Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πραγματικο εφιαλτη που σε βραζει ζωντανο διχως τελος ειναι η Πρεβεζα στην περιοδο της βρωμοεποχης.

Το high heat index σημερα εφτασε στους 47,4 βαθμους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 41 τώρα η αίσθηση ζέστης....

Αει στο διάολο πια....καταραμένο καιρικά  μέρος πραγματικά....όλη μέρα πονοκέφαλος....οι θάλασσες βράζουν κυριολεκτικά ....όλες τις μέρες που είμαι εδώ ψήνομαι και θα ψήνομαι μέχρι το άλλο Σαββατο που φεύγω .  Ανελέητη αηδία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά δεν είναι τυχαίο ότι οι αρχαίοι Έλληνες ήταν σοφοί άνθρωποι. Διότι ήξεραν πιο σημείο είναι το ιδανικότερο από πλευράς καιρού και έτσι δημιουργήθηκε η Αθήνα στο σημείο που είναι. Έχει μακράν το καλύτερο κλίμα στην Ελλάδα. Βέβαια όλους αυτούς τους αιώνες η ανθρώπινη παρέμβαση άλλαξε κατά πολύ τα δεδομένα, όμως δεν παύει να διατηρεί αυτό το εξαιρετικό κλίμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπέσα σας λέω αν ξεκινήσω να βγάλω αυτά που έχω μέσα μου πρέπει μετά να αυτομπαναριστω δια βίου....

36.6 και 43% υγρασία τώρα ....ούτε δευτερόλεπτο δεν κάθεσαι εκτως κλιματιζομενου χώρου όλο το 24ωρο....χθες στη μία τα ξημερώματα η πόλη είχε 33 βαθμούς και αίσθηση 38....

αντίο ζωή μιλάμε....σε ξεφτιλιζει σωματικά και ψυχικά....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.5 Χαροκόπειο ΕΑΑ και μέγιστη Αττικής ως τώρα μόνο πίσω από Σπάρτη και Μυστρά σε πανελλαδικό επίπεδο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, geornik said:

38,2c Σαλαμινα...να δουμε αν καταφερει να χτυπησει την Καλλιθεα

Τρίτη η Γλυφάδα στην Αττική με 37.8 αλλά έχει πέσει τώρα καθώς έχει εναλλαγές ανέμων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.4 η Σαλαμίνα τώρα και κονταροχτυπιέται με Καλλιθέα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.5 Σαλαμίνα. Θα βάλει το γκόλ έναντι της Καλλιθέας στο 90? Stay tuned 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 ώρες πριν, CLAPSANTO είπε:

   Έχω μπει και βλέπω αναφορές από Φλεβάρη και Μάρτη,, δε παλεύεται άλλο ζεσταίνομαι πολύ...άλλος 1μισης μήνας και άντε γεια 

Φλεβάρη και Μάρτη τι έκανε; Φλεβάρη δεν είχε καθόλου κρύο, Μάρτη όμως μας ξέσκισε. Τα διαστήματα 27/2-2/3, 5-14/3 και 17-22/3 παραείχε κρύο. Παρόλα αυτά μου άρεσε που έκανε κρύο Μάρτη γιατί είναι χειμερινός μήνας περισσότερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40.5 αίσθηση ο σταθμός του ΕΑΑ στα Γουβιά 

43 εδώ στον Ποταμό...

Περνώντας από την περιοχή Λιβάδι του Ρώπα η θερμοκρασία στο αυτοκίνητο έγραψε 42 βαθμους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.9 Σαλαμίνα γκολλλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.2 Άργος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Σε πραγματικο εφιαλτη που σε βραζει ζωντανο διχως τελος ειναι η Πρεβεζα στην περιοδο της βρωμοεποχης.

Το high heat index σημερα εφτασε στους 47,4 βαθμους.

Ολα τα παραθαλάσσια  της, Ηπειρου βραζουν κυριολεκτικά... Δε στέκεσαι πουθενά χωρίς κλιματιστικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μόλις 41 τώρα η αίσθηση ζέστης....

Αει στο διάολο πια....καταραμένο καιρικά  μέρος πραγματικά....όλη μέρα πονοκέφαλος....οι θάλασσες βράζουν κυριολεκτικά ....όλες τις μέρες που είμαι εδώ ψήνομαι και θα ψήνομαι μέχρι το άλλο Σαββατο που φεύγω .  Ανελέητη αηδία 

Πρόσεξε μη σε ακούσει η χωριανη μου και σε χωρισει😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικώς για τους ιδιωτικούς ντέιβις έχω βάλει το χέρι μου ως προς την αξιοπιστία τους. Αυτός της Φιλοθέης συντηρήθηκε πέρυσι (τον έχω και σε φωτογραφία είναι εκτεθειμένος οπότε δεν υπάρχει κανένα θέμα και πληρούνται όλες οι προυποθέσεις αξιοπιστίας)
Του κερατσινίου τοποθετήθηκε σωστά και τον έχω σε φωτογραφία (και αυτός πληροί τα κριτήρια)
Των Κάτω Πατησίων τα ίδια. 
Της Ανθούπολης τα ίδια
Της χρυσούπολης είναι και ο ιδιοκτήτης εδώ και έχουμε δει τον σταθμό του. 
Και τελος πάντων στην συντριπτική πλειοψηφία είναι μια χαρά. 
Της Φιλοθέης όταν έκανε κατι τρελά λίγες φορές ήταν επειδή το ανεμιστηράκι υπολειτουργούσε αλλά το έφτιαξε σχετικά γρήγορα ο ιδιοκτήτης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πρόσεξε μη σε ακούσει η χωριανη μου και σε χωρισει😅

Και αυτή σιχτηριζει Γιάννη....Δεν εντεχεται η φάση ....είναι καθημερινή και άκρως κουραστική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, ChristosPapasoulis said:

Γενικώς για τους ιδιωτικούς ντέιβις έχω βάλει το χέρι μου ως προς την αξιοπιστία τους. Αυτός της Φιλοθέης συντηρήθηκε πέρυσι (τον έχω και σε φωτογραφία είναι εκτεθειμένος οπότε δεν υπάρχει κανένα θέμα και πληρούνται όλες οι προυποθέσεις αξιοπιστίας)

Ναι, φαίνεται οτι πάει πολύ σωστά. Ειδικά φέτος τον Ιούλιο το απέδειξε περίτρανα. Αν είχε θέμα θα έδειχνε συνέχεια πιο πάνω. Τώρα πάει ξεκάθαρα linear με χαμηλές μέγιστες σε μελτεμοζέστες και πολύ υψηλές με Ν και φοένιασμα από Τουρκοβούνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

38.9 Σαλαμίνα γκολλλ

Δεν υπαρχει ομαδα να βαλει γκολ στη Καλλιθεα...Αν και μπασκετικο..Ναι ειμαστε η Minnseta Timberwolves!!Και κανουμε οτι μας αρεσει..😋

Το καλοκαιρι ντυνομαστε Μαιαμι..

Thiseos_Ave..jpg

Και το Χειμωνα γινομαστε η Μινεσοτα...Χεμελεων πολη ενα πραμα..🤣

20220124_194427.jpg.64b344cb8a9587c28074466cccdeec8d.jpg

Κουρευτηκαμε,ξυριστηκαμε..Γιναμε γαμπροι μπας και γνωρισουμε καμια πλουσια νυφη στη Χαλκιδικη..✌️Φραπεδια παγωμενη και μπαλκονι...Δε μασαμε..Ζεστη αλλα ναι καθομαι μπαλκονι!!37.7 βαθμοι τωρα!!Σας χαιρετω...Δε ξερω τι λενε οι υπολοιποι καφεδες..Αλλα εγω τη φραπεδια δεν την αλλαζω με τιποτα!!Oldfashioned!!Καλο απογευμα φιλαρακια..Και για τα παραπανω οτι ειπαμε..Νερο κι αλατι..Μη μας ακουσει η Βιβη γιατι....🙈

20220730_175412.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι θερμοκρασιες στα 100μ του Περαματος το τελευταιο 10ημερο.. Μεγιστες,μεσες,ελαχιστες.

image.png.e92abedd836b6552e9a5ed097ecf826d.png

Και κατι ασχετο αλλα επειδή υπάρχει μικρό ενδεχόμενο ο κινέζικος πύραυλος να πέσει στη χώρα μας σήμερα η αύριο,όποιος επιθυμεί μπορεί να δει live τη πορεία του. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...