Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mελίσσια στο ίδιο μοτίβο και σήμερα, με ένα βαθμό πιο κάτω.....κύμανση 22,9 - 29,8οC....

6,5mm στο κέντρο του Αγρινίου, από το μεταμεσονύχτιο μπουρίνι.....κοντά στα 10mm στη Χόχλια.....

ΥΓ Χρόνια πολλά και καλά ψστον Πέτρο που έχουμε στο φόρουμ και σε όσους γιορτάζουν σήμερα οι ίδιοι ή δικοί τους άνθρωποι!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζακετακι με αναφορες απο παππουδες για το χθεσινοβραδυνο πολεμικο σκηνικο

Οινοχωρι φωκιδας 900μ 

 

20220629_211553.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέση θερμοκρασία Ιουνίου και μηνιαίος υετός μέχρι τώρα σε κάποιους σταθμούς του ΕΑΑ στην Θεσσαλονικη

Κορδελιο     26.3- 109.6 mm
Σίνδος          25.9- 78.2 mm
ΔΕΘ               25.9- 89.4 mm
Καλαμαρια    25.5- 141.6 mm
Επταπυργιο 25.3- 114.2 mm
ΝΟΗΣΙΣ         25.5- 48.6 mm
Θεσσαλονικη* 25.1- 113.6 mm
Χαλάστρα      24.8- 51 mm
Λαγκαδας      23.7- 65.6 mm

*Βρίσκεται στην Καλαμαρια

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρα μου φαινεται Σαλονικα, ΠΕΤΑΕΙ και υετο με το τσουβαλι και πολυ πολυ καλες μεσες θερμοκρασιες...

Τι λετε και τα παιδια απο πανω συμφωνειτε ?

Ανατολικη Μακεδονια - Θρακη τι εγινε σημερα, εσπασε το αποστημα, το πρωτο απογευμα εδω και 20 ημερες που δεν εχει καταιγιδα ???

Ζωγραφου πανεμορφο απογευμα ειδικα μετα τη Δυση του βρωμιαρη

26,0 νταν στο βορινο μπαλκονι και διατηρειται ενα βοριαδακι "τοσο - οσο" στα 20-25 χλμ σαν χαδι...

Αισθηση χαμηλοτερη, υγρασια 37% και αλλη μια καλοκαιρινη ημερα περασε, φερνοντας μας πιο κοντα στο φθινοπωρο - χειμωνα !!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Μια χαρα μου φαινεται Σαλονικα, ΠΕΤΑΕΙ και υετο με το τσουβαλι και πολυ πολυ καλες μεσες θερμοκρασιες...

Τι λετε και τα παιδια απο πανω συμφωνειτε ?

Ανατολικη Μακεδονια - Θρακη τι εγινε σημερα, εσπασε το αποστημα, το πρωτο απογευμα εδω και 20 ημερες που δεν εχει καταιγιδα ???

Ζωγραφου πανεμορφο απογευμα ειδικα μετα τη Δυση του βρωμιαρη

26,0 νταν στο βορινο μπαλκονι και διατηρειται ενα βοριαδακι "τοσο - οσο" στα 20-25 χλμ σαν χαδι...

Αισθηση χαμηλοτερη, υγρασια 37% και αλλη μια καλοκαιρινη ημερα περασε, φερνοντας μας πιο κοντα στο φθινοπωρο - χειμωνα !!!!!!!

Καλος εως πολυ καλος ο υετος , λιγο πανω απο τον Μ.Ο. η θερμοκρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Βοήθεια Ανατολικοί... Υποφέρουμε, κολλάμε ολοκληροι, δεν μπορούμε να πάμε ούτε για χεσι.... 🤣🤣

Μη μου τα θυμίζεις ....ανεβαίνω σε καμία 25αρια μέρες....Εν τω μεταξύ σήμερα 7 το απόγευμα ανέβηκα στο κάστρο της πόλης σε ανηφόρες με κλίση 10% και δεν έβγαλα στάλα υδρωτα ενώ το a/c στο σπίτι που μένω το έχω διακοσμητικό  και στην Κέρκυρα λούζομαι με το που περνάω το κάσωμα της εξώπορτας .....πέραν της όλης πλάκας πραγματικά απορώ πως μπορουν και ζουν οι άνθρωποι εκεί με μέση ετήσια υγρασία κοντά στο 80% 

Για την ιστορία 34.5 μέγιστη ο σταθμός μου στο νησί και αίσθηση 40.5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα ιδιαίτερα ασυνήθιστο στιγμιότυπο απαθανάτισε ο φωτογραφικός φακός σε γαμήλιο γλέντι στην Πηγή Τρικάλων, το βράδυ της Τρίτης προς Τετάρτη....

Την ώρα που ο πατέρας του γαμπρού γλεντούσε υπό τους ήχους του «ριγέ σακάκι του διπλοσταυροκουμπωτού», έπεσε ο κεραυνός!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιοι....να ειχαμε κανα μελος απο Θρακη, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ καταιγιδες, να μας πουν πως το καταφερνουν ρε παιδι μου....

Αρχοντικη νυχτα Αττικη, τρομερη ΒΒΔ συνιστωσα, υγρασια στα ταρταρα 24% εδω και μια εκπληκτικη διαυγεια και σχετικη δροσουλα...

23,7 με αισθηση αρκετα χαμηλοτερη και νομιζω δεν χρειαζεται ουτε καν ανεμιστηρι....ολα αυτα λιγες ωρες πριν μπει Ιουλιος....καλα παμε μωρε !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!23.2 η ελαχιστη Καλλιθρα..Αλλα ηδη εχουμε φτασει τους 25.8.Μια μεση κατασταση επικρατει...Γενικως τον Ιουνη τον βγαλαμε χωρις απωλειες..Εαν ειχε κανει και καμια σοβαρη βροχη θα ενοιωθα κομπλε...

Πατρα!!Εχθες τα μεσανυχτα με το περασμα της καταιγιδαε απο τα βορεια..Του Νικολα Σερετη..

290916626_1012259829290179_4793580869133905567_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα

https://www.estofex.org/forecasts/tempmap/2022070106_202206292243_2_stormforecast.xml.png

A level 1 was issued across wester Balkans for heavy rain.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 22,2 ξεκινησε η τελευταια ημερα του Ιουνιου, αλλα σημερα θα ειναι πιο ζεστα...

Ηδη 29,2 και με τασεις ανοδου, ελαφρυ βοριαδακι και τζιτζικια να τραγουδανε απτις 9,30 το πρωι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελευταία μέρα του Ιουνίου λοιπόν με την Τ να είναι ήδη στους 30 και την υγρασία στο 44% (31 και 40% ο άλλος σταθμός). Ωστόσο δεν μπορώ να πω ότι έχω κουραστεί ιδιαίτερα μέχρι στιγμής παρά μόνο λίγες μέρες με υψηλή υγρασία και υψηλές ελάχιστες. Σε γενικές γραμμές η αίσθηση που μου άφησε ο Ιούνιος ήταν καλή, είχαμε και καταιγίδες ενώ τις 2 μέρες που ξέφυγε η Τ αφενώς ήταν για 2 μέρες μόνο και αφετέρου δεν είχαμε καυσωνικές συνθήκες σε όλη τη διάρκεια της ημέρας. Δεν έχω κοιτάξει στοιχεία και μέσους όρους Τ απλά λέω την αίσθηση μου και μόνο ενώ σίγουρα βοηθάει και το ότι τις ζεστές ώρες τις μέρας μπορώ να βρίσκομαι σε χώρο με A/C. Πιο δύσκολα είναι κάποια πρωινά με σχετικά υψηλή Τ και υγρασία που σε κουράζουν περισσότερο όταν είσαι έξω απ' ότι το 38αρι που είχε φτάσει με χαμηλή υγρασία όμως.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απ τις κορφες του πανουργια..με 11β ξυπνησαμε..Χιονουρες κρατανε σε γκιωνα κ βαρδουσσια

20220630_110708.jpg

20220630_111232.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιος ο φιλος Πανουργια...ορεινα χωρια ρεεεε τωρα αρχιζουν να σβηνουν οι σομπες και να μπαινουν σε κλιμα Ανοιξης οσο οι τσιμεντουπολεις βραζουν...

Ζωγραφου 30αρισαμε και παει γκαζωμενο σημερα κανα 33αρι πιστευω....αλλα απο ΣΚ 2ημερο με.μελτεμιαααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα τελευταία ημέρα του μήνα σήμερα με την Τ στους 33 αυτή την ώρα αλλά με χαμηλή υγρασία. Ο Ιούνιος κύλησε γενικά καλά και εδώ, χάρισε κάποιες πολύ εντυπωσιακές καταιγίδες, ενώ ακραίες θερμοκρασίες δεν υπήρξαν. Τα μόνα αρνητικά που θα έλεγα οτι είχε ήταν οι σχετικά ανεβασμένες ελάχιστες στο πρώτο μισό του και η αυξημένη υγρασία κάποιες μέρες, η οποία έκανε την ζέστη αφόρητη.

IMG_3209-01.thumb.jpeg.2f46dfbadd605ffa8ef7a1a6f5345efe.jpeg

20220610_192537-01.thumb.jpeg.f972cd15aa0da0e1dd31dd2546041251.jpeg

20220625_195240-01.thumb.jpeg.d212059522dd1518dbad0acab807f167.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 στο Παράλιο Άστρος με το μελτέμι να έχει ενισχυθεί πλέον με ριπές στα 30χλμ/ώρα .....ανύπαρκτη υγρασία ....νορμάλ καλοκαιρινή μέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις 32αρισαμε εδω Ζωγραφου στα 180 μετρα, με ΒΒΔ ασθενη και υγρασια στα ταρταρα....30-33% παιζει απτο πρωι....

Ο σταθμος στα 230 μ. μολις 30αρισε !!!

Αντε να δουμε και τον Ιουλιο πως θα κυλησει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε και σε 2 φωτο από το Βελούχι σήμερα 30/6, με κάποιες χιονούρες να επιζούν ακόμη....πάει ο ένας και χαλαρός....

Χρόνια πολλά και καλά στους Αποστόληδες.....Τοληηηη πολύχρονος!!

FB_IMG_1656583225727.jpg

FB_IMG_1656583223002.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να στε καλα παιδια @sakis13 @Beach-snow NG.. Υγεια, χαρες και πολλα χιονια -καταιγιδες ευχομαι!

Στους 26 τωρα η Τ στην Πατρα, μας εχει σακατεψει η ρουφιανα η υγρασια στο 75%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...