Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πανελλαδικής ασταθειοκαιρίας 20-27/8/2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Do it like @ΧΕΛΜΟΣ , μόνο έτσι φίλε...

Μεγάλη αλήθεια ....μέχρι που μπορεί ακόμα και την Πρέβεζα να ρίξει χιόνι....χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Imathia Desert είπε:

Μακάρι να πάει προς τα εκεί η καταιγίδα γιατί εδώ Χαλκιδική από το πρωί δεν σταμάτησε .

Μάλλον δεν έρχεται εδώ η συγκεκριμένη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.6 + 4.4 + 8.8 είναι τα χιλιοστά των 3 ημερών σύμφωνα με το σταθμό μου....σίγουρα όταν φυσάει ο σταθμος μου χάνει χιλιοστά αλλά οκ δεν πειράζει...25mm σύνολο και έχει ψωμί ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Αττική την μεγαλύτερη μούφα έχουν φάει τα Β και υπερβόρεια πάντως και από νότια η περιοχή του Φαλήρου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θησείο 11mm και μαζί με τα χθεσινά 35.4 έχει αισίως 46.4 mm, τιμή την οποία έχουμε να δούμε από Αύγουστο 2002 με 52.1 και πιο πριν πρέπει να πάμε στο μεταπολεμικό 1944 με 69.4mm...ρεκορ όλων των εποχών 74.3mm τον Αύγουστο του 1913, καλοκαίρι που έχει μακράν το πιο κρύο δίδυμο Ιουλίου-αυγουστου από το 1900 και μετά...συνολικά μόλις 4 αυγουστους έχουμε δει περισσότερα mm στο κέντρο, και η κακοκαιρία είναι ακόμα σε εξέλιξη!

1907 55.1

1913 74.3

1944 69.4

2002 52.1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Δημητρη αυριο πρωι μεχρι μεσημερι πως την βλεπεις τη φαση?.. γτ απο αθηνα θ ανεβω πανουργια..

Πάμε μάλλον για νέα υποτροπή αύριο το πρωί στη Στερεά..Ευτυχώς φαίνεται να ειναι ποτιστικου στυλ χωρίς ακρότητες όποτε πιστεύω είσαι καλά.Απλα θα θυμίζει προχωρημένο φθινόπωρο πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω νομιζω εχουμε τα λιγοτερα mm αυτες τις μερες. 14.6mm προχθες, 0.2mm χθες. Μαζι με τον φιλο απο Δροσοπηγη, ειμαστε λιγο αδικημενοι. χαχα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Dusterakos said:

Εδω νομιζω εχουμε τα λιγοτερα mm αυτες τις μερες. 14.6mm προχθες, 0.2mm χθες. Μαζι με τον φιλο απο Δροσοπηγη, ειμαστε λιγο αδικημενοι. χαχα

 

εχω 10μμ μονο οποτε εγω ειμαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Πεντέλη εχει κλείσει!! Λες και το πήγαινει κυκλικά. Ποικίλο, Υμμητος, Πεντέλη! Άντε και Πάρνηθα μετά, η οποία είχε κλείσει επικίνδυνα αλλά άνοιξε πάλι. Ήλιος τώρα εδώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Με το που μπήκαν οι καταιγίδες στην ανατολική Θεσσαλία εξαηλώθηκαν...

κλασσικά περίπτωση βλάβης 😛 Καημό το έχω να δω καταιγίδα μέσα στον κάμπο να φουντώνει και όχι απλά να ξεκινάνε απ τα δυτικά και να πεθαίνουν πηγαίνοντας ανατολικά. Ο κάμπος της Θεσσαλίας είναι ικανός για κάτι τέτοιο γενικά; Φαντάζομαι θα θέλει και υψηλές Τ. Του στυλ 35αρια με ηλιο απ το πρωί και κατά τις 4-5 το απόγευμα να αρχίζει το πάρτι. Τώρα με τόσο χαμηλές Τ τι να γίνει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λόφος Χαϊδαρίου σήμερα.. 42.4 mm !!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

κλασσικά περίπτωση βλάβης 😛 Καημό το έχω να δω καταιγίδα μέσα στον κάμπο να φουντώνει και όχι απλά να ξεκινάνε απ τα δυτικά και να πεθαίνουν πηγαίνοντας ανατολικά. Ο κάμπος της Θεσσαλίας είναι ικανός για κάτι τέτοιο γενικά; Φαντάζομαι θα θέλει και υψηλές Τ. Του στυλ 35αρια με ηλιο απ το πρωί και κατά τις 4-5 το απόγευμα να αρχίζει το πάρτι. Τώρα με τόσο χαμηλές Τ τι να γίνει..

Με καλό cape και αστάθεια που φουντώνει ξαφνικά τις απογευματινές ώρες γίνεται αυτό πιο πετυχυμένα.  Φυσικά και γίνεται όπως και στις 25 Ιουνίου που ενισχυόταν σταδιακά η καταιγίδα στην δυτική Μακεδονία και έφτασε εδώ, έριξε χαλάζια ιστορίες κτλ, και έπειτα πέρασε σε Ααλμυρό και έφτασε θάλασσα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8mm Γέρακα απ' το νεφικο που έσκασε από Ευβοϊκό, εξαιρετικές μέρες σπάνιας ομορφιάς στην Αττική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατά τα άλλα θα ήθελα να δω τι γίνεται μέσα στο κεντροβόρειο Αιγαίο.. Τρομερή λαίλαπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...