Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 βαθμοί και πύκνωσε η συννεφιά στην Μεταμόρφωση. Δεν ξέρω τι θέλω. Να έχω ξαστεριά, να γυρίσει χαλαρά μέχρι το πρωί σε αρνητική και μετά να αρχίσει το πάρτυ, ή να κρατήσω την συννεφιά και να περιμένω οσονούπω την έναρξη της χιονόπτωσης... μπαααα, είναι ξεκάθαρο, χιονόπτωση τώρα κι ας είναι και 5 νιφάδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να λεμε ρε παιδια;! Και Γ... τις κακοκαιριες!!! 

Τεταρτη 9/3:

Ισχυρη βροχη που γυρισε σε χιονοπτωση, χωρις στρωσιμο 

Πέμπτη 10/3:

Χιονοπτωση απο τα ξημερώματα μεχρι αργα το απόγευμα με 10-15 ποντακια στρωμενα παντου

*για ψηλοτερα δεν κανω λογο καθολου, ειναι περιττο

Παρασκευή 11/3:

Χιονοπτωση απο τα ξημερώματα μεχρι το μεσημερι, οπου αφησε αλλα 10 ποντακια φρεσκου χιονιου

Extra bonus:το ψυχολογικο οτι αυριο περιμενουμε χιονοπτωσεις, ισως και τις ισχυροτερες της κακοκαιριας!!! 

Αν και λυπαμαι για τις ελιες μου, απλα λεω μαγικη κακοκαιρια για μηνα Μαρτιο με μεγαλη διάρκεια και πολλες συγκινήσεις!!! 

***ΥΓ:ολα τα παραπανω τα λεω για την περιοχη μου και το χωριο μου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....ο καιρός λίγο μετά τις 6 το απόγευμα ..... με θέα την Πεντέλη .....

DSCN7514.thumb.JPG.7ea7dd96dd008236c545c6f76861b9b0.JPG

DSCN7515.thumb.JPG.a23fcfa42d4af7df1716351b4625923e.JPG

DSCN7516.thumb.JPG.63a83f6a5d8fbb34976493836a6079f6.JPG

DSCN7517.thumb.JPG.1681872ea80e8aabc2399f11537467f5.JPG

DSCN7518.thumb.JPG.08bed337e5380e4ba2179107331f3193.JPG

DSCN7519.thumb.JPG.2939bf113aae63f90e0c5698e5a727e8.JPG

..... αύριο θα μετράμε πόντους ..... 15,16,17,18,19,20 ........ 😁

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... '' ..... Ελσίνκι? Κι όμως είναι η Θεσσαλονίκη το ξημέρωμα της Παρασκευής. Η εκπληκτική αυτή φωτογραφία του Στέφανου Πασβάντη , αποτυπώνει με λεπτομέρεια τις ιστορικές ποσότητες χιονιού που έχει δεχθεί τις τελευταίες εβδομάδες ο Όλυμπος. Για όσους έχουν εκπαιδευμένο μάτι στην παρατήρηση του βουνού, προσέξτε το ότι η ποσότητα χιονιού είναι τέτοια ώστε έχουν χαθεί τελείως τα ζωνάρια , καθώς και το κοίλωμα στον Άγιο Αντώνιο. Πρέπει να μιλάμε για πάνω από 5 μέτρα ύψος χιονιού στις κορυφογραμμές... .... !!!!!...... (Φ.Χωρινός ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο, σώμα νερού, λυκόφως και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε για το πιο κρυο βραδυ εδω, ηδη 2,6. Αφου δεν περιμενουμε φαινομενα αποψε καλυτερα να μεινει η ξαστερια μπας και κατεβουμε το μηδεν που το εχω καημο. Οσο και αν φαινεται παραξενο ακομα και στην Ελπιδα εδω σε μας ποτε δεν περασαμε σε αρνητικες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι καταπληκτικη χιονοημερα 2η σερι για Αττικη αλλα και τοσα αλλα.μερη με.υπεροχες λευκες εικονες...

Ξεκινησα 7.00 απο Ζωγραφου με πετσουλα ασπρη παντου εκτος δρομων....-0.2 ελαχιστη χωρις αναστροφη φυσικα....ολα τα γρασιδια ασπρα Κοκκινοπουλου με -2.5 παγος γυαλι ο δρομος....Αττικη Οδος φουλ χιονι δεξια αριστερα και στα τουνελ απο πανω μπολικοι τονοι αλατιου στο οδοστρωμα...

Στη διαδρομη προς Κορινθο οπου περναγε συννεφακι εριχνε κανονικα χιονι !!!! Πιο εντονα Ανω Λιοσια κ πισω προς Ασπροπυργο ΤΡΟΜΕΡΗ Δυτικη Αττικη τα βουνα σαν Αλπεις και στρωσιμο ως το κυμα πραγματικα...

Η πασπαλα μεχρι Μεγαρα κ Κακια Σκαλα αλλα και Κινετα κ Αγιοι Θεοδωροι πολυ κοντα στους οικισμους !!!!

Επιστροφη ιδιο σκηνικο ανταριασμενα ολολευκα Γερανεια κ Κιθαιρωνας...

Ζωγραφου εβγαλε βρωμιαρη το μεσημερι και ελιωσε τα παντα με.μεγιστη 4.2 δυστυχως....φυσικα η αισθηση ολη μερα κοντα στο 0 με.ενα παγωμενο ΒΒΑ ρευμα να σε τρυπαει....

1.5 τωρα και παμεγερα για ακομα καλυτερα αυριο ποιος να μας το ελεγε τετοια 5ημερη χιονοκαιρια μεσα Μαρτιου !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...