 ο χειροτερος των τελευταιων 2 δεκαετιων. Απο εκει και περα στα μερη σας χαρακτηριστε τον οπως θελετε,πειτε τον και ιστορικο επειδη εχει χιονια στα βουνα,οπως ειχε το 2012-2013 που τοτε επειδη δεν ειχε χιονισει ουτε σε αυτες τις περιοχες, ο χειμωνας ελεγαν οτι ειναι τραγικος. Προφανως ο καθενας αναλογα με την περιοχη του χαρακτηριζει και το χειμωνα,οποτε μακαρι απο του χρονου ολοι οι χειμωνες να ειναι φανταστικοι οπως το 88-89 που ειχε χιονοστρωση για 2 μηνες σερι σε ολη την κεντροβορεια ελλαδα και στα βουνα ακομα παραπανω

Δεν ειπες για μιση ελλαδα. Ειπες για ολη την ελλαδα

Για μακεδονια θεσσαλια ορεινα ειναι πολυ καλος χειμωνας, επετρεψε μου να ξερω σαν χιονοδρομος. Τα βουνα πανω απο τα 1000 μετρα εχουν το περισσοτερο χιονι απο το 2012.

Και για φλωρινα ειναι πολυ καλος χειμωνας αλλα και για περιοχες οπως ελατη τρικαλων κτλ.

Και στην αρναια πολλες μερες χιονιου και χιονοκαλυψης φετος.

Πολυ καλος χειμωνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sarris είπε:

Δεν ειπες για μιση ελλαδα. Ειπες για ολη την ελλαδα

Για μακεδονια θεσσαλια ορεινα ειναι πολυ καλος χειμωνας, επετρεψε μου να ξερω σαν χιονοδρομος. Τα βουνα πανω απο τα 1000 μετρα εχουν το περισσοτερο χιονι απο το 2012.

Και για φλωρινα ειναι πολυ καλος χειμωνας αλλα και για περιοχες οπως ελατη τρικαλων κτλ.

Και στην αρναια πολλες μερες χιονιου και χιονοκαλυψης φετος.

Πολυ καλος χειμωνας

Δεν ειπα για ολη την ελλαδα,εγραψα απλα τραγικος χειμωνας. Ο χειμωνας για την μακεδονια,την ηπειρο,τον εβρο και τη θεσσαλια ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΣ. Το αν εχει πολλα χιονια στα βουνα μου ειναι αδιαφορο και μου προκαλει γελια οταν το επικαλειται καποιος για να χαρακτηρισει το χειμωνα. Το γεγονος οτι εφτασε 1 μαρτιου για να κανει ενα χιονι 15 εκατοστων στην καστορια,μιλαει απο μονο του. 

 

Εγω θα συνεχισω να χαρακτηριζω τον φετινο χειμωνα ΤΡΑΓΙΚΟ και μακραν τον χειροτερο μετα το 2006-2007 για ολες αυτες τις περιοχες που δεν εχουν δει ουτε μισο πεδινο χιονι φετος. Κι επειδη ξερω κι εγω την ιστορια ολων αυτων των περιοχων που καποιες δεν εχουν δει ουτε νιφαδες φετος επετρεψε μου και μενα να τον λεω ΤΡΑΓΙΚΟ, ΑΙΣΧΡΟ και να παει στο διαολο και να μην ξαναρθει. Αν εσυ χαιρεσαι με τα χιονια τα βουνα,με γουστο και καμαρι σου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, salonikatasos said:

Δεν ειπα για ολη την ελλαδα,εγραψα απλα τραγικος χειμωνας. Ο χειμωνας για την μακεδονια,την ηπειρο,τον εβρο και τη θεσσαλια ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΣ. Το αν εχει πολλα χιονια στα βουνα μου ειναι αδιαφορο και μου προκαλει γελια οταν το επικαλειται καποιος για να χαρακτηρισει το χειμωνα. Το γεγονος οτι εφτασε 1 μαρτιου για να κανει ενα χιονι 15 εκατοστων στην καστορια,μιλαει απο μονο του. 

 

Εγω θα συνεχισω να χαρακτηριζω τον φετινο χειμωνα ΤΡΑΓΙΚΟ και μακραν τον χειροτερο μετα το 2006-2007 για ολες αυτες τις περιοχες που δεν εχουν δει ουτε μισο πεδινο χιονι φετος. Κι επειδη ξερω κι εγω την ιστορια ολων αυτων των περιοχων που καποιες δεν εχουν δει ουτε νιφαδες φετος επετρεψε μου και μενα να τον λεω ΤΡΑΓΙΚΟ, ΑΙΣΧΡΟ και να παει στο διαολο και να μην ξαναρθει. Αν εσυ χαιρεσαι με τα χιονια τα βουνα,με γουστο και καμαρι σου

Συγκεκριμενα εγραψες αυτο "το φετινο εκτρωμα που με μια λεξη σχεδον για ολη την ελλαδα θα μπορουσε να χαρακτηριστει ως ΤΡΑΓΙΚΟΣ"

Τεσπα βαριεμαι να ασχοληθω παραπανω, οπως θελει ο καθενας. Για σενα τραγικος, για μενα σχεδον ιστορικος. Παμε παρακατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιστορικός χειμώνας δεν ήταν σε καμία περίπτωση. Ήταν φυσιολογικός θερμοκρασιακά, αφού είχε αρκετό κρύο, από άποψη όμως φαινομένων ,και δεν αναφέρομαι μόνο στο χιόνι, δεν ήταν καλός για πεδινές περιοχές της Κ. ,Β. και Δ. Ελλάδας καθώς υπήρχε αρκετή ανομβρία. 

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sarris είπε:

Συγκεκριμενα εγραψες αυτο "το φετινο εκτρωμα που με μια λεξη σχεδον για ολη την ελλαδα θα μπορουσε να χαρακτηριστει ως ΤΡΑΓΙΚΟΣ"

Τεσπα βαριεμαι να ασχοληθω παραπανω, οπως θελει ο καθενας. Για σενα τραγικος, για μενα σχεδον ιστορικος. Παμε παρακατω

βλέπω ότι κάθε φορά που γράφω πόσο τραγικός είναι ο φετινός χειμώνας, εσύ συγκεκριμένα γράφεις πόσο φανταστικός είναι και επικαλέστηκες μάλιστα μέχρι και τη ελάτη τρικάλων στα 1100 για να το στοιχειοθετήσεις. τη σαμαρίνα ξέχασες και την αετομιλήτσα. 

οπότε όπως ακριβώς το έγραψες,πάμε παρακάτω. αν δεν σ αρέσει να διαβάσεις από μένα ότι μιλάμε για έναν τραγικό χειμώνα,πατάς ένα κουμπί και δεν διαβάζει τα μηνύματά μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...