Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, xeneize είπε:

Στα Βριλήσσια μέχρι το Σάββατο που έβρεξε,είχε στρωμένο χιόνι παντού εκτός δρόμων 

Παιδιά δε λέω αν θα κρατήσει χιόνι. Λέω ότι δεν έχει υπάρξει ποτε μέρα στην Αθήνα που δε χιονίζει και δε λιωνει τίποτα. Που δεν ακούς το καταραμένο πλιτσι πλιτσι όλη μέρα. Δεν υπάρχει τι απόλαυση είναι να περπατάς σε μισό μέτρο χιόνι με νταλα λιακάδα και να είναι όλα παγωμένα. Έτσι ήταν πχ χτες στην Ιπποκρατειο. Κ εδώ Αγ Στεφανο μετά την ελπίδα 10 μέρες Χιόνι είχε. Δε λέει κάτι αυτό. Κάθε μέρα ελιωνε. Πλιτσι πλιτσιιι 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... τα Καμπιά το Μάρτη του 87 είχαν πάνω από 3 μέτρα χιόνι ...... γεγονός αναμφισβήτητο ....!!!!..... ο μπάρμπας μάλλον έχει άνια ....... 

Έτσι είναι! Τα εχει μπερδεψει ο μπαρμπας! Εδώ θυμάμαι το χωριο μου οι Τσεργες είχαν 3 μέτρα. Ο πατέρας μου έφυγε για δουλειά εκείνο το πρωι και επέστρεψε 3 μέρες μετά με Σινουκ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Ευαγγελος είπε:

η δορυφορική γεννά σύννεφα η μου φαίνεται?για να μας πουν οι γνώστες!

Αλήθεια είναι Βαγγέλη, αλλά πλέον ό,τι προκύψει ως αύριο πρωι, θα αφορά τα πιο βόρεια και ανατολικά του νομού!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Παιδιά δε λέω αν θα κρατήσει χιόνι. Λέω ότι δεν έχει υπάρξει ποτε μέρα στην Αθήνα που δε χιονίζει και δε λιωνει τίποτα. Που δεν ακούς το καταραμένο πλιτσι πλιτσι όλη μέρα. Δεν υπάρχει τι απόλαυση είναι να περπατάς σε μισό μέτρο χιόνι με νταλα λιακάδα και να είναι όλα παγωμένα. Έτσι ήταν πχ χτες στην Ιπποκρατειο. Κ εδώ Αγ Στεφανο μετά την ελπίδα 10 μέρες Χιόνι είχε. Δε λέει κάτι αυτό. Κάθε μέρα ελιωνε. Πλιτσι πλιτσιιι 😂

Πεδιάδα Θεσσαλίας και ηπειρωτικές περιοχές Μακεδονίας, πράγματι υπάρχει αυτή η παγωμένη κατάσταση. Εείς εδώ, ήμαστε νότια, και κοντά στη θάλασσα και για αυτό δεν κρατάει το χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ ένα θα πω και ας μην το είδαμε σήμερα στον βαθμό που φαινόταν...ο Μάρτιος σε 12 μέρες έχει στον σταθμό μου στον Γέρακα

Μέση μεγιστη 9.8

Μέση 6.7

Μέση ελάχιστη 4.6

Ένα κρύο ξεκίνημα Ιανουαρίου μέσα στον Μάρτιο που όμοιο του είδαμε μόνο το πρώτο δεκαήμερο του 2011, ενώ το κρύο θα συνεχιστεί με δεδομένο σχεδόν ότι ο μήνας συνολικά θα βγει πιο κρύος απο εκείνο τον Μάρτιο...δηλαδή ΕΠΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α ρε Ιπποκρατειος Δροσοπηγη κ λοιπες δημοκρατικες δυναμεις !!!!! Μαζεψατε κανα μισομετρο με το Φιλιππακο κι εχει κι αλλο μεχρι Τριτη !!!! Και σιγα μη λιωσει μετα μεχρι τα επομενα προς τα τελη του μηνα !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Τι στην ελπίδα? Δεν είχαμε λιώσιμο με το που έβγαλε ήλιο? Είχα Αγ Στεφανο λιώσιμο δε νομίζω στο λεκανοπέδιο να μην είχε 

στην ελπιδα εδω τουλαχιστον ειχαμε σε ολα τα στενα εκτος κεντρικων λεωφορων ολικη χιονοστρωση για κανα 7ημερο σχεδον. και σε πεζοδρομια και δρομους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίμνη Μπελέτσι σήμερα κατά τις 4, μαγεία... Απότομη αύξηση χιονόστρωσης μετά τα Κιούρκα, Ιπποκράτειος το απόλυτο χιονομέρος. Πριν πέρασα από Διόνυσο είχε ένα 5-10 πόντο, Δροσιά άσπρισμα στα χόρτα.

IMG_20220312_161109.jpg

IMG_20220312_161101.jpg

IMG_20220312_161418.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, menidi είπε:

Συμφωνω φίλε Μπάμπη. Αλλά φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να νιώσουμε και ενοχές που στεναχωρήθηκαμε λιγάκι σήμερα επειδή έπεσαν έξω οι προβλέψεις. Έχουμε κάθε δικαίωμα να εκφράζουμε τη στεναχώρια μας. Έστω και πρόσκαιρα. Φαντάζομαι.....

Εννοείται.. Ποιος είπε το αντίθετο; Τα συναισθήματα μας πρέπει να εξωτερικευονται.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...