Jump to content
snowjohn

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχα πλάκα έχει ο τζίφος. Χιόνια σχετικά χαμηλά στα δυτικά και όχι μόνο πάλι σε 7 μέρες από τώρα..

Βέβαια είπαμε καιρός να ζεστάνει για καταιγίδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγχώθηκαν πολλοί γύρω μου, ως ποτε θα τραβήξει ο χειμώνας μέσα στην άνοιξη…!
Κ ηρθαν οι νοτιαδες, η σκόνη, η λάσπη & πάλι δεν τους αρέσει… αφού ότι κ να γίνει ρε παιδιά, αργά ή γρήγορα η άνοιξη κ το καλοκαίρι έρχονται σε αυτή την χώρα… τί αγχωθηκανε όλοι κ κουράστηκαν δεν μπορώ να καταλάβω!

Μονο το GFS ψελίζει κάτι για mini ψυχρή εισβολή εκεί γύρω στις 8-10/4… οι υπόλοιποι αφορίζουν αδιάφορα! Για να δούμε…… πάντως πολύ φουριόζα μας ήρθε η άνοιξη! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να παραζεστανε μου φαίνεται. Οκ είπαμε ότι μας κούρασε το πολύ κρύο, αλλά μου φαίνεται ότι περάσαμε σε αρκετά ζεστή κατάσταση από νωρίς.

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την αλλη βδομαδα φαινεται παντως να παγιωνεται ξεκαθαρα ταση για πρωταφανες κρυο και χιονια για την εποχη..Λογικα θα χιονισει και Γλυφαδα...😎Καλο μηνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, menidi είπε:

Σαν να παραζεστανε μου φαίνεται. Οκ είπαμε ότι μας κούρασε το πολύ κρύο, αλλά μου φαίνεται ότι περάσαμε σε αρκετά ζεστή κατάσταση από νωρίς.

Οποιοι κουραστηκατε με το ευλογημενο κρυο,θα ξεκουραστείτε μια χαρα τωρα Θανασάρα,ειδικα οταν μπουν τα 40αρια.Σας εχω φακελωμενους ολους τους "κουρασμενους" και περιμενω τα σχολια σας ολο το επομενο 6μηνο "ξεκουρασης" ...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

τι γινετε ρε παιδια εδω χιονιζει απο το πρωι εχει στρωσει κανα δεκαποντο θα συνεχισει ξερουμε ;;;

Εδώ έριξε λίγο το βράδυ και τώρα λιώνει σιγά σιγά.. Αλλά περιμένω έξαρση το βράδυ.. Αντε να δούμε... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα με όσο το δυνατόν γίνεται καλύτερες καιρικές συνθήκες, ευχάριστες χωρίς ακρότητες! Με τη ευχή να είναι μια ομαλή μετάβαση από την αρχή της άνοιξης στα μισά της άνοιξης!

protaprilia-2017.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνθήκες Μαίου για άλλη μια φορά τον Απρίλιο, κάτι που έγινε συνήθεια μετά τα πρωτοφανή 2016,2018 που τελευταία φορά έκαναν την εμφάνιση τους το μακρινό 1989 σε τέτοιες τιμες...10 μέσο όρο στα 850 όσο πάει το μάτι για Αθήνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βάση τους χάρτες και το πως πάει να διαμορφωθεί η κυκλοφορία, εκτός από το επόμενο κύμα ζέστης, φαίνεται και δεύτερο, το οποίο θα μπορούσε να έχει και μεγάλη διάρκεια. Ενδιάμεσα φαίνεται ένα ψυχρό μέτωπο εκ των δυτικών.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Με βάση τους χάρτες και το πως πάει να διαμορφωθεί η κυκλοφορία, εκτός από το επόμενο κύμα ζέστης, φαίνεται και δεύτερο, το οποίο θα μπορούσε να έχει και μεγάλη διάρκεια. Ενδιάμεσα φαίνεται ένα ψυχρό μέτωπο εκ των δυτικών.

Δε νομίζω ότι τα δυτικά θα, έχουν τόση ζέστη... Πιο πολύ οι προσηνεμοι θα υποφέρουν... Ετσι για εξισορροπηση😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Δε νομίζω ότι τα δυτικά θα, έχουν τόση ζέστη... Πιο πολύ οι προσηνεμοι θα υποφέρουν... Ετσι για εξισορροπηση😉

Καταρχάς σιγά το βασανιστήριο οι 30 βαθμοί. Απλά είναι εκτός εποχής. Κατά δεύτερον, νομίζω ότι θα αφορά όλη την Ελλάδα αυτό. Κατά τρίτον, η εξισορρόπηση να γίνει τον επόμενο χειμώνα, για να μην ξαναζήσουμε αυτό το ημι-έκτρωμα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας έρθει από τώρα το έκτρωμα μπας και δούμε καμιά καταιγίδα αργότερα. Η λογική αυτό λέει δλδ, διαφορετικά θα πάρουμε τα βουνά από πολύ νωρίς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν φαίνεται ότι πάει να επιβεβαιωθεί αυτό που λέγαμε εδώ και μέρες ότι μάλλον πάμε για "εξισορρόπηση" στην ευρώπη και κατεβασιές αυλώνων προς Ιβηρική να αναπληρωθούν κάποια νερά χαμένα εκεί μετά από ένα τελείως ξερό πολύμηνο,,, ήδη η πρώτη έγινε...φυσικά ακόμα νωρίς είναι για την ή τις επόμενες,  μπορεί και να μην γίνουν απλά η τάση προς τα εκεί πάει.... με όποια γνωστά αποτελέσματα σε εμάς διαταξιακά με νοτιάδες και ζέστες..... είδομεν.... εδώ θα είμαστε να το παρακολουθούμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Η αποχή είναι η καλύτερη λύση με αυτά που διάβασα για λίγο που μπήκα. 

Εγω κλ.νω στο γέλιο παντως...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω κλ.νω στο γέλιο παντως...🤣

Χαλαρώνεις για το 3/3 του χρόνου ε; Χαχαχα. Πώς θα περάσουν 7 μήνες μέχρι Νοέμβριο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Δε νομίζω ότι τα δυτικά θα, έχουν τόση ζέστη... Πιο πολύ οι προσηνεμοι θα υποφέρουν... Ετσι για εξισορροπηση😉

Συγνωμη αλλα πες οτι κανεις πλακα διοτι μας διαβαζει πολυς κοσμος εδω μεσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...