Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχιζονται οι on-off εξαρσεις εδω με σπαστο καιρο.Πρακτικα δεν εχει σταματησει να χιονιζει.Εντωμεταξυ χιονιζει για τριτη σερι ημερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Κρίμα ολόκληρο χωριό με σύλλογο και με χρήμα από όσο γνωρίζω να μην μπορούν να βάλουν έναν καλό σταθμό αναγνωρισμένο σε φορέα όπως το Αστεροσκοπείο..... τώρα αυτές οι καταγραφές μόνο μεταξύ μας ποτέ δεν θα είναι επίσημες...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για πολλοστή φορά θα ξαναπώ πόσο χάνω εξαιτίας 1 βαθμού......

Ρίχνει ασταμάτητα μα οριακά δεν το στρώνει, δηλαδή 2-3 πόντους μόνο έχω. Αν είχα έναν βαθμό κάτω θα μετρούσα 30, 40,....π!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Η Κηφισια λιγο αδικημενη σε σχεση με αλλες περιοχες στα 300μ σχεδον στο βορειο λεκανοπεδιο 

εγώ είμαι στα 240μ. Έκανα πριν το αερόβιο μου και έφτασα μέχρι γέφυρα Βαρυμπόπης. Πάνω στην Τατοιου είχε και σε πεζοδρόμιο κάποια ποντάκια κοντα στη γέφυρα. Μετά είδα χιόνι αρκετό σε αυλή σε 1 κάθετη της Τατοιου και παράλληλη της Χαριλάου Τρικούπη που δεν το έβλεπε ο ήλιος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα εδώ το πρωί είχε ολική στα 300 μέτρα κηφισια κι μαγικό τοπίο τώρα φυσικά έχει λιώσει και έχουν μείνει μόνο στις εύκολες επιφάνειες . Άλλη μια μέρα χιονόπτωσης άλλη μέρα που είδαμε στρώσιμο , τι άλλο θελουμε . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μην γκρινιάζω, λίγες μέρες πριν πίστευα ότι οριακά θα το δω να πέφτει για λίγο κ στρώσιμο από 400μ κ πάνω, όμως αυτό δεν το περίμενα τέτοια εποχή!

Απλά σε πιάνει το παράπονο που λες αφού το έκανε, δώσε έναν βαθμό κάτω να το φχαριστηθουμε!

Απίστευτη όμως ομορφιά να το βλέπεις μέρες να πέφτει κ μάλιστα πυκνό!!!

Τα βουνά της Εύβοιας έχουν ψηλώσει πάνω από μέτρο... Άκουσα κ για 2 μέτρα σε κάποια χωριά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπου δεν το βλέπει ο ήλιος έχει επιζήσει... στρώθηκαν με πασπάλα τα πάντα εκτός από τους δρόμους... κάτι αντίστοιχο που μάλλον θα συμβεί και αύριο το απόγευμα στο φινάλε ενός χειμώνα από τα πολύ παλιά... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψαχνά Ευβοίας τώρα, έχει κατεβάσει ολο το βουνό κάτω και το στρώνει μέχρι το δρόμο....απίστευτο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Για πολλοστή φορά θα ξαναπώ πόσο χάνω εξαιτίας 1 βαθμού......

Ρίχνει ασταμάτητα μα οριακά δεν το στρώνει, δηλαδή 2-3 πόντους μόνο έχω. Αν είχα έναν βαθμό κάτω θα μετρούσα 30, 40,....π!

Δηλαδη νεροτριβια εχει βαλει μισο μετρο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Κρίμα ολόκληρο χωριό με σύλλογο και με χρήμα από όσο γνωρίζω να μην μπορούν να βάλουν έναν καλό σταθμό αναγνωρισμένο σε φορέα όπως το Αστεροσκοπείο..... τώρα αυτές οι καταγραφές μόνο μεταξύ μας ποτέ δεν θα είναι επίσημες...... 

ειναι ανεπισημες αλλα ο σταθμος ειναι 100% εγκυρος. Εχω δει και την τοποθετηση του κλπ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vasilis-evia είπε:

Δηλαδη νεροτριβια εχει βαλει μισο μετρο;

Δεν αποκλείεται!

Ρίχνει ακατάπαυστα, πριν ξημερώσει, άλλοτε πιο δυνατά κι άλλοτε πιο λίγο.

Βάλε κ τα χθεσινά....

Κ μιλάω για εδώ που είμαι σε κάμπο 800μ από την θάλασσα.

 

Τώρα ανέβασε 2,7!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Αντε να δουμε λιγο χιονακι το αλλο Σ.Κ βρε παιδια...🤣🤣

IMG_20220311_113808.jpg

Gio, αυριο ειμαι Πευκη και μενω μεχρι τις 22. . . .εχασα το χθεσινο, αλλα ειχα αντιπροσωπο τη γυναικα μου - θα τη κανω να της αρεσει το χιονι θε-δε-θε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geod είπε:

Gio, αυριο ειμαι Πευκη και μενω μεχρι τις 22. . . .εχασα το χθεσινο, αλλα ειχα αντιπροσωπο τη γυναικα μου - θα τη κανω να της αρεσει το χιονι θε-δε-θε 

Γεια σου προσηνεμο κομμαντο. Μακαρι ρε φιλε να σου ριξει καλα αυριο.Εντωμεταξυ δεν μπαινω χαρτες και δεν εχω ιδεα τι θα κανει αυριο.Οτι ακουω απο δω κι απο κει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vasilis-evia είπε:

Δηλαδη νεροτριβια εχει βαλει μισο μετρο;

Δεν έχει θερμοκρασίες παιδιά στα 250μ της Νεροτριβιάς. . Λιώνει το χιόνι όσο και να ρίχνει. Είναι λες και έχεις ανάψει την ενδοδαπέδια.  Πάνω από τα 500μ όμως πιστεύω έχει ρίξει πάρα πολύ χιόνι στην Β. Εύβοια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φρέσκιες ραδιοβολησεις

IMG_20220311_115139.thumb.jpg.7a5e40c33b7c672fab9f2811dcde9a0a.jpgIMG_20220311_115207.thumb.jpg.fef4b56fa3623fa31f5778d456f2c33d.jpg

Τζιφος υπερεκτιμά λίγο το ψύχος έδινε -8.2 και -9.5 αντίστοιχα, μάλλον γιατί έβλεπε ψηλότερες υγρασίες στην εκάστοτε ισοβαρικη στάθμη (850hpa)...τρομερός στην πρωινή ραδιοβοληση ο εγκλωβισμός ψύχους στα 700hpa (-19.9) που παρατηρείται μόνο σε μεγάλες εισβολές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...